2o13 model nh tt65 4x4 devrildikten sonraki hali

Ynt: 2o13 model nh tt65 4x4 devrildikten sonraki hali

ibrahim_11 link=topic=66400.msg753528#msg753528 date=1371594557' Alıntı:
allah kimsenin başına vermesintraktor komşu köyden bi arkadaşın kendisi alalı 2 ay falan olduydu kepçeyle gübre sararken devirmiş

gecmıs olsun traktorde fazla bı hasar yok gibi dıkkatlı olmak lazım bole konularda

Büyük geçmiş olsun...

Arka kepçe çalışması olmalı...

Geçen biz ön kepçeyle yükleme yaparken arka ağırlıklar takılı değildi... abartısız 3-4 kere arka lastikler yerden kesildi... kepçeyi hemen indirince düzeliyor ama kafamızda kabine epey çarptı...

Ertesi gün ilk iş arkaya ağırlık taktık, dengesini buldu...

Önle çalışırken arkaya, arka kepçe çalışmasında da öne ağırlık bağlamadan KESİNLİKLE çalışılmamalı, bir de engebeli zemin varsa acemi-tecrübesiz birinin elin 5 dk içinde kaza geliyorum der...

Araba devrilince akıl veren çok olur derler ama gene de yazalım;

Traktör soluna yatmış gibi ve arka kepçeyle çalışılmış...

Yerine göre ön-arka DENGE ağırlığı ve arka İZ GENİŞLİĞİ ' nin açılması kepçeyle çalışmada ÇOK önemli... ayrıca arka-ön jantlara mümkün olan en çok ağırlık takılmalı...

Jantlara takılacak 100-200 kg ve arkaya-öne takılacak 200-300 kg az görünebilir ama hayati önemde! çalışma performansını da artırır...

Abi airbag yapsalarda tedbiri alıp taktiri Allah ' a bırakmak şart...

Kazaların %90 ' ı geliyorum derde biz anlamıyoruz... aynı gün 3-5 kere burnumun üstüne dikilme yan yatma tehlikesi atlattım. Her seferinde kafayı kabinin tavanına vurdum ki Zetorun tavanı epey yüksek...

Niye 15 dk uğraşıp arkaya ağırlık bağlamadan tüm gün ön kepçeyle çakur çukurda gübre yükledim...

Ertesi gün ilk iş arkaya ağırlık bağladık, tek bir tehlike yaşamadık.

Artık arkada ağırlık olmadan KESİNLİKLE çalışmam!

geçmiş olsun inş kendisinde bişey yoktur. geçen sene akrabamız devirdi traktörü altında kaldı rahmetli oldu traktörü askıya alıp bizim traktörle getirdik ailesi eve istemedi görmek istemedi traktörü 1 ay kadar bizim depoda durdu traktörü görmeye tahammül edemedim her gördüğümde rahmetli abim aklıma geldi çok zor bişey kendisine bişey olmasında traktör yerine gelir...

Çoğu bilmez umursamaz ama Dünyada en fazla kaza olan sektörler-işler arasında TARIM 2. sırada...

Her köyde en az kötü bir hatıra-kaza vardır.

Sadece 3 kuruluk üçgen reflektör (polisin-jandarmanın yerinde olsam bedava dağıtırım) yüzünden ne ocaklar sönüyor!