Deutz Agrolux 310?

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Merhaba Deutzcular,

Danışmanlığını yaptığımız projede bir üreticimize Agrolux 310 4x4 (62 bg) kabinli alınacak, epey soruşturduk ama kullanan-bilen varsa inşallah yanlış karar değildir...

Ynt: Deutz Agrolux 310?

Yaklaşık 2 sene kadar önce yeni bir traktör alma düşüncesiyle yaptığım araştırmalar neticesinde önce zetor, ardından kubota, erkunt gibi bazı markaları inceleyip nihai kararımı agrolux 320 modeli lehine verdim, ve aslında zetor traktörün distrübütörlüğü konusunda istikrarsızlık olmamış olsaydı tercihim muhtemelen zetor olacaktı, ve bulunduğum yörede yetiştiriciliğini yaptığım kapia biber işçiliğinde traktörün olası bir arıza ve arıza giderimi konusunda aciliyeti olmasa belki bu kadar seçici olmazdım. Bu yönüyle bakıldığında benim açımdan zetor ve kubota alınabilir iki marka., tek ve en önemli eksikleri parça ve servis anlamında yaygınlaşmamış olmaları. Ve şu an elimde bulunan konu başlığında bahsi geçen traktörün ağabeyi agrolux 320 beni beklediğimden de fazla memnun eden bir traktör ve bulunduğum yerde 60lık deutz traktör sonradan takılan turbo ünitesiyle şasesi 16 bıçakları 14 inch 4lü alpler marka pullukla yine 14 inch 4lü pulluk kullanan valtra 700 serisi bir traktörü çizide geçiyor. Bu traktörü gördükten sonra ben tercihimi agrolux 320 ' den yana kullandım ve tercihimden de memnunum, ve eminim agrolux 310 ' da alan arkadaşı memnun edecektir.

Deutz AG, Alman motor üreticisi kuruluş.

Şirket dört zamanlı içten yanmalı motorları icat eden Nikolaus Otto tarafından 1864 yılında N. A. Otto & Cie. adı ile kurulmuştur. II. Dünya Savaşı yıllarında şirket adı Klöckner Humbolt Deutz AG olarak değiştirilmiştir.

Su ve hava soğumalı dizel motorları ile ünlü olan Deutz, Almanya ' nın Köln şehrinde yerleşiktir.

Aslında epey sorduk soruşturduk ama teyit için buradan da ne öğrensek kardır...

Arkadaşa, Zetor, Kubota, Deutz/Same/Lambo tavsiyesinde bulunduk, anlattık... Zetor bayi-servis, distirübütör belirsizliği olmasa Zetor diyecekti... bizde de Zetor var şimdilik çok menunuz...

Fiyat olarak bayi-servis olarak Deutz, Kubotadan cazip geldi... inşallah memnun kalır.