CLAAS ARES 557 ATX, FIAT 65-46DT & LANDINI 8860 YULAF BALYASI BAĞLAMADA 2013..!!

CLAAS ARES 557 ATX, FIAT 65-46DT & LANDINI 8860 YULAF BALYASI BAĞLAMADA 2013..!!

CLAAS ARES 557 ATX, FIAT 65-46 DT & LANDINI 8860 & GALLIGNANI 5190 YULAF BALYASI BAĞLAMADA 2013...!!!

09/06/2013

Arkadaşlar dün yulafları bağlattık ve taşıdık. Landini 8860 ve Gallignani 5190 tarafından bağlandı. CLAAS Ares 557 ATX ve Fiat 65-46 DT ' de taşıma görevindeydi. Toplam 527 balya çıktı. Bende sizler için fotoğraf ve vidyo çektim...;)

alipasalierkan............;)

Vidyo HD 1080P...!!!

LANDINI 8860 & GALLIGNANI 5190 BALING OATS 2013 HD VIDEO - YULAF BALYASI BAĞLIYOR VİDYO...!!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX, FIAT 65-46DT & LANDINI 8860 YULAF BALYASI BAĞLAMADA 2013..!!

Kolay gelsin Erkan, Mewlam bol kazanç wersin.....Bu kadar fotoğraf wideo çektin de işi de makineler kendi kendine yapmış gibi:) Elinde hızlı maşşallah...

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX, FIAT 65-46DT & LANDINI 8860 YULAF BALYASI BAĞLAMADA 2013..!!

Hermiyas link=topic=66206.msg751575#msg751575 date=1370819867' Alıntı:
Kolay gelsin Erkan, Mewlam bol kazanç wersin.....Bu kadar fotoğraf wideo çektin de işi de makineler kendi kendine yapmış gibi:) Elinde hızlı maşşallah...

;D ;D

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

Hermiyas link=topic=66206.msg751575#msg751575 date=1370819867' Alıntı:

Aslında bu fotoğrafları çektiğim yer azdı. Daha önce 2 parça daha bağladık. Bütün gün balya makinasının arkasından kalan yulafları toplayıp namluları koydum. Yani pek boş kalmadım. En son bu parçaya geldiğimizde amcaoğluda geldi. O topladı biraz. Bende iş bitmeden biraz fotoğraf çektim. Ekipte kalabalıktı zaten. O yüzden son zamanda biraz fotoğraf aldım. Kimisi zaten traktör üzerinden çekildi...

GÜRKAN link=topic=66206.msg751580#msg751580 date=1370840763' Alıntı:
kolay gelsin Erkan. pırıl pırıl çekimler olmuş gene. özledik paylaşımlarını. bu arada aresin romorku yeni mi?

Artık harman bağlıyor Gürkan abi. Çekimlere başlıyorum. Okulda bitti sayılır. Cuma TOEFL ' den sonra serbestim. Römorku yeni aldık Gürkan abi. Bir ay falan oldu. Köyden bir abi daha önce Bülent Tarım 10 tonluk almıştı, bir tane daha aldı. Bizde bu römork çok temiz ve özel yapım olunca sıfır almayı düşünürken bunu alalım dedik. Hüsnü Bülent götürmeden aldık....

http://www.trakkulup.net/romork-tasima-ekipmanlari/(b)fiat-70-66-dt ' -nin-yeni-oyuncagi-cetiner-6-ton-cift-dingil-romorkumuz-2013/

ranger link=topic=66206.msg751603#msg751603 date=1370849797' Alıntı:
Kolay gelsin Erkan 527 balya kaç dekardan çıktı

Vallah dekar bazlı olarak ne desem yalan olur. Çünkü son parça zaten tarlanın belli bir kısmından biçikti. Diğer yerlerinde birisini bu sene yeni icara aldık. Bende ilk defa gittim o tarlaya. O yüzden kaç dekar olduğuna dair fikrim yok. Sormakta aklıma gelmedi. Ama beklentimiz 400 civarı falandı. Beklediğimizden fazla aldık. Ama babama sorar öğrenirim. 3 aşağı 5 yukarı bişey söylerim...

alipasalierkan link=topic=66206.msg751604#msg751604 date=1370850289' Alıntı:
Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

Aslında bu fotoğrafları çektiğim yer azdı. Daha önce 2 parça daha bağladık. Bütün gün balya makinasının arkasından kalan yulafları toplayıp namluları koydum. Yani pek boş kalmadım. En son bu parçaya geldiğimizde amcaoğluda geldi. O topladı biraz. Bende iş bitmeden biraz fotoğraf çektim. Ekipte kalabalıktı zaten. O yüzden son zamanda biraz fotoğraf aldım. Kimisi zaten traktör üzerinden çekildi...

Artık harman bağlıyor Gürkan abi. Çekimlere başlıyorum. Okulda bitti sayılır. Cuma TOEFL ' den sonra serbestim. Römorku yeni aldık Gürkan abi. Bir ay falan oldu. Köyden bir abi daha önce Bülent Tarım 10 tonluk almıştı, bir tane daha aldı. Bizde bu römork çok temiz ve özel yapım olunca sıfır almayı düşünürken bunu alalım dedik. Hüsnü Bülent götürmeden aldık....

http://www.trakkulup.net/romork-tasima-ekipmanlari/(b)fiat-70-66-dt ' -nin-yeni-oyuncagi-cetiner-6-ton-cift-dingil-romorkumuz-2013/

Vallah dekar bazlı olarak ne desem yalan olur. Çünkü son parça zaten tarlanın belli bir kısmından biçikti. Diğer yerlerinde birisini bu sene yeni icara aldık. Bende ilk defa gittim o tarlaya. O yüzden kaç dekar olduğuna dair fikrim yok. Sormakta aklıma gelmedi. Ama beklentimiz 400 civarı falandı. Beklediğimizden fazla aldık. Ama babama sorar öğrenirim. 3 aşağı 5 yukarı bişey söylerim...

