HAZİNENİN TARIM ARAZİLERİ ÇİFTÇİYE SATILIYOR....

Ynt: HAZİNENİN TARIM ARAZİLERİ ÇİFTÇİYE SATILIYOR....

bu konuyu gündeme ben taşıdım.2008 den beri cumhurbaşkanı başbakan devlet bakanlarrı tarım bakanı ve 2b kapsamındaki düzenleme ile ilgili 4070 sayılı kanununda işlmesini talep etmiştim.15 gün önce bakanlıktan ve başbakanlıktan mliye ve milli emlek ve kırıkkale valiliğinden son yazıyı almıştım.çalışmanın hızlı bir şekilde devemettiğini söylemişlerdi....milli emlek müğdürlüğünün web sitesini ve bölge mal müdürlüklerini kısa aralıklarla takip etmem istenmişti..
teşekürler

Benimde var çiftliğin önünde 14 dönüm tapuda görünüyor ama tapu tespit harici çalılık diye ayırmışlar milli emlaktan araştırdım, alabilirmiyim diye , ihalesiz veremeyiz dedi.
Ben istedim 2 b arazileri gibi kullanana verilsin, bizim buraları sanayinin gözdesi şu anda cesaretim yok üstüne gitmeye işin , ihale olursa nereye çıkacağı belli olmaz fiyatın. Bir taraftanda endişem var, başkasının eline geçerse diye , bakalım birşeyler yapacağız.

koy kenarinda bulunan 76 da. Ve 27 da.iki parsel icin dilekce verdik, bir iki senede ihaleye cikar belkide kurumlar (orman,ozel idare,tarim il) satisina onay vermez dediler. Eger bu kurumlar olumlu cevap verirse bakanliga gidecek is ve sonra bize doneceklermis. Her zamanki gibi burokrasi olaya damgasini vuruyor.:)

İsmail Pelit link=topic=66428.msg753955#msg753955 date=1371756576' Alıntı:
Bizimde 400dekar kadar hazine var bu broşür de yazanlar çok iç açıcı ama yaparlarmı bilinmez. Bide kıraç arazide dekara ne kadar fiyat verirler sizce?
bişey çıkmaz 200 ancak tır kangal dan belediyeden öğrenebilirsin raiş bedelini.