MF mi NH mi SAME mi TÜMOSAN mı ERKUNTMU

Ynt: MF mi NH mi SAME mi TÜMOSAN mı ERKUNTMU

ÇeLişki_37 link=topic=66532.msg757362#msg757362 date=1373398697' Alıntı:
Öncelikle sen saygılı ol kimse burada boş konuşmuyor. ZETORU ve ya SAMEYİ kimseye övmedim. Sen nasıl okudun ben anlamadım BENİM GÖRÜŞÜM diye belirttim. Yani ben daha üstün görüyorum diğerlerinden kendi fikrim, düşüncem ve en doğal hakkım sen buna boş konuşma diyerek saygısızlık yapmış oluyorsun. Sonrasında SAME çiftte 2 kere gidebilmen için onun 1 ile senin iki ile çift sürmen gerekir. SAME Seri 2 ile çift sürebilen bir traktör. İnternette videoları var sen seri 3 ile sürersin çiftini koyarsın videonu eywallah tümosan çiftte daha iyi derim ayrıca tümosanı her markayla karşılaştırma benim karşımda yerli malı güzel seviyorum ama benim gözümde bir SAME ve ya ZETOR değil bu benim fikrim. Senin gözünde en iyisi tümosandır bişey diyemem. Ayrıca zetora gelince senin traktöründe herhangi bir parça kırıldığında ta fabrikadan mı geliyor ildeki bayiden ve ya yan illerden gelir en fazla. Zaten bir baraj var bayi olmak için parça sayısı olarak. Tumosanı oldurmedım guzel motor sevıyorum ama benım ıcın bır SAME ve ya ZETOR değil.

Kardesım ınternettekı vıdeolara aldan ma sen ben gozumle elımle ayagımla kullandıgım cıfte mı ınanayım ınternetekıne mi bırak şimdi seri ıkıle çift suruyormus ;D ;D

zetor ital mal parcası yok tumosanın kolu 50 lıraysa zetorun kı 300 lira kardesım anlıyor musun beni ??? anlş-*s

arapörenli link=topic=66532.msg757356#msg757356 date=1373397557' Alıntı:
bendede same var 2006 model daha balatası degısmedı 5800 saatte.bizim oralarda daha gormedım bu saate kadar balatsı dayanan.ayrıca yag egısımı 500 fln degıl.yagın tenekesı 140 lıra 50 lırayada yag ve mazot fıltresı alıyorum 190 lıraya kapanıyor yag degısımı.
bana arkadaşım öyle dedi çok pahalıymış parçaları benimkide 120 liraya kapanıyor
arapörenli link=topic=66532.msg757357#msg757357 date=1373397691' Alıntı:
bu arada ıkıncı elı olmayabılır td65 daha fazlaya satılabılır ama same kullanılan yıllar içinde mazot parasından o farkı coktan kapatmıstı.nh ıle samenın yakıtını dusunursek nh coktan bedavaya gıtmıs sayılır
ya kardeşim bişey bilmiyorsun same boru gibi içiyor 55 tiger 54c den kat kat fazla yakıyor+pullukta 54c tigera tur bindiriyor

tumosannn link=topic=66532.msg757367#msg757367 date=1373399141' Alıntı:
Kardesım ınternettekı vıdeolara aldan ma sen ben gozumle elımle ayagımla kullandıgım cıfte mı ınanayım ınternetekıne mi bırak şimdi seri ıkıle çift suruyormus ;D ;D

zetor ital mal parcası yok tumosanın kolu 50 lıraysa zetorun kı 300 lira kardesım anlıyor musun beni ??? anlş-*s

Abi aldanacak birşey yok buyur same 70 argon seri iki ile çift sürümü ; same argon 70 4x4 çift sürme.videosu..

Senin bu traktörün 1 tur attığı yerde iki tur atman için en aşağı seri 3 ile sürmen lazım yada seri iki dip gaz sürmen lazım koy videonu eyvallah diyeyim. Ben tümo ile same karşılaştırmak istemiyorum ikiside güzel traktörler. ama SAME bana daha iyi geliyor o kadar. Tümo da sana iyi geliyordur bunda birşey yok.

