Çiftçinin dört gözle beklediği hububat fiyatı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2013 müdahale alım fiyatının, Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğday için ton başına 720 lira olarak belirlendiginiaçıkladı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2013 yılında TMO ' nun 1 Kasım ' dan itibaren Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğdayın tonunu 810 liradan satacağını açıkladı.

Ynt: Çiftçinin dört gözle beklediği hububat fiyatı

köylü link=topic=66169.msg750967#msg750967 date=1370595599' Alıntı:
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2013 müdahale alım fiyatının, Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğday için ton başına 720 lira olarak belirlendiginiaçıkladı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2013 yılında TMO ' nun 1 Kasım ' dan itibaren Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğdayın tonunu 810 liradan satacağını açıkladı.
1 Kasım da 810 tl olacağına inanmıyorum.

onurs link=topic=66169.msg750984#msg750984 date=1370599472' Alıntı:
Destek miktarı ne olacak bu yıl burada 123 tl denmiş doğru mu acaba?
http://www.bereket.tv/news/detail/125/2013-HUBUBAT-MUDAHALE-ALIM-FIYATLARI-ACIKLANDI/

yok arkadaşlar olurmu hiç reklam yalandan güya mazor gübre analiz destekleriyle hesap çıkarıyorlar tona düşen destek bu kadar diyorlarda okadar hiç olmadı. olası icin 200 kilo verim almanız lazımki 123 tl olsun.

Cinsi
Müdahale Alım Fiyatları

Makarnalık Buğdaylar
Makarnalık Buğday
765

Düşük Vasıflı Makarnalık Buğday
640

Ekmeklik Buğday
Anadolu Kırmızı ve Beyaz Sert Buğdaylar
720

Diğer Kırmızı ve Beyaz Buğdaylar
685

Düşük Vasıflı Ekmeklik Buğday
620

Geçen yılki 2012/2013 ALIM DÖNEMİ TMO MÜDAHALE ALIM FİYATLARI

2012 Yılı
Anadolu kırmızı sert ekmelik buğday için ton başına 665 lira olarak belirlendiğini bildirdi.
Makarnalık buğday için alım fiyatı ton başına 705 lira

2013 Yılı
Anadolu Kırmızı ve Beyaz Sert Buğdaylar 720
Makarnalık Buğday 765

Yaklaşık %10 gibi fark var.

Kasım ayından önce 810 TL olur fiyatlar

Sadece harman zamanı yani şu önümüzdeki bir iki ay tarladan çıkan kimin deposuna girecek belli olsun, ondan sonra 810 TL olur fiyatlar

Çünkü depolardaki malın değeri 810 TL olacak

Bu arada eğer paraya ihtiyacınız varsa, harman zamanı satmak durumundaysanız, kesinlikle TMO ya satınız, arada bir başka tüccara vererek ona havadan para kazandırmayınız, kazanacaksa TMO kazansın, aldıklarını 810 TL den satarak fiyatı 810 TL yapacak çünkü, bu yüzden harman zamanı mahsülü tüccara vereceğinize kesinlikle TMO ya vermek şart, hatta koyacak yeriniz yoksa tüccara vermeyin TMO ya verin buğdayınızı.

TMO böyle fiyat vermesin 50-55 kuruşa kelepir toplar çoğu tüccar , hepsi demiyorum ama çoğunun hiç insafı yok.
TMO da fiyat 5-6 kr daha yukarda söyleseydi daha iyi olacaktı.

renk değer koku yabancı ot süne nem nakliye stopaj bir bunları düşüpte şu fiyatı hesaplayın bakalım kaçının buğdayını baş fiyattan alacak ofis bu senede zengin olduk 123 lirada destek varmış ben bankadan 45 liradan fazlasını alamadım herne hikmetse hem bu desteği artık düşünürüm nereye harcasam diye mazotamı versem gübreyemi acaba belkide bir apartıman dairesi alırım..

720 lıradan alıyoz dıyorlar.romorka çubuk saplıyorlar nemi zartu zurtu var dıolar kırıyorlar 1,,ikincisi kantar parası üçüncüsü hambaliye parası hep kesinti kesinti senin buğday oluyor 60 kurus..ver tüccara 60 kurusa paranı bılırsın hiç olmasın

ben en fazla 720den sattım kısın subatta buğdayı yok yılda 720 edıyor.yazın 550-600 arası ötesi yok.bakmayın verdikleri fiyata aslı yok formaliteden fıyat verıyolar