ERKUNT YAPAR MI ACABA?

Şöyle bir düşünce var uzun zamandır kafamda;
Bizim bahçe işlerinde çok fazla vites seçeneğine gerek olmuyor. Ha olsada fena olmuyor. Ama hayalimde hep HI-LO lu veya kademesiz şanzımanlı bir traktör yatıyor. Hep neden yüksek beygir güçleri olan tarla traktörlerine uygulanıyor bu anlamıyorum.
Öyle 16 ileri 8 geri ZF gereksiz bize. Gereksizlik bir yana konforsuz. Zaten bundan vazgeçmiştik zamanında 4x4 70 bahçeden.

Hadi kademesiz pahalı olur diyelim emin olmamakla birlikte ancak; şöyle 4 ana vites x 3 HI-LO kademesi veya 3x4, 5x3 ve levyeli olması şartıyla bir şanzıman yeter. Çok mu şey istiyorum ?

Erkunt böyle bir şey yapsın ilk müşterisi ben olacam. Söz...

Ynt: ERKUNT YAPAR MI ACABA?

3 Kademe Hİ-LO ' lu Şu An İçin ALınabilcek En Hoş Ve Modelli Traktör VIRTUS... Bahçe Serilerinde Bu İstediğiniz Şanzımanlar Bence Gereksiz Diye Koymuyorlar... Zaten Koysalar da Çok Para Olur :)

yapmak kolaydır bi marka için bence ama o istekleri yapınca o motorun fiyatı fırlayacaktır eminim musterisi azalacaktır + ne kadar ek ozellik o kadar motorda arızalanma olur yani yapılır ama 100 motor satılır 10 tanesinde o koydugu ozelliklerden arıza verdimi soyle soyle arızası var denir tutulmaz satışı durur onun için türkiye de en çok tutulan motor en çok parçaya sahip en az arıza yapacak motorlardır.

hannas link=topic=66564.msg755410#msg755410 date=1372414041' Alıntı:
Çok birşey değil istediğim. 4 ana vites 3kademe debriyajsız buçuk. ZF nin 16 ileri 8 geri şanzımanından daha mı pahalı olur? Ben pek sanmıyorum.
Bence bir telefon açıp sorun kişiye özel şanzuman yaptırabiliyorlar mı ?

HassaN20 link=topic=66564.msg755411#msg755411 date=1372414851' Alıntı:
Bence bir telefon açıp sorun kişiye özel şanzuman yaptırabiliyorlar mı ?

Yok artık. Öyle istekle yapsalar zaten Türkiyede bir numara olurlar. Düşünsene özellikleri sen belirliyorsun. Aynen otomobillerde olduğu gibi....

hannas link=topic=66564.msg755410#msg755410 date=1372414041' Alıntı:
Çok birşey değil istediğim. 4 ana vites 3kademe debriyajsız buçuk. ZF nin 16 ileri 8 geri şanzımanından daha mı pahalı olur? Ben pek sanmıyorum.

ewt aslında iş koluna göre çok mantıklı

HELAL ERKUNT ' A

bu konuyu başlattığımda erkunt çağrı merkezini aradım. isteğimi söyledim. not alındı dönülecek dedir.
2 saat sonra erkunt bölge müdürü aradı. güzel bir sohbet ettik. fikir alışverişi yaptık.
Daha sonra AR-GE bölümünden bir mühendis arkadaş aradı. onla baya uzunca fikrimi tartıştık. Güzel bir şekilde sonuçlandırdık.

Benden bütün ERKUNTçularada bir müjde. 60 HP altında bir traktörü geliyor yakında. Şanzıman farklı olacak. Sanırım ekonomik bir traktör olacak.

hannas link=topic=66564.msg755765#msg755765 date=1372674519' Alıntı:
HELAL ERKUNT ' A

bu konuyu başlattığımda erkunt çağrı merkezini aradım. isteğimi söyledim. not alındı dönülecek dedir.
2 saat sonra erkunt bölge müdürü aradı. güzel bir sohbet ettik. fikir alışverişi yaptık.
Daha sonra AR-GE bölümünden bir mühendis arkadaş aradı. onla baya uzunca fikrimi tartıştık. Güzel bir şekilde sonuçlandırdık.

