Erkunta Yapılan Yorumlar

S.a arkadaşlar.Forumda Erkunta yapılan yorumları okuyorumda bizim traktörle hiç alakası yok.Servet 80.4 lüks var, rampasındanda tarla işlerindede çok memnununuz.Şuan 200 saatte saati arttıkça çekişde artıyor.Yedek parça sıkıntısı olanlar var geç geliyo falan diye,kompresör değişti 5 günde geldi.Geçen 3635 ide sürükledik.Acaba bizmi iyisine düştük :S

Ynt: Erkunta Yapılan Yorumlar

bizimde servet 80,4lüks gerçekten hem yakıtın dan hemde çekiş performans tan çok memnunduk çiftçi dostu bi traktör erkunt eger ayak işine traktör alcak olsam ya yeni kasa yada eski kasa servet 80 alırım yine

erkunt kullanaların eleştirileri var yok değil ama bu genelde servisle alakalı motorla alakalı eleştirileri genelde diğer marka kullananlar eleştiriyo..
bizim köyde bir abi var erkuntlara onun bunun çocuğu diyordu bizim servet nohut sürümünde eski bir göle battı büyük tekerlekler yok oldu o abi geldi td65d si var önce bir bez halat vardı onu yedi sonra gittik çelik halat getirdik sağdan soldan yandan arkadan çekti yerinde bile oynatamadı bizim muhtarın 80.4 e si vardı o geldi bir asılışta bizim motoru aldı çıkarttı
çıkarttı ama esas bela o zaman başladı
nemi oldu
babamın lastiğin altına attığı taşlar jantın içine girmiş sibop kesti çamur balçık olduğu için taşlar oynamış içeride tavsiyem çamut çok cıvıksa tekere taş atmayın motoru hiç zorlatmayın başka bir motorla çekin :D

şerefli1 link=topic=66210.msg751764#msg751764 date=1370895190' Alıntı:
erkunt kullanaların eleştirileri var yok değil ama bu genelde servisle alakalı motorla alakalı eleştirileri genelde diğer marka kullananlar eleştiriyo..
bizim köyde bir abi var erkuntlara onun bunun çocuğu diyordu bizim servet nohut sürümünde eski bir göle battı büyük tekerlekler yok oldu o abi geldi td65d si var önce bir bez halat vardı onu yedi sonra gittik çelik halat getirdik sağdan soldan yandan arkadan çekti yerinde bile oynatamadı bizim muhtarın 80.4 e si vardı o geldi bir asılışta bizim motoru aldı çıkarttı
çıkarttı ama esas bela o zaman başladı
nemi oldu
babamın lastiğin altına attığı taşlar jantın içine girmiş sibop kesti çamur balçık olduğu için taşlar oynamış içeride tavsiyem çamut çok cıvıksa tekere taş atmayın motoru hiç zorlatmayın başka bir motorla çekin :D

Erkuntun tek sorunu cartlayan vıteslerı bırde YOkuslarda hemen kesılmesı baska bı sorunu oldugunu dusunmuyorum fazla bırde yakıtı fazla az dıyenlere ınanamıyorum :)

tumosannn link=topic=66210.msg751767#msg751767 date=1370895502' Alıntı:
Erkuntun tek sorunu cartlayan vıteslerı bırde YOkuslarda hemen kesılmesı baska bı sorunu oldugunu dusunmuyorum fazla bırde yakıtı fazla az dıyenlere ınanamıyorum :)

cartlamı sadece buçuk ve geri vites kolu normal vitesinde cartlama yok...
yakıt olayına gelince inanman için vallaha ısrat etmiyoz sen bilirsin.... gezer biçerle 16 saat çalıştığını sonrada 10 km yol gittiğini biliyorum çok yaksa ne yakmasa ne 70 litre ile bana 1000 tl para kazandırmış varsın yaksın

şerefli1 link=topic=66210.msg751774#msg751774 date=1370895959' Alıntı:
cartlamı sadece buçuk ve geri vites kolu normal vitesinde cartlama yok...
yakıt olayına gelince inanman için vallaha ısrat etmiyoz sen bilirsin.... gezer biçerle 16 saat çalıştığını sonrada 10 km yol gittiğini biliyorum çok yaksa ne yakmasa ne 70 litre ile bana 1000 tl para kazandırmış varsın yaksın

e serılerı daha fazla cekıp daha az yakıp ve cartlama olmuyormus :S anlş-*s

tumosannn link=topic=66210.msg751778#msg751778 date=1370896268' Alıntı:
e serılerı daha fazla cekıp daha az yakıp ve cartlama olmuyormus :S anlş-*s
Yakıt olarak tam depo ile 4lü 12inç pullukta toprağın yapısına göre 55-60 dönüm yerde 1,5-1,75 arası yakıyor arada birde yol var (yaklaşık 5-10km arası degişiyor uzaklıkları) yani gün ü tamamlıyor 1 depo ile ev ' e gelince yakıt ışığı yanık vaziyette tabi hiç hoşuma gitmeyen yeri orası ;D.
Viteslerde carlama sorunu yok. bayırda felanda çekisi gayet iyi. [ Servet 80.4 e 2012 model 270 saatte ]

