otamatik difrensiyel kilidi

bugün sınırli kaydırmali ön difrensiyel kilidinin asiri baski altinda pek ise yaramadigin gördüm; traktör oldukca yüklü ve zor pozisyonlarda gevsek çamurlu yerlerde çalışken capraz askiya gelip zaman zaman ön tekerleklerin bi havada kaldiginda sadece havada olanin döndügunu gördüm yerdekide dönmeye çabalıyor ama kilidin bi sınıri varmis belliki yetmiyor. normal sarlarda her türlu çamurlu sarlarda sekmeden sürekli ikisi birlikte çalışirken yüklü capraz askida kalinca kaciriyor.

Ynt: otamatik difrensiyel kilidi

körsaban link=topic=66435.msg753831#msg753831 date=1371681068' Alıntı:
bugün sınırli kaydırmali ön difrensiyel kilidinin asiri baski altinda pek ise yaramadigin gördüm; traktör oldukca yüklü ve zor pozisyonlarda gevsek çamurlu yerlerde çalışken capraz askiya gelip zaman zaman ön tekerleklerin bi havada kaldiginda sadece havada olanin döndügunu gördüm yerdekide dönmeye çabalıyor ama kilidin bi sınıri varmis belliki yetmiyor. normal sarlarda her türlu çamurlu sarlarda sekmeden sürekli ikisi birlikte çalışirken yüklü capraz askida kalinca kaciriyor.

keske vıdeo ya alsaydın abi

tdd serisinde dügme ile difransyel var onlar dügmeye basınca 4 ü birden çekiş yapmıyomu ya :S walla diger motorları bilmemde 4 çeker ozellik olarak en iyi motor bana gore deutz un difransyeli difransyel kilitine basınca hem arka hemde on tarafa giden bi demir var onu bastırıyo onude kilitliyo on tekerler nasıl olursa olsun ister biri havade olsun isterse direksiyon tam kırılmış olsun.

dedıgınız sistemın adı limited slip olması gerekıyor 4x4 de bosa donme dıye bır sey yok lımıted slıp teker havaya kalkınca gucun 100 de 30 u numu ne o havadakı teker deılde dıgerıne ıletmeye calısıyor ama patinaj kılıdıne yanı dif. kılıdıne basınca hepsı aynı devırde doner uyy-*s anlş-*s

tumosannn link=topic=66435.msg753908#msg753908 date=1371742893' Alıntı:
dedıgınız sistemın adı limited slip olması gerekıyor 4x4 de bosa donme dıye bır sey yok lımıted slıp teker havaya kalkınca gucun 100 de 30 u numu ne o havadakı teker deılde dıgerıne ıletmeye calısıyor ama patinaj kılıdıne yanı dif. kılıdıne basınca hepsı aynı devırde doner uyy-*s anlş-*s
yanlısın var balatati sistem difrensiyel kilidi %100 etkin calisamaz asiri sikismalarda kacirabilir senin dedigin tru track kilid %100 kilidleyen mekanik olan fakat ön aks kopmasina kadar sebebiyet verebilir ondan sonra ki gelen tru track sistem etkin tork dagilimi saglar ve en asagida ve en güvenlisi lsd sistem

lsd dedıgın Limited slip olması lazım akıllı dıfrensıyel dıolar Patinaj (difrensıyel ) kılıdıne basınca kacırma gibi bir sey olmuyor oluyor mu ?. elektronıklerde bı bılgım yok fakat mekanık dif kılıdlerınde hepsını kıtlıyor dıye bılıyorum yanılıyor muyum .

ve bu lsd dedıgın sıstem yenı cıkan modelerrde nerdeyse standart gıbı bır sey oldu.

tumosannn link=topic=66435.msg753977#msg753977 date=1371761668' Alıntı:
lsd dedıgın Limited slip olması lazım akıllı dıfrensıyel dıolar Patinaj (difrensıyel ) kılıdıne basınca kacırma gibi bir sey olmuyor oluyor mu ?. elektronıklerde bı bılgım yok fakat mekanık dif kılıdlerınde hepsını kıtlıyor dıye bılıyorum yanılıyor muyum .

ve bu lsd dedıgın sıstem yenı cıkan modelerrde nerdeyse standart gıbı bır sey oldu.
lsd yi büyük çoğunluk ön akslarda kullanir lsd otomatik olarak tekerlerin birisi digerinden fazla dönerse kendisi devreye girer ve yine kendisi kilitten cikar kilide bassanda basmasanda önler surekli etkin calisir fakat aşıri zorlamaya karsi bir tavan limiti vardır

körsaban link=topic=66435.msg753981#msg753981 date=1371763221' Alıntı:
lsd yi büyük çoğunluk ön akslarda kullanir lsd otomatik olarak tekerlerin birisi digerinden fazla dönerse kendisi devreye girer ve yine kendisi kilitten cikar kilide bassanda basmasanda önler surekli etkin calisir fakat aşıri zorlamaya karsi bir tavan limiti vardır

evet abı bılıom senın kınde nasıl oldu kı senın difrensıyel kılıdı elektronık mı ?