Benden bütün ERKUNTçularada bir müjde. 60 HP altında bir traktörü geliyor yakında. Şanzıman farklı olacak. Sanırım ekonomik bir traktör olacak.

erkuntun en sevdıgım yonu bu, adamlar motorun arkasında duruyor yanı yapamayacaklarsa bıle sızı dınlıyorlar bu cok onemlı bır husus bu konuda erkuntu tbr edıyorum 60 hp lık traktor bakalım nasıl olucak anlş-*s Erkunt a basarılarının devamını dılıyorum.

hannas link=topic=66564.msg755765#msg755765 date=1372674519' Alıntı:
HELAL ERKUNT ' A

Erkunt aşağı yukarı sizin isteklerinize yakın bir traktör tasarlamış ve şuan deneme aşamasındaymış. 58hp gücünde 4 vites 2 kademe(8+8) ve levyeli ekonomik bir traktör olacakmış. Ebat olarak meyvecilerden birazcık büyük, tarla tiplerinden küçük bir traktör yapmışlar. Erkunt hiç olmadığı yeni bir pazara daha giriyor gibi. Güzel olur inşallah.

STaRBoY link=topic=66564.msg759000#msg759000 date=1374058163' Alıntı:
Erkunt aşağı yukarı sizin isteklerinize yakın bir traktör tasarlamış ve şuan deneme aşamasındaymış. 58hp gücünde 4 vites 2 kademe(8+8) ve levyeli ekonomik bir traktör olacakmış. Ebat olarak meyvecilerden birazcık büyük, tarla tiplerinden küçük bir traktör yapmışlar. Erkunt hiç olmadığı yeni bir pazara daha giriyor gibi. Güzel olur inşallah.

Benim isteğim o değildi. Benim isteğim buçukla takviyenin birleşmesiydi. yani 4 ana vites + 3 veya 4 kademe ufak vites. Bu kademe vites dışında takviye vitesi felan istemiyorum. 2 kollu ama 16 ileri vites mesela.

Şöyle düşünün. hani eski traktörlerde (gerçi yenilerde de hala iteiyorlar çiftçimize) 4 kademe ana vites birde takviye ve normal hız vitesi oluyordu. yani 8 ileri 2 geri. Ben bu takviye vitesinin kademesinin 4 e çıkarılmasını istiyorum. Bence en mantıklı vites yapısı bu olur. Çok kullanışlı olur ve karmaşayı önler. Ha bu kademe vitesi debriyajsız olması pahalı oluyorsa debriyajlı olsun. Senkromeç oldumu sıkıntı yok.
Düşünsenize 4 ana vites x 4 kademe = 16 ileri - 4 geri Muazzam olur.

hannas link=topic=66564.msg760175#msg760175 date=1374482032' Alıntı:
Benim isteğim o değildi. Benim isteğim buçukla takviyenin birleşmesiydi. yani 4 ana vites + 3 veya 4 kademe ufak vites. Bu kademe vites dışında takviye vitesi felan istemiyorum. 2 kollu ama 16 ileri vites mesela.

Şöyle düşünün. hani eski traktörlerde (gerçi yenilerde de hala iteiyorlar çiftçimize) 4 kademe ana vites birde takviye ve normal hız vitesi oluyordu. yani 8 ileri 2 geri. Ben bu takviye vitesinin kademesinin 4 e çıkarılmasını istiyorum. Bence en mantıklı vites yapısı bu olur. Çok kullanışlı olur ve karmaşayı önler. Ha bu kademe vitesi debriyajsız olması pahalı oluyorsa debriyajlı olsun. Senkromeç oldumu sıkıntı yok.
Düşünsenize 4 ana vites x 4 kademe = 16 ileri - 4 geri Muazzam olur.

mf lerdekı bucuk gıbı mı dıorsun anlamadım kı :S

hannas link=topic=66564.msg760241#msg760241 date=1374500438' Alıntı:
hani kullandığımız takviye vites kolu varya onun 2 kademe değilde 4 kademe olmasını istiyorum.
hem takviye olur aynı vites kolunda hemde buçuk olur.

iyide erkuntlarda takvıye ve bucuk aynı kolda zaten öle deıl mı :S ılerı gerısı farklı kolda bırde 1234 u farklı kolda :S