28-04-2013 EKİLEN SİLAJLIK MISIRDAN SON GÖRÜNTÜLER

S.a Arkadaşlar silajlık mısırımızın durumu böyle ilaçlama yaptım dekara 1 litre humik-fulvikasit biovin,dekara yarım litre sıvı fosfor lombrıco P,
dekara 150 gr mikro elementli yaprak gübresi Panmıx,bir de bunlarla birlikte dekara 125 ml mustang ot ilacı uyguladım,, 2 gün sonra ara çapası hafifte boğaz dolumu ile dekara 25 kg AN 33 nitrat attım ve son fiskiye ile suyuna başladım, Ardından damlama sereceğim damlama ile dekara 25 kg üre atacağım birde sıvı potasyum atmayı düşünüyorum...
Mısır sıra üzeri biraz seyrek oldu dekarda bitki sayısı 6500 civarı..

Ynt: 28-04-2013 EKİLEN SİLAJLIK MISIRDAN SON GÖRÜNTÜLER

Bazı yerlerde köygöçüren var sırt holderi ile ilaçladım öldüler.. 2 dönümüde bozdum sonradan ektim bazı fotolarda belli zaten...
İyi seyirler yorumlarınız bekliyorum..

maşşallah bereketli olsun ben 2 mayısta yaglık diktim boy 2 metre oldu ilk suyunu dün verdik bakalım tonaj ne olacak.birde konu aktifen bir şey sormak istiyorum destekleme alabilmek için ne yapmam gerekli bilgisi olan varmı

hocam geride kalıyorsunuz ben sizden daha cok gec ektim sizi gecmişim farkında olmadan slajlık mısırın yaprakları geniş olur mısırda eksiklik var
:D

biraz büyüme yavaş gibi geldi bana aslında çok sıcak gidiyor havalar ama sulamasımı yoksa gübresimi az gelmiş bilmem

bende 26 nisanda ektim 72 may 80
1pfg.jpg

fti.jpg

Valla durum bu arkadaşlar...
Siz dekara 8-9 alın bende 7 alıyım...
Gübresi taban dekara 50 kg üst gübreyi bu fotoları çektiğim gün daha yeni uyguladım...

Bereketli olsun hocam mısr iyi görünüyor yeni yeni açılmaya başlamış Mustang ı çok atmışsın max dekara 80 cc yazıyor üzerinde sıkıntı çıkarmadımı?Böcek için İmidacloprid etken maddeli Insektisitleri öneriyorlar bende bu gün yarın damlamayla bu etkenli ilaç atacağım Bayerin hunteri çok kaliteliymiş ama yüksek fiyatı muadilini buldum damlama ile dekara 100 cc atmam gerektiğini söyledi pioner bölge mühendisi özellikle öğlen saatlerinde ilacı açmamız lazımmış ama geceden çalışmış toprak suya doymuş olmalıymış.

hacimmet link=topic=66287.msg753388#msg753388 date=1371547355' Alıntı:
Bereketli olsun hocam mısr iyi görünüyor yeni yeni açılmaya başlamış Mustang ı çok atmışsın max dekara 80 cc yazıyor üzerinde sıkıntı çıkarmadımı?Böcek için İmidacloprid etken maddeli Insektisitleri öneriyorlar bende bu gün yarın damlamayla bu etkenli ilaç atacağım Bayerin hunteri çok kaliteliymiş ama yüksek fiyatı muadilini buldum damlama ile dekara 100 cc atmam gerektiğini söyledi pioner bölge mühendisi özellikle öğlen saatlerinde ilacı açmamız lazımmış ama geceden çalışmış toprak suya doymuş olmalıymış.
Yok Hacım bi sıkıntı çıkarmadı sarmaşık ve köygöçüren için yüksek doz önerdiler zaten mısırı geriletmesin diye ilaçtan 2 gün sonra hemen suya girdim...
Şu ilacı damlama ile uygula etkili olursa bende damlama serince atayım..

sygentenin actara 240 var damlama atılan ama cok maliyetli bi ilac bitkinin kökden alması gerekiyor 1 litresi 25 dk yetiyor 350 400 tl arası yarın sygente bölge satıcısı tarlama gelecek ilacları tanıtacak bakalım artık neler var

SEYİT link=topic=66287.msg753973#msg753973 date=1371760179' Alıntı:
sygentenin actara 240 var damlama atılan ama cok maliyetli bi ilac bitkinin kökden alması gerekiyor 1 litresi 25 dk yetiyor 350 400 tl arası yarın sygente bölge satıcısı tarlama gelecek ilacları tanıtacak bakalım artık neler var
O da eksik olsun ne yapalım elimizden gelen bu...
Traktör yok alet yok eş dosttan bulmayla ancak bu kadar :)

Hocam resimleri inceledim yapraklarda böcek zararı var o beyaz çizgiler ben trips zararlısı olarak biliyorum ama mühendis arkadaş başka bişey diyordu damlama ile bayer hunter uygulamamı söyledi dekara 100cc o yüzden hunter pahaliya geldiği için aynı etjenn maddeli 2ilaç uyguladım damlanayla %50-60 böcekleri öldürmüş sırt motoruyla uygulamak daha mantıklı bence ozaman hunteri dk25cc yeterli olacaktır.

Hacım yorum için tsk ler... Ama sırt holderi mümkün değil çok yoğunum sen eğer zararlı var diyorsan o senin uyguladığın ilaçtan damlama ile uygulayayim