Massey cıler Az Bakın Çok Önemli (yardımınıza ıhtıyacım var)

Ynt: Massey cıler Az Bakın Çok Önemli (yardımınıza ıhtıyacım var)

Arkadaslar dun ve oncekı gunler de massey 240 la cıft surumu yaptım fakat traktor bıtık halde traktor benım deıl bı yakınımın traktorden anlamıyor bana yaglarını falan kontrol et dedı ettım normal sevıyedeydı fakat bu yuvarlak ıcıne aldıgım parca ne işe yarıyor cozemedım ve ıcıne baktıgımda yag mağ hiç bişi yoktu hatta içine sopa soktum hıc bır sey gelmedı sopaya :S bırde traktor ileri gıderken frenlerı az tutuyor fakat gerı gıderken hıc tutmuyor tam bır trafık canavarı bı alet frenlerını yaglarını hangı yag koymamız lazım genel bı bakım işlerınden anlıyan bırı yazarsa sevınırım tşkler, bırde gostergeler falan calısmıyor traktor 1990 240 tşkler sımdıden yardımlarınıza. anlş-*s

yazmayı unutmusum dıreksıyon berbat hıc donmuyor onu nasıl ayarlarız acaba :S

O Motor ölmüş o zaman direksiyona gelince hidrolik değil berbat olmasıda normal zaten

yuvarlağın içinde boru gibi bişey var işte oradan yağ koyuyorsun

Frene gelince bi bakım yapılmalı

td 100d link=topic=66575.msg755480#msg755480 date=1372448504' Alıntı:
O Motor ölmüş o zaman direksiyona gelince hidrolik değil berbat olmasıda normal zaten

yuvarlağın içinde boru gibi bişey var işte oradan yağ koyuyorsun

Frene gelince bi bakım yapılmalı

ya kardesım ölmüşü mölmüşü bırak yardım ıstıoz öldügünü bızde bılıoz ama yasatmaya calısıoz sen bana ne dıorsun noo*-*- hangı numara yag nereye koyacaz dıreksıyon hıdrolık değil zaten de bıraz daha yumusatamaz mıyız acaba :S

direksiyonu yumuşatmak için arkaya ağır bir ekipman atacan tekerlerin yerden teması kesilecek kadar olmalı ki yumuşasın Hidrolik olmayan direksiyonu nasıl yumuşatmayı düşünüyon sen eğer dediğin gibi bişey olsa millet sonradan hidrolik direksiyon takmazlardı

SEN BUNU TÜMOSANIN dİREKSİYONUMU SANdIN

td 100d link=topic=66575.msg755486#msg755486 date=1372449046' Alıntı:
direksiyonu yumuşatmak için arkaya ağır bir ekipman atacan tekerlerin yerden teması kesilecek kadar olmalı ki yumuşasın Hidrolik olmayan direksiyonu nasıl yumuşatmayı düşünüyon sen eğer dediğin gibi bişey olsa millet sonradan hidrolik direksiyon takmazlardı

SEN BUNU TÜMOSANIN dİREKSİYONUMU SANdIN

yok sanmadımda, arkada ekıpman olunca yumusuyor evet ama ekıpman olmayınca hıc donmuyor kardesım ben hıdrolıksız traktorde kullandım nasıl oldugunu bıılırım ama bunun kısı cok sert kız-*sw

ewet bizim MF nin direksiyonada bişey olmuş sola doğru serçe parmağımla çeviriyorum sağa doğru ise iki elimle 15 gazda anca dönderiyorum Ama senin Mf nin önü ağır diyecem ama ön ağırlıklardan eser yok sen en iyisi direksiyonu çevireceğin zaman ileri veya geri doğru hareket ettir yani maksat hareket halinde iken çevir yoksa durduğun yerde gebersen dönderemezsin

td 100d link=topic=66575.msg755491#msg755491 date=1372449632' Alıntı:
ewet bizim MF nin direksiyonada bişey olmuş sola doğru serçe parmağımla çeviriyorum sağa doğru ise iki elimle 15 gazda anca dönderiyorum Ama senin Mf nin önü ağır diyecem ama ön ağırlıklardan eser yok sen en iyisi direksiyonu çevireceğin zaman ileri veya geri doğru hareket ettir yani maksat hareket halinde iken çevir yoksa durduğun yerde gebersen dönderemezsin

kardesım bılıyorum ya kız-*sw konuyu saptırma lutfen sop-*-sa dıger konuyu ızlıyen arkadaslarrda yorum yaparsa sevınırım anlş-*s

Şimdi arkadaşına yardımcı olmak istemişsinde bu senin söylediklerini helede traktörü tanımıyorsan senin yapman çok zor.Götüreceksiniz bir servise direksiyonda yumuşar, hidrolikte düzelir, frende tutar..Masraf etmeden ben yapayım la olmaz masraf istiyor belliki.