Onler senınkındede Lsd deıl mi ?

nasıl olduda hangı tekerler kacırdı :S

körsaban link=topic=66435.msg753831#msg753831 date=1371681068' Alıntı:

olması gerekende bu zaten
hep çapraz hem tekerin biri havada olacak birde yere basan tekerde asılacak allah bilir direksiyonda saga sola çevrilmiştir
ondan sonra şaft falan sizlere ömür ön takımı al sanayiye git
şaka bir yana dikkatli kullanmak lazım onu yapan mühendisler illaki birşeyleri hesap edip öyle yapmıştır

Kardeş bende askıya aldım motoru çok büyük bir arktan geçerken ama şuna dikkat ettim çapraz asılırken benim traktör kendini ileri atıyor yani traktör kendini vurduruyor bu sayede hemen çıktım o arktan :) bu özelliği çok hoşuma gitti zaten kastığı anlarda 4 teker birden çalışan traktör yoktur ağırlık tek tarafa bindiği için dişlilere ve şanzımana vs zarar verebilir..

fahriadak link=topic=66435.msg754205#msg754205 date=1371838540' Alıntı:
Kardeş bende askıya aldım motoru çok büyük bir arktan geçerken ama şuna dikkat ettim çapraz asılırken benim traktör kendini ileri atıyor yani traktör kendini vurduruyor bu sayede hemen çıktım o arktan :) bu özelliği çok hoşuma gitti zaten kastığı anlarda 4 teker birden çalışan traktör yoktur ağırlık tek tarafa bindiği için dişlilere ve şanzımana vs zarar verebilir..

diferansiyel pedalına bastığında 4 tekerin eş zmanlı aynı anda hepsinin çalıştığını çok gördüm traktör 285 direksiyon tam sağ yada sol her türlü eğimiş dik yamaç falan şuana kadar hiç bir şekilde önlerinin biriin durduğunu görmedim askıda kaldığıda oldu hep aktif çalışıyo

mff 285 sss link=topic=66435.msg754254#msg754254 date=1371843422' Alıntı:
diferansiyel pedalına bastığında 4 tekerin eş zmanlı aynı anda hepsinin çalıştığını çok gördüm traktör 285 direksiyon tam sağ yada sol her türlü eğimiş dik yamaç falan şuana kadar hiç bir şekilde önlerinin biriin durduğunu görmedim askıda kaldığıda oldu hep aktif çalışıyo

kılide basarsan doner tabi her motorun kılıdıne basınca donuo zaten :S

tumosannn link=topic=66435.msg754269#msg754269 date=1371846636' Alıntı:
kılide basarsan doner tabi her motorun kılıdıne basınca donuo zaten :S

her motorun dönmüyo işte nh nin td serilerinde fiat 66 serilerinde dönmüyo işte buna çok kez şahit oldum pedala basmadan sağ ön sol arka pedalla sol ön sol arka dönüyo nasıl bi tasarımdır ben hala anlamış değilim :D

mff 285 sss link=topic=66435.msg754314#msg754314 date=1371893131' Alıntı:
her motorun dönmüyo işte nh nin td serilerinde fiat 66 serilerinde dönmüyo işte buna çok kez şahit oldum pedala basmadan sağ ön sol arka pedalla sol ön sol arka dönüyo nasıl bi tasarımdır ben hala anlamış değilim :D
Olurmu kardeş difransiyele basınca 4 ü eş zamanlı çalışır ben de denedim bunu çok kez ama şu dediğin doğru benim traktör önce 3 asılıyor ön teker birkaç tur boş dönerse dördüne birden veriyor... Ben normalde kastığı zaman hiç bir traktör 4 asılmaz demek istedim pedala basarsan illaki her traktör 4 çalışır.

fahriadak link=topic=66435.msg754318#msg754318 date=1371894007' Alıntı:
Olurmu kardeş difransiyele basınca 4 ü eş zamanlı çalışır ben de denedim bunu çok kez ama şu dediğin doğru benim traktör önce 3 asılıyor ön teker birkaç tur boş dönerse dördüne birden veriyor... Ben normalde kastığı zaman hiç bir traktör 4 asılmaz demek istedim pedala basarsan illaki her traktör 4 çalışır.

aynen öyle ok-*-s ok-*-s anlş-*s

tumosannn link=topic=66435.msg754417#msg754417 date=1371923994' Alıntı:
aynen öyle ok-*-s ok-*-s anlş-*s

çalışmıyo işte bende onu anlatmak istiyorum ya pedalsız çekişini ve pedallı çekişinide nerdeyse her gün görüyorum nh td 95 fiat 70 56 65 46 70 66 bunlar var köyümüzde ben gördüğümü yazıyrum gerçek yani pedallı olduğu halde 4x4 asılmıyo ya 4x3 yada 4x2 fiat 66 serilerinin hepsi öyle yeni nh td serileride öyle

Arkadaşa bende katılıyorum. Hatta 70 56 pedala basmadan çapraz asılıyo pedala bi bastı geçenlerde sadece sol ön ve sol arka asıldı nasıl oldu bu hiç anlamış değilim :S

mff 285 sss link=topic=66435.msg754564#msg754564 date=1371985023' Alıntı:
çalışmıyo işte bende onu anlatmak istiyorum ya pedalsız çekişini ve pedallı çekişinide nerdeyse her gün görüyorum nh td 95 fiat 70 56 65 46 70 66 bunlar var köyümüzde ben gördüğümü yazıyrum gerçek yani pedallı olduğu halde 4x4 asılmıyo ya 4x3 yada 4x2 fiat 66 serilerinin hepsi öyle yeni nh td serileride öyle
eskileri bilmem de yeniler gayet güzel 4 ü birden asılıyor bende tt var arkadaşta td ikiside aynı 4 ü bir asılıyor ben sadece arkadaki malzemeyi motor yürümeyecek kadar batırıp ön tekerlerin birini de keli sınır yada dereye getirip boşa çıkarttığımızda o teker boşa dönüyor aynısını 70 lik erkuntta yapyık oda boşa dönüyo