Ayrıca kaç tane normalde 50 TL olan parçayı ZETOR parçası olarak isteyip 300 ' e aldın ? Kaç tane ZETOR parçası sipariş ettin ? Kaç günde geldi ? Sağlam bir aracı şirket ile çok güzel sonuçlar doğar. Tümosanla sürdüğün çiftin videosunu koy ben diyeyim eyvallah aldığın ucuz parça olur tabi tamamen yerli üretim sonuçta. Ama alıp kullanmadan ortaya kanıt koymadan, başına bir iş gelipte olumsuz sonuçlar doğmadan şu şöyledir demek yanlış bana göre. Ben bu düşüncemi her zaman savundum ve savunurum.

tt6054c link=topic=66532.msg757400#msg757400 date=1373403838' Alıntı:
http://www.izlesene.com/video/new-holland-td75-d-5li-donerli/3136657 nh ye gel adam mısır tarlasını 5 dönerli 12 no pulluk ile 2. viteste sürüyo

Ben NH süremez demedim ki. NH de sürer ama tümosann nickli arkadaş same ' nin 1 tur attığı yerde 2 tur atıyorum yazdı. seri iki ile giden bir traktöre 2 tur atmak için seri 3 ile gitmesi gerekir. Bu nh yi geçmek için seri 3 ile gitmek gerekmez mi ? Ben nh ile SAME karşılaştırmadım yanlış anlaşılmasın.

tt6054c link=topic=66532.msg757404#msg757404 date=1373404540' Alıntı:
aynı hpde aynı pullukla 97 model bir traktörü 2011 model bir traktör geçemiyorsa ona yazıklar olsun derim herkes der o yüzden same pullukta iyi değil

Nasıl değil cayır cayır çekiyor 2 ile ? Sen neyle sameyi karşılaştırdın ben anlamadım ?

ÇeLişki_37 link=topic=66532.msg757406#msg757406 date=1373404686' Alıntı:
Nasıl değil cayır cayır çekiyor 2 ile ? Sen neyle sameyi karıştırdın ben anlamadım ki seni ?

kardesım bırıncısı burda toprak tavda ve burda adam son gaz verıyor ıkıyle gıder tabi tavda toprak pullugu ındırmeden son gaz verıo hemen ındırıo ceker tabı ole yaparsa burda tumosan la 2 le gıderım bende ama same 2 le gıtmıyor 1,5 la gıdıyor buyuk ıhtımal cunku bu samenın bucuklu serisi anlş-*s

tumosannn link=topic=66532.msg757407#msg757407 date=1373404874' Alıntı:
kardesım bırıncısı burda toprak tavda ve burda adam son gaz verıyor ıkıyle gıder tabi tavda toprak pullugu ındırmeden son gaz verıo hemen ındırıo ceker tabı ole yaparsa burda tumosan la 2 le gıderım bende ama same 2 le gıtmıyor 1,5 la gıdıyor buyuk ıhtımal cunku bu samenın bucuklu serisi anlş-*s

Tamam zaten toprak tavda olmazsa tümo değil en kral marka (bana göre tum traktörler kral ) en kral motor zetorda samede kimse çekemez. Burda 2 ile gidiyor. Pullukta yeterince iniyor bence. burda tümosan ile 2 ile gidersen bunun 1 tur attığı yerde 2 tur atamazsın. hadi bu 1.5 ile gidiyor olsun sende 2 ile git genede bunun 1 gittiği yerde 2 gidemezsin. 4 turda 1 tane gidersin ona lafım olmaz ama burdaki traktörün 1.5 ile gidiyor olması gerek. Pullukta yeterince inik. Ole gazı sonra verdi önce verdi diye birşey yok sende gazını önceden ver. Buçuklu seri diye buçukla gitmek zorunda değil.

tt6054c link=topic=66532.msg757409#msg757409 date=1373405175' Alıntı:

Sen duruma böyle bakarsan 1997 model 54c de 1975 model fiat 540 ile aynı gidiyor. Hafif diklerde ise 54c düz 1 de kalıyor fiat 540 takviye 4 düşüyor. Sonrasında 54c 17-18 gazda gidiyor 540 22-23 gaz ile farkı kapatıyor kapışmaya geldiği zaman iş. Şimdi 54c çiftte kötümü oluyor ? Kimse 54 c yi ortaya katmadı sen 54c ile same karşılaştırıyorsun same kötü çıkıyor o zaman 54c ile 540 karşılaştırırsak 54c daha mı kötü oluyor ? 54c-540 konusuna yaptığım yorumu okumanı isterim.