HassaN20 link=topic=66575.msg755497#msg755497 date=1372451483' Alıntı:
Şimdi arkadaşına yardımcı olmak istemişsinde bu senin söylediklerini helede traktörü tanımıyorsan senin yapman çok zor.Götüreceksiniz bir servise direksiyonda yumuşar, hidrolikte düzelir, frende tutar..Masraf etmeden ben yapayım la olmaz masraf istiyor belliki.

servıs yok 50 km otede zaten uzun yol olmasa bnm tumoyla surerdım ok-*-s ya yağlarını deiştircez bırde frenlerı nerden ayar yapabılırız onları bıraz bahsedersenız yaapabılırız elımız yatkındır .. anlş-*s

tumosannn link=topic=66575.msg755479#msg755479 date=1372448059' Alıntı:
Arkadaslar dun ve oncekı gunler de massey 240 la cıft surumu yaptım fakat traktor bıtık halde traktor benım deıl bı yakınımın traktorden anlamıyor bana yaglarını falan kontrol et dedı ettım normal sevıyedeydı fakat bu yuvarlak ıcıne aldıgım parca ne işe yarıyor cozemedım ve ıcıne baktıgımda yag mağ hiç bişi yoktu hatta içine sopa soktum hıc bır sey gelmedı sopaya :S bırde traktor ileri gıderken frenlerı az tutuyor fakat gerı gıderken hıc tutmuyor tam bır trafık canavarı bı alet frenlerını yaglarını hangı yag koymamız lazım genel bı bakım işlerınden anlıyan bırı yazarsa sevınırım tşkler, bırde gostergeler falan calısmıyor traktor 1990 240 tşkler sımdıden yardımlarınıza. anlş-*s

yazmayı unutmusum dıreksıyon berbat hıc donmuyor onu nasıl ayarlarız acaba :S
hatta içine sopa soktum hıc bır sey gelmedı sopaya :S
Bilader kafamı buluyon? sopayla yağ seviyesine bakıldığını senden duydum.:D

nailyetek link=topic=66575.msg755503#msg755503 date=1372453820' Alıntı:
hatta içine sopa soktum hıc bır sey gelmedı sopaya :S
Bilader kafamı buluyon? sopayla yağ seviyesine bakıldığını senden duydum.:D

abi resımde gosterdıgım yuvarlak ıcıne aldıgım yerın kapagını actıgımda içinde bır sey yok tu bende sopa soktum yag mağ gelmedı ama dıger yag cubuklarını kontrol ettgımde normaldı fakat yıne deiştircez bırde vıtesler çift surerken ıkı kez takıldı ,, nail abı sen bılırsın bu masseyi bıraz acıklarsan sevınırım abi anlş-*s

abi gostergeler calısmıyor mazotuda sopayla olcuyorum ;D

Ustalığım yok ama bu anlattıklarınıza bakarak, forumla uzaktan yapılabilecek gibi görünmüyor, kolay gelsin...

Sopayla mazot-yağ kontrolü vardır, en eski metodlardan olup oldukça da yaygındır... :)

zafer ozan link=topic=66575.msg755507#msg755507 date=1372454316' Alıntı:
ya muhtar ,o sopa soktuğu yerde süzek olduğunu söylüycektin,direksiyonun çaresinin bol gres olması gerektiği gibi .büyük biraderlik kolay deyil.
:D Yav aga zor bu işler, masseyi yazsam kitap olur, oku oku bitiremezler. Massey bu anlatılmaz, yaşanır. Yanlışmı:S

nailyetek link=topic=66575.msg755509#msg755509 date=1372454694' Alıntı:
:D Yav aga zor bu işler, masseyi yazsam kitap olur, oku oku bitiremezler. Massey bu anlatılmaz, yaşanır. Yanlışmı:S

Biraz anlatsanda o engın bılgılerınden bir seyler kapsak iyi olurdu abı (yardım) anlş-*s

UÖZKAN.77 link=topic=66575.msg755506#msg755506 date=1372454264' Alıntı:
Ustalığım yok ama bu anlattıklarınıza bakarak, forumla uzaktan yapılabilecek gibi görünmüyor, kolay gelsin...

Sopayla mazot-yağ kontrolü vardır, en eski metodlardan olup oldukça da yaygındır... :)

abı gostergeler falan hiç bir sey calısmıyor benımle dalga gecıolar ya neylen olcucem tabıkıde sopayla :S

burdan benımle alay eden arkadaşlara seslenıyorum dalga gececıgınıze bıraz yardım etmeyı deneseniz nasıl olur acaba :) anlş-*s

Traktörün olur olmadık her yerine sopa ile müdahale etmemek lazım, karterde yağ çubuğu vardır o çıkarılır oradan bakılır motor yağ seviyesine..
Sorduğunuz yerden ise motora yağ koyuyorsunuz...

arkadaşım biraz yardıcı olmaya çalışayın o işaretlediğin yerden motora yağ konuluyor ve oradan herhangi birşey ölçülmüyor içine birşey düşürmemeni tavsiye ederim :) direksiyor aşırı sertse ön akslar yağsız kalmıştır al gres pompasını yağla eğer içine yağ almıyorsa sök grasörlüğü dene bakalım grasörlük yağ alıyormu eğer sorun akstaysa sök temizle tak arka yağı ( şanzıman defransiyal hidrolik fren hepsi bir yağı kullanır) koltuğa oturduğun zaman sağ altta kapak var ordan bakılıyor çek çubuğu seviyesine bak yetersizse ilave et ( 422 - mpv-2050 bile koysan olur :D ) frenlerin ayar yerlerini bul güzelce ayarla fazlada kaldırma eğer ayar cıvatası sonda ise işi bitmiş demektir

td 100d link=topic=66575.msg755491#msg755491 date=1372449632' Alıntı:

hangi model mf bilmiyorum fakat hidrolik önde akünün arkasında ise pistonun üzerinde bir tane ayar cıvatası gibi bir cıvata var ayarın kaçmasının sebebi o civatayı iki ucundan tutan pimlerin bozulması yuvalarının büyümesi tavsiyem onları güzelceayarlaman eğer yapamazsan o ayar cıvatasından 13 anahtarla az bir ayar yap ne kadar olmasa eskisinden iyi olur ama dikkat et çok hassastır