HARMAN T 1003 TRAKTÖR

Ynt: HARMAN T 1003 TRAKTÖR

BURDAN HERKESE SOLUYORUM O PERKINSLER INGILIZ PERKINSI DEĞİL ONDAN HER ONUNE GELEN MARKA PERKINSİ TAKIYOR INGILİZLERIN FIRMALARI VAR SOMURGE ULKELERINDE ORNEK HINDISTAN HINDISTAN DA URETILIYOR O MOTORLAR COK MALIYETI AZ OLDUGU ICIN AMA KALITESI TARTISILIR ERKUNT SERVISINE SORMUSTUM BUNLAR INGILIZ PERKINSI DEĞİL HINDISTAN PERKINSI DEDİ ERKUNT İÇİN ŞİMDİ SİZE SORUYORUM HINTLILERIN URETIMI KADAR BIZIM TURKLERIN URETIMI TÜMOSAN HINT PERKINSI KADAR KALITELI OLAMAZ MI ?? HINTLILERDEN COK MU AŞAĞI SEVIYEDIYIZ ??

TYM ' yi Harman ' ı bilemem ama Hintli Mahindra yıllardır dünyada en çok üretilip satılan marka... gerçi bu çok iyi olduğu anlamına gelmez ama en azından toplama-taklit değil kendi üretimi, gerçi büyük ihtimalle İngiliz-Perkins etkisi vardır ama fiyatına göre Mahindralar iyi motor gibi...

tumosannn link=topic=66429.msg753915#msg753915 date=1371743889' Alıntı:
BURDAN HERKESE SOLUYORUM O PERKINSLER INGILIZ PERKINSI DEĞİL ONDAN HER ONUNE GELEN MARKA PERKINSİ TAKIYOR INGILİZLERIN FIRMALARI VAR SOMURGE ULKELERINDE ORNEK HINDISTAN HINDISTAN DA URETILIYOR O MOTORLAR COK MALIYETI AZ OLDUGU ICIN AMA KALITESI TARTISILIR ERKUNT SERVISINE SORMUSTUM BUNLAR INGILIZ PERKINSI DEĞİL HINDISTAN PERKINSI DEDİ ERKUNT İÇİN ŞİMDİ SİZE SORUYORUM HINTLILERIN URETIMI KADAR BIZIM TURKLERIN URETIMI TÜMOSAN HINT PERKINSI KADAR KALITELI OLAMAZ MI ?? HINTLILERDEN COK MU AŞAĞI SEVIYEDIYIZ ??
Sayın Tümosannn, yazılarında hep bir tümosanı övme var. Daha ben eleştirdiğini görmedim. Belki eleştirmiş olabilirsin de. Neyse, bende bir ara tümosn kullandım ve hala onun bende açtığı bel fıtığı ile uğraşıyorum. Tümosan kendini çok geliştirmeli. Öyle sadece motorum güçlü demekle bu iş olmuyor malesef. 70-80 li yıllarda değiliz sadece güce önem verilmiyor. Ergonomi, konfor, kullanım kolaylığı vs vs. Demişşsiniz ki Hindistan üretimi perkins bizimkilerden çok mu iyi. Senin sömürge olarak baktığın Hindistan dünyada ekonomi olarak, pazar olarak ilk sıralarda yer alıyor. Hatta Kimya sektöründeki pazar payı çok çok yüksek... Bunlar sadece hatırladıklarımdan bir kaçı. Biz ne zaman başarılı oluruz onuda söyleyeyim. Yatırımcı cebini düşünmeyip, kaliteye önem vererek, çalmadan, modern teknolojiyi yakından takip ederek ve en önemliside ülkesini severek bu işe başlayıp, markasını yücelttiği zama başarılı olacağız...

doganbey1 link=topic=66429.msg754073#msg754073 date=1371814088' Alıntı:
Sayın Tümosannn, yazılarında hep bir tümosanı övme var. Daha ben eleştirdiğini görmedim. Belki eleştirmiş olabilirsin de. Neyse, bende bir ara tümosn kullandım ve hala onun bende açtığı bel fıtığı ile uğraşıyorum. Tümosan kendini çok geliştirmeli. Öyle sadece motorum güçlü demekle bu iş olmuyor malesef. 70-80 li yıllarda değiliz sadece güce önem verilmiyor. Ergonomi, konfor, kullanım kolaylığı vs vs. Demişşsiniz ki Hindistan üretimi perkins bizimkilerden çok mu iyi. Senin sömürge olarak baktığın Hindistan dünyada ekonomi olarak, pazar olarak ilk sıralarda yer alıyor. Hatta Kimya sektöründeki pazar payı çok çok yüksek... Bunlar sadece hatırladıklarımdan bir kaçı. Biz ne zaman başarılı oluruz onuda söyleyeyim. Yatırımcı cebini düşünmeyip, kaliteye önem vererek, çalmadan, modern teknolojiyi yakından takip ederek ve en önemliside ülkesini severek bu işe başlayıp, markasını yücelttiği zama başarılı olacağız...
son dizelerine katılıyorum türklerin yerli traktörleri ital traktörler kadar olamıyo arkadaşında dediği gibi cebini deyil ülkesini insanını düşünmesi lazım