TOEFL nedir acaba :S anlş-*s

Kolay gelsin Erkan,
Güzel ve yoğun bir iş günü olmuş.
Senin yerinde olsam 70-66 nın arkasına bir balya makinası almayı düşünürüm. Nasılsa ekip olarak kalabalıksınız ve yeterince traktörünüz var. Yıllardır makinacılık yaptığınız için ciddi bir çevre ve bağlantılarınız vardır. Sizin çevrede çok yoğun hayvancılık yok , lakin tarlalar ve toprak verimli , güzel sap bırakıyor. Bağlayıp satma için yeterince müşteri portföyü oluşturabilirsiniz , Anadolu ya sevk için yakınsınız.

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

coyote26 link=topic=66206.msg751713#msg751713 date=1370887187' Alıntı:
Eline sağlık erkan guzel çalışma, balyalarda dört dörtlük telli makina kutu gibi çıkartır valla Telleri görünce anılarım depreşti :)

Bu makinada ipliye dönecekti. Fakat bir türlü yeni makinayı teslim etmediler. Yoksa sahibi bunu satıyordu. İyiki satmamış açıkta kalacaktı...

ufukk link=topic=66206.msg751715#msg751715 date=1370887593' Alıntı:
Kolay gelsin Erkan,
Güzel ve yoğun bir iş günü olmuş.
Senin yerinde olsam 70-66 nın arkasına bir balya makinası almayı düşünürüm. Nasılsa ekip olarak kalabalıksınız ve yeterince traktörünüz var. Yıllardır makinacılık yaptığınız için ciddi bir çevre ve bağlantılarınız vardır. Sizin çevrede çok yoğun hayvancılık yok , lakin tarlalar ve toprak verimli , güzel sap bırakıyor. Bağlayıp satma için yeterince müşteri portföyü oluşturabilirsiniz , Anadolu ya sevk için yakınsınız.

Balya işi her sene böyle olmuyor Ufuk abi. Seneler önce babamlar bir ara niyetlenmişlerdi. Sonradan vazgeçtiler. Bu saatten sonrada almayız artık. Bizim ekip kalabalık. Ama her zaman böyle kalabalık olmuyor. Amcaoğlu ' nun biri çalışıyor, biri okuyor. Bu yaz stajda. Bende okuyorum. Bu yaz sadece ben boştayım. O yüzden eleman sıkıntısı şuan için var. Ayrıca hayvanlarda var. Her dala atlarsak. Zor olur. Bu şekilde iyi şuan için. Hem bazı sene balya satıp parasını alamayanlarda oluyor. Her sene böyle aranmıyor. Bu senede geçsin. Seneye asıl ortam nasıl olacak. Birkaç senedir bir kıtlık çıkarıp duruyorlar. Bundan önce hayvan kıtlığı çıktı, kimi battı - kimi çıktı. Bu balya işide tahmin öyle olacak. Bir sürü balya makinası, biçerdöver alan oldu. Bizim köyde ve civarda bile işle alakası olmayanlar bu sene işe atılıyorlar. Bununda şeyini çıkaracaklar bence....

alipasalierkan link=topic=66206.msg751949#msg751949 date=1370977849' Alıntı:
Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

Bu makinada ipliye dönecekti. Fakat bir türlü yeni makinayı teslim etmediler. Yoksa sahibi bunu satıyordu. İyiki satmamış açıkta kalacaktı...

Balya işi her sene böyle olmuyor Ufuk abi. Seneler önce babamlar bir ara niyetlenmişlerdi. Sonradan vazgeçtiler. Bu saatten sonrada almayız artık. Bizim ekip kalabalık. Ama her zaman böyle kalabalık olmuyor. Amcaoğlu ' nun biri çalışıyor, biri okuyor. Bu yaz stajda. Bende okuyorum. Bu yaz sadece ben boştayım. O yüzden eleman sıkıntısı şuan için var. Ayrıca hayvanlarda var. Her dala atlarsak. Zor olur. Bu şekilde iyi şuan için. Hem bazı sene balya satıp parasını alamayanlarda oluyor. Her sene böyle aranmıyor. Bu senede geçsin. Seneye asıl ortam nasıl olacak. Birkaç senedir bir kıtlık çıkarıp duruyorlar. Bundan önce hayvan kıtlığı çıktı, kimi battı - kimi çıktı. Bu balya işide tahmin öyle olacak. Bir sürü balya makinası, biçerdöver alan oldu. Bizim köyde ve civarda bile işle alakası olmayanlar bu sene işe atılıyorlar. Bununda şeyini çıkaracaklar bence....
Bu sene balya işi ya tam batacak , ya tam çıkacak.
Ben biraz kötümserim , inşallah öyle olmaz.
Dediğin gibi birçok insan bu işe girdi. Sapı erken davranıp satan kazanacak gibi bir his var içimde , stoklayan , sezon sonuna bırakan kazanamayacak gibime geliyor. Bizde stoklayacağız , en kötü ihtimalle bir dahaki seneki idaremizi yapmış oluruz diye düşünüyoruz. Ama çok büyük çapta stok kötümser tahminim tutarsa zarar ettirebilir. Kendin sapın değilse , etrafa büyük meblağlar verip sap aldıysan ciddi zarar ettirebilir.
Seninde dediğin gibi çok açılmamak lazım , bildiğin işi yapıcan , piyasaya çok borç vermeycen , çok borç almaycan.
İşin yükü bu sezonda sende o zaman , şimdiden Allah kolaylık versin.