reposion link=topic=66210.msg751785#msg751785 date=1370898629' Alıntı:
Yakıt olarak tam depo ile 4lü 12inç pullukta toprağın yapısına göre 55-60 dönüm yerde 1,5-1,75 arası yakıyor arada birde yol var (yaklaşık 5-10km arası degişiyor uzaklıkları) yani gün ü tamamlıyor 1 depo ile ev ' e gelince yakıt ışığı yanık vaziyette tabi hiç hoşuma gitmeyen yeri orası ;D.
Viteslerde carlama sorunu yok. bayırda felanda çekisi gayet iyi. [ Servet 80.4 e 2012 model 270 saatte ]

dedıklerım zaten e serısı için dedım zf ıyı değil e serısi iyi anlş-*s ok-*-s zf hem cekmıyor hemde Bayılıyor ama zf nın çifti iyi ama cok yaktırıyor mus ole dıyorlar bu cıvardakıler. anlş-*s

tumosannn link=topic=66210.msg751787#msg751787 date=1370899439' Alıntı:
dedıklerım zaten e serısı için dedım zf ıyı değil e serısi iyi anlş-*s ok-*-s zf hem cekmıyor hemde Bayılıyor ama zf nın çifti iyi ama cok yaktırıyor mus ole dıyorlar bu cıvardakıler. anlş-*s
bendede e serisi var ama zf yi tutmaz zf bir başka makina bundan önce kullandığım traktör steyrdi 50 lik ti bu 70 lik eski traktörüm zf idi zf gibisi yok yapamayacağı iş yoktu her işin üstesinden geliyodu boyundan büyük işler yapıyodu şimdi diyorum keşke onu satmasaydım pişmanım sattığıma bunu da alırdım 2 traktörüm olurdu eski traktörümü çok arıyorum ara işleri için ama çamurdan olsun zf olsun koy bayılsın çok yaksın çekmesin ginede zf olsun

Bizde servet 80t zf var ilk geldgnde sag fren cok sikmislar motoru tutan bisey vardi cekmiyo sanmisdk pompayla ikisi ayarlandi simdi cekis super duzde takviye l4 gidiyo 5 12 unlu pulluk ile daha 380 saatte

Komşu köyden bı tanıdık 3 ay once 70
lık erkunt aldı gecen hafta bijonları kesti dünde pompa arızalanmıs arızalar peş peşe gelince adam soğudu deiştirmeyi dusunuyomus

Tümocu link=topic=66210.msg751805#msg751805 date=1370907043' Alıntı:
Komşu köyden bı tanıdık 3 ay once 70
lık erkunt aldı gecen hafta bijonları kesti dünde pompa arızalanmıs arızalar peş peşe gelince adam soğudu deiştirmeyi dusunuyomus

sen tumosandan memnuun musun adaş ben benımkınden memnunum suanlık ıyı :S anlş-*s

tumosannn link=topic=66210.msg751806#msg751806 date=1370908166' Alıntı:
sen tumosandan memnuun musun adaş ben benımkınden memnunum suanlık ıyı :S anlş-*s

Valla arkadaşım şimdilik sıkıntı yok 800 saatde benım tümocan çekiş yakıt çok iyi durumda 600 saatden sonra gözle görülür yakıt düşüşü oldu şimdilik çok iyi ilerde ne olur bilmem

Tümocu link=topic=66210.msg751813#msg751813 date=1370926209' Alıntı:
Valla arkadaşım şimdilik sıkıntı yok 800 saatde benım tümocan çekiş yakıt çok iyi durumda 600 saatden sonra gözle görülür yakıt düşüşü oldu şimdilik çok iyi ilerde ne olur bilmem

benım kıde yakıt dusuyor sop-*-sa çekiş on numara anlş-*s

Erkunt çok yakabilir.Bunun başlıca sebebi şöfördür.el gazını 15 e sabitle uygun vites uygun ekipmanı tak 1.5 litreyi geçmez.Erkunt vites karıştırıyor dogru karıştırıyor veriyolar çag çolugun eline vitesi tam geçirmeden traktöre harekete geçirmeye çalışıyo vites karışıyor.Yani yakıt arıza gibi durumların %80 i şöför kaynaklıdır ben erkuntumdan memnunum boyundan büyük işleri bile zorlanmadan rahatça yapıyor az yakıyor dahane isteyeyim ki? :D

wood link=topic=66210.msg751959#msg751959 date=1370980531' Alıntı:
Erkunt çok yakabilir.Bunun başlıca sebebi şöfördür.el gazını 15 e sabitle uygun vites uygun ekipmanı tak 1.5 litreyi geçmez.Erkunt vites karıştırıyor dogru karıştırıyor veriyolar çag çolugun eline vitesi tam geçirmeden traktöre harekete geçirmeye çalışıyo vites karışıyor.Yani yakıt arıza gibi durumların %80 i şöför kaynaklıdır ben erkuntumdan memnunum boyundan büyük işleri bile zorlanmadan rahatça yapıyor az yakıyor dahane isteyeyim ki? :D
inşallah bende memnun olurum daha iş amaçlı kullanmak nasip olmadı aldım 19 saat oldu hep gezdim o saati gezerek yaptım :)