NH veya TÜMOSAN ve ya her neyse hiç bir markayı kötülemem hiç bir yorumumda böyle birşey demem diyene de karşı çıkarım. Düşüncelerimi söylerim. BENİM İÇİN SAME BURDA GEÇEN MARKALARDAN DAHA İYİ AMA BU BENİM İÇİN. Sizin içinde kendi ve ya beğendiğiniz marka iyidir eyvallah. Ama o şöyle gidiyor ben böyle gidiyorum, eski model yeni model konusuna girersek iş değişir. Bu konuda sayfalarca saatlerce yazabilirm ama biliyorumki konu birazdan sapacak. Kalplerinizi kırdıysam özür dilerim hemde bu mübarek günlerde. Ama tartışmayı severim ortaya herkes kendi bilgisini koyar ve paylaştıkça çoğalır. Fikirlerinizi belirtin bende belirteyim diğer üyeler ve ziyaretçilerde bir sonuca varmış olurlar. Saygı çerçevesinde tartışmaya her zaman açığım.

samenin malatyada bir bayisi vardı şahsuvarıoğlu da kapandı şimdi ne bayisi var nede servisi böyle bir traktörün bu sebebler yüzünden kimse tercih etmiyo adam gibi servis ve yaygın parça satan olsa sameyi hiç bir traktöre değiştirmem ne mf ne nh samenin yanında biraz sönük kalıyo samenin tek eksiği iyi tanıtılmaması

zehriduman link=topic=66532.msg757595#msg757595 date=1373479439' Alıntı:
samenin malatyada bir bayisi vardı şahsuvarıoğlu da kapandı şimdi ne bayisi var nede servisi böyle bir traktörün bu sebebler yüzünden kimse tercih etmiyo adam gibi servis ve yaygın parça satan olsa sameyi hiç bir traktöre değiştirmem ne mf ne nh samenin yanında biraz sönük kalıyo samenin tek eksiği iyi tanıtılmaması
Arkadaşım sen ne yazdığının farkında mısın, türkiyede şu an parça servis ve bayii anlamında en yaygın traktör markalarından birisi sdf grubunun ürettiği traktörlerdir ve bunlardan birisi de same ' dir, bulunduğum 5000 nüfuslu küçücük bir ilçede başka bir esnaf sdf bayiliğini mevcut bayiden alabilmek için kıyasıya bir mücadeleye girişip sdf grubunun bayiler için yeni kriterler getirmesinden yararlanarak sdf bayiliğini ele geçirmiştir. Bayiler için yeni kriter de ne biliyor musun, bayii ve bayii olmak isteyen kişi eski parayla 1 trilyon nakit parayı sdf grubuna ödeyecek ve bunun karşılığı kadar traktörü alacak. Sence bu traktörlere talep olmasa bayilere böyle bir şart dayatabilir mi ya da bu şarta rağmen bayii olmak isteyen çıkar mı?

imamoglu link=topic=66532.msg757609#msg757609 date=1373481786' Alıntı:
Arkadaşım sen ne yazdığının farkında mısın, türkiyede şu an parça servis ve bayii anlamında en yaygın traktör markalarından birisi sdf grubunun ürettiği traktörlerdir ve bunlardan birisi de same ' dir, bulunduğum 5000 nüfuslu küçücük bir ilçede başka bir esnaf sdf bayiliğini mevcut bayiden alabilmek için kıyasıya bir mücadeleye girişip sdf grubunun bayiler için yeni kriterler getirmesinden yararlanarak sdf bayiliğini ele geçirmiştir. Bayiler için yeni kriter de ne biliyor musun, bayii ve bayii olmak isteyen kişi eski parayla 1 trilyon nakit parayı sdf grubuna ödeyecek ve bunun karşılığı kadar traktörü alacak. Sence bu traktörlere talep olmasa bayilere böyle bir şart dayatabilir mi ya da bu şarta rağmen bayii olmak isteyen çıkar mı?

