Süt İneği Alacağım

Merhabalar,

Ben süt ineği almayı düşünüyorum. Hostain cinsi. Şehir yozgat. Ucuz ve kaliteli hayvanı nereden alırım? (Toplamda 6-10 civarı alacağım)

yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: Süt İneği Alacağım

Stulu çok doğru söylemiş.
Bursa ' ya çok uzaksın, burada sütaş var, damızlık sertifikalı gebe düve satıyor, fiyatları 5-6 bin TL. arası değişiyor.
tavsiyem, sana en yakın yerden en güzel hayvanı al, şehir dışına çıkmamaya çalış, hayvanı uzun süre kamyonda gezdirme.

Kaliteyi ucuza alamazsın. Birde Süt işi tek başına yürütülcek bir iş değildir. Bu işi yapabılmek için gerekli ekibe sahip olman gerekmekte . ben alırım süt makinası takarım sağarım gibi düşüncedeysen şayet vazgeç.

üsteki yorumda gördüm 5-6 bin TL arası demiş o kadar pahalı olacagını sanmıyorum . Tosunlar o kadar etmiyorken ineğe kim verir o parayı .

damızlık ineklerin ideal ölçüler var.bütün veterinerler bilir. gebe düve toplayan firmalar bu ölçülere göre alıyor.küçük işletmelerde ihtiyaçtan satılan hayvanlar oluyor.bir işletmeci işletmesindeki en gözde hayvanlara satmak istemez vasatlardan başlar.

Bende 10 tane duve var, ben bu isi birakiyorum hayvanlar cok guzel istedigin veterinerle gel baktir, insaat isine giriyorum ben o yuzden vakit ayiramiyorum gel al cok hesapli birakirim sana...yer canakkale...