Mahindra, hindistanın fordu, koçu gibi bi şey... araştırın iğneden ipliğe bisikletten, tıra üretimi var...

Traktörleri yıllardır dünyada en çok üretilip satılan traktör... inceledim fiyatına göre de iyi sayılır... orta çiftçi için ideal.

Hintli-Tata pikaba biniyorum fiyatına göre iyi araç... dağda taşta iş görüyor.
.......................

Marka düşmanlığı yapmadan bi düşünün derim;

Ülkemizde heryıl 40-50 bin traktör satılıyor. Tümocanın payı %10 civarı. 4-5 bin traktörx50/100 bin tl her yıl ciro yapan şirket herhalde kaba bi hesapla çuvalla kar ediyordur.

Peki bu çuvallardan birazını AR-GE ' ye, müşteri taleplerine harcasa Türkiye değil Dünya çapında traktör üretse iyi olmaz mı? Biz de kendi malımıza binsek...

Erkunt ' un pastadaki payı Tümocan kadar değil %5 civarı ama Allah için Tümocandan en azından kabin, dizayn, opsiyonlar olarak 5-10 yıl ilerde gibi duruyor...

Dost acı söyler! Beğenmediğimiz hintlilerin Mahindrası ABD dahil onlarca dünya ülkesinde satılıyor ya biz?

tumosannn link=topic=66429.msg753915#msg753915 date=1371743889' Alıntı:

Hayır kesinlikle aşağı seviyede değil çok çok üst seviyedeyiz. Onların pazarda yer almalarının nedenlerinden biri fiyatlarının düşük olması. Erkunt ' un yaptığı parçalar ve motor aksamı zaten İngilizler tarafından alınıp bütün dünyaya satılıyor. Tıpkı dünyada çok pahalı olan av silahlarını üreten Avrupa firmalarının, aslında bütün parçalarını bizden alıp kendi markaları altında sattıkları gibi. Tabi Tümosan ' da aynı şekilde... Traktörden başka tekne motorlarından büyük jeneratörlere kadar dünya piyasasına mal satıyorlar.

doganbey1 link=topic=66429.msg754073#msg754073 date=1371814088' Alıntı:

Tümosanı elestırıyorum tabıkısıde kazandıgının hepsını CEBE atıyor ! az bırazda Kalıteye atsa sop-*-sa. Tümosan kendını gelıstırmeli .

' Biz ne zaman başarılı oluruz onuda söyleyeyim. Yatırımcı cebini düşünmeyip, kaliteye önem vererek, çalmadan, modern teknolojiyi yakından takip ederek ve en önemliside ülkesini severek bu işe başlayıp, markasını yücelttiği zama başarılı olacağız...'

aynen öyle . Ama sunu solıyım Tümosanın Traktoru değil motoru hıntlı perkınslerden iyidir. anlş-*s

ENES4422 link=topic=66429.msg754089#msg754089 date=1371816933' Alıntı:
Hayır kesinlikle aşağı seviyede değil çok çok üst seviyedeyiz. Onların pazarda yer almalarının nedenlerinden biri fiyatlarının düşük olması. Erkunt ' un yaptığı parçalar ve motor aksamı zaten İngilizler tarafından alınıp bütün dünyaya satılıyor. Tıpkı dünyada çok pahalı olan av silahlarını üreten Avrupa firmalarının, aslında bütün parçalarını bizden alıp kendi markaları altında sattıkları gibi. Tabi Tümosan ' da aynı şekilde... Traktörden başka tekne motorlarından büyük jeneratörlere kadar dünya piyasasına mal satıyorlar.

aynen abi anlş-*s Senelerce Fiata motor yapıp satmış :)

UÖZKAN.77 link=topic=66429.msg754132#msg754132 date=1371824847' Alıntı:
Tümosan ve Erkunt ' un çıplak motor olarak sattığı ürünler, miktarları hakkında çok bilgim yok... eğer ciddi ihraç yapıyorlarsa tebrikler...

eskı fiatları ac bak kaputunu , motorun üstünde Tümosan yazısını gorursen şaşırma abi. anlş-*s