kardeşim abartma bence
bayi servis yedekparça ve ikinci el deyince türkiyede nh(fiat) birinci sırada
kalite tatışması yapacaksak ozaman sıralama degişebilir
fakat same ve deutz nekadar kaliteli olsada şahsuvaroglu vede bayiler yüzünden gereken ilgiyi görmedi çiftçiler tarafından

bayi konusuna gelirsek 1 trilyon demişsinde 1 trilyon ne ki
sana göre büyük para bana göre büyük para ama traktör üreten şirketler için çerez parası
kaldıki büyük markalar ilçelere bayilik bile vermiyor
bayiligi illere veriyor illerde istedikleri ilçeye kendi bayilerini açıyor yani bayinin bayisi oluyor sitem bölge bayisi ve il bayisi şeklinde işliyor örnegin nh de böyle ve birçok markada böyle
kaldıki bu bayilerdende bu büyük traktör firmaları bankadan teminat istiyor malvarlıgı istiyor gayrimenkul istiyor şirket kurma zorunlulugu istiyor utanmasalar adli sicil raporuda isteyecekler
öyle kolay degil bu işler

Kardeşim ben sdf birinci sırada demedim, en yaygın markalardan biri dedim, ikincisi 5000 nüfusu olan ve topraklarının yarısından fazlası ormanlık alan olan bir ilçe bayiliği için bile istediği parayı işaret ettim ve italyanlar geçen sene almanya ve italya da sattıklarından daha fazlasını türkiye de satınca sadece distrübütörlüğünü yaparak kazançlarına ortak olmasından rahatsızlık duydukları şahsuvaroğluna ait ortaklık hisselerinden bir bölümünü daha satın alarak mevcut hisselerini %85 e çıkartmışlar. Kısacası durum bu..

imamoglu link=topic=66532.msg757613#msg757613 date=1373483332' Alıntı:
Kardeşim ben sdf birinci sırada demedim, en yaygın markalardan biri dedim, ikincisi 5000 nüfusu olan ve topraklarının yarısından fazlası ormanlık alan olan bir ilçe bayiliği için bile istediği parayı işaret ettim ve italyanlar geçen sene almanya ve italya da sattıklarından daha fazlasını türkiye de satınca sadece distrübütörlüğünü yaparak kazançlarına ortak olmasından rahatsızlık duydukları şahsuvaroğluna ait ortaklık hisselerinden bir bölümünü daha satın alarak mevcut hisselerini %85 e çıkartmışlar. Kısacası durum bu..

hklısın biirnci demedinde ilk 3te bile degil malesef

kardeşim benim demek istedigim şu ki
büyük firmalar köye bakkal açar gibi traktör bayisi açmaz bayi açacakları yerleri iyi incelerler satış rakamları ve arz talep dengesi önemlidir
ve biraz önceki msjımdada dedigim gibi onlar eski usul ikinci el araç alıp satan galeriler gibi çalışmazlar(3e al 3,250ye sat sistemi yoktur onlarda)
işlerini profosyonel yaparlar
aylık satış rakamı hedefleri vardır hedeflenen rakamı tutturamayan bayilere sık sık uyarıda bulunur ensonundada elinen alırlar bayiligi ayrıca
standart sayılabilecek bir fiyat politikaları vardır hem ile hem ilçeye bayilik vermezler iksinden birini elerler genelde elenen ilçe olur ilçeye il bayisi bayi açabilir veya açtırabilir
ilden bayilik alan olmamışsa ozaman ilçeye bayilik verirler bizim burdada bir ilçede same deutzun bayiligi sebide satış rakamlarının gayet düşük olması bu 2 traktör pek satılmıyor bizim burda ve ilden bayilik talebi gelmemesi önemli bir faktör kaldıki ilçedeki bayide aşırı zengin çok büyük malvarlıgı var sıradan galerici degil