yakıt filitresi

Ynt: yakıt filitresi

kardeş ne kadar temiz mazot o kadar temiz pompa ve enjektör için uzun ömür demek bizim erkuntta 1 tane var hatta içeride gösterge de böyle problem olduğunda yanıyor ama ben çalışmaya göre 3 - 5 ay demeden değiştiriyorum zaten 5 - 10 tl bişey su pislik çamur pompa enjektör düşmanı rahat edersin ben öyle yapıyom hep kolay gelsinn

traktörlerde iki tane filitre vardık yakıt filitresi olarak bir tanesi deponun çıkışındadır ki bu hem mazttaki büyük pislikleri temizle hem su tutma işine yarar altında cam takılı olan..diğeri ise pompaya giriştedir burada elektronik pompada var ve burada pompaya pisliğin gitmesinin imkanı yok...eğer pompaya pislik giderse bu pompanın ömrünü kısaldır hemde mazotun düzgün yanmasını etkiler...

200 saatte bir değişecek.traktöre bidonla mazot konuyorsa süzekli huni kullanın.ve bidonun dibinde yarım litre mazot hep kalsın.
pompanın girişinde sigara izmaritine benzeyen süzek vardır.yılda bir serviste söktürüp bakın.

şerefli1 link=topic=66195.msg751462#msg751462 date=1370801974' Alıntı:
traktörlerde iki tane filitre vardık yakıt filitresi olarak bir tanesi deponun çıkışındadır ki bu hem mazttaki büyük pislikleri temizle hem su tutma işine yarar altında cam takılı olan..diğeri ise pompaya giriştedir burada elektronik pompada var ve burada pompaya pisliğin gitmesinin imkanı yok...eğer pompaya pislik giderse bu pompanın ömrünü kısaldır hemde mazotun düzgün yanmasını etkiler...
depo çıkışındaki çok iyi bişey hava yapmasınıda önlüyor hem

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=66195.msg751473#msg751473 date=1370802827' Alıntı:
Zaten 10 veya 15 tl olan bir parçayı temizlemek bencede anlamsız. .
Çok zorda kalınarak temizleme yapılırsa birkac gun idare eder gene değiştirin derim. .

depo çıkışındaki filitre aynı zamanda suyuda topladığı için saati gelmeden şişiyor kağıt olmasından dolayı....
ben onu çellik telli filitre taktırdım servise artık şişmeyecek saati geldiğinde yada zamanla çıkartılıp temizlenecek o kadar diğer pompanın oradakide 500 saatte bir yada iki yağ değişiminde bir değişecek ...şanzuman yağ filitresinide yılda bir değişecem...sadece 200 saatte bir yağ ve yağ filitresini değişecem

henüz ne yağ filtresi değişti nede mazot artık ya kısmet deyip bakacaz :) ama ne kadar sık değişirse o kadar iyi sonuçta çok paralar verip traktör alıyoruz en ufak masraftan mı kaçacaz :)

körsaban link=topic=66195.msg751541#msg751541 date=1370810577' Alıntı:
Aslinda demek istediğim yani motorun bu filitreleme sistemi ne kadar etkin kirli yakit kullansam tamamen temizleye bilirmi
temizlemez hem neden kirli yakıt kallanasın ki mesela bizim arkadaş kaçak mazot kullandı pompayı bozdu traktör daha da dikiş tutmuyor aman yakıtına çok dikkat et özelliklede euro normlu motorlarda

delihan link=topic=66195.msg751543#msg751543 date=1370811101' Alıntı:
temizlemez hem neden kirli yakıt kallanasın ki mesela bizim arkadaş kaçak mazot kullandı pompayı bozdu traktör daha da dikiş tutmuyor aman yakıtına çok dikkat et özelliklede euro normlu motorlarda
zaten euro disel kullanirimda olursa kirli kullanirsam hafif zor pislik kacarsa depoya die