mf 285 s çift çıkış hidrolik sistemi takılması

arkadaşlar merhaba,

1997 model traktörümüzde römork için tek çıkış hidrolik mevcut. yeni alacağımız mibzerde 2 adet hidrolik hortumu mevcut. bu hidrolik çıkışını 2 adet yapabilirmiyiz. böