Hububat Verimleri.

S.a Öncelikle Herkeze İyi Forumlar Arkadaşlar Bildiğiniz Gibi Ülkemizin Güney İç Ve Batı Bölgelerinde Hububat Biçimleri Başladı Kanaatimce İyi Bir Sene Geçirdek Diyebilirim İç Anadolu İçin Nevşehir Bölgesinde Arpa Ve Buğday Biçimleri Başladı Gülşehir Bölgesinde Arpada 400 550 kg Buğdayda Cinsine Göre 350 kg ' dan 650 kg ' a Kadar Verim Alanlar Var Peki Sizin Oralar Nasıl Bilgilendirirseniz Sevinirim Herkeze Bol Bereketli Hasatlar Dilerim. :)

Ynt: Hububat Verimleri.

Bizde yağış fazla oldu kışın , kestı buğdayları arpaları .Yaşlılar derdi bizde , kuraktan korkma yağıştan kork .Bu sene gördük.Ben biçtim bayırda kıraç, 100 dönüm kadar arpa 25 kg üre vermiştim başka gübre yok. 100 ila 150 kg dönümüne biçtik. Kalanları yağmurdan sonra biçeriz ama umudum yok . İnşallah ülkemizin diğer yerleri iyidir hayvancılık yapıyorum yem fiyatları yükselirse işimiz zor. Herkese bereketli olsun.

Benim ektiğim bölgede yağış olmadı, esperya ekmiştim kardeşlenme döneminde sıcaklıklar otuz derecenin üstüne çıkınca ve bu rüzgarla birleşince, başağa bile dönemeden sarardı, toprak kumsaldı, sulama yapmaya vakit ve ekipman yoktu, dekardan 100 kg alırsam kendimi şanslı sayacağım. Allah herkesin gönlüne göre versin. Nasibimiz bu kadarmış.

arkadaslar benım memleketım osmanıy ebahce burada herkes kasım ayının 15 ınde sonra ekım yapmaya baslıyor ama havalar o kadar sıcak gıdıyor kı ekınler hıc durmadan buyuyor buda mart nısan aylarında hav soguk gıdınce ekınler basag akalkmıs olunca soguk vuruyor bunun ıcın en ıyısı aralık ayının 15 den sonra ekılmelı ve ekınler nısan baslarınadkı soguktan etkılenmemmelı ben ıkı yıldır mısırı gec bıctıgımden ocak ayının ılk haftası ekıyorum gıden yıl donume 600 kg aldım bu yılda okadar beklıyorum herkese bereketlı urunler olsun dıyorum bırde sunu soyleyım bızım zıratcılarımız bana hıc soylemedı bazı ılacların ekınlerın basaga kalktıgı zaman sıkılmaması gerektıgını sıkıldıgı zaman ekınlerın gozelerını yaktıgını ve verım dustugunu ıklım degısıyor arkadaslar ona gore onceden kasımda ekıyorsan sımdı aralıkta ek

arkadaslar benım memleketım osmanıy ebahce burada herkes kasım ayının 15 ınde sonra ekım yapmaya baslıyor ama havalar o kadar sıcak gıdıyor kı ekınler hıc durmadan buyuyor buda mart nısan aylarında hav soguk gıdınce ekınler basag akalkmıs olunca soguk vuruyor bunun ıcın en ıyısı aralık ayının 15 den sonra ekılmelı ve ekınler nısan baslarınadkı soguktan etkılenmemmelı ben ıkı yıldır mısırı gec bıctıgımden ocak ayının ılk haftası ekıyorum gıden yıl donume 600 kg aldım bu yılda okadar beklıyorum herkese bereketlı urunler olsun dıyorum bırde sunu soyleyım bızım zıratcılarımız bana hıc soylemedı bazı ılacların ekınlerın basaga kalktıgı zaman sıkılmaması gerektıgını sıkıldıgı zaman ekınlerın gozelerını yaktıgını ve verım dustugunu ıklım degısıyor arkadaslar ona gore onceden kasımda ekıyorsan sımdı aralıkta ek

hemşerim öncelikle maşallah.
verimleriniz cok güzel.mevlam ağız tadıyla yemek nasip etsin.
buğdayların cinsi ve verimleri kilo olarak ayrıca yazarsan sevinirim.sulumu arziler ,kıraçmı bu verimler.
ben altay ve sönmez ektim ama daha hasata yaklaşık 1 ay var bizde.

Öncelikle Sağolasın Mehmet Abi Kıraç Buğdayda Kıraç Arazide Gerek Çeşidinden 350 Bayraktardan 380 kg Aldı Buralar Sulu Arazilerde Konya 2002 ' den 650 700 kg Alanlar Var Biz Konyadan 580 kg Gerekten 420 Kg aldık Arpada İse Bizim Buralar Genellikle Bülbül 89 Ekiyo Bizde Ektik 500 kg Aldık.

Sempatiq1 link=topic=66259.msg752408#msg752408 date=1371123983' Alıntı:
Öncelikle Sağolasın Mehmet Abi Kıraç Buğdayda Kıraç Arazide Gerek Çeşidinden 350 Bayraktardan 380 kg Aldı Buralar Sulu Arazilerde Konya 2002 ' den 650 700 kg Alanlar Var Biz Konyadan 580 kg Gerekten 420 Kg aldık Arpada İse Bizim Buralar Genellikle Bülbül 89 Ekiyo Bizde Ektik 500 kg Aldık.
maşallah.güzel verimleriniz Recep bey.
bizim araziler kıraç geneli.en iyi senesindede yağış bol olursa 450-500kg verimler.
bu yıl bizim buralarda cok güzel ,mevlam sonunu hayırlı eder inşallah.
buğday fiyatları nasıl,birde balya yada saman kaça gidiyor sizin orda.

2gün önce 1 tarlamız olmuş gibi duruyordu köydeydik bizde tarlanın yanında biçerdöver biçiyordu bizde gidip tarlaya baktık tam biçilcek durumdaydı bizde biçtirdik 20 dönüm buğdayı verim olarak 400 450 kg arası aldık biçerdöverin deposuyla 3 depo aldık depo kaç ton bilmiyorum ozaman sormak aklıma gelmedi. Bölge Edirne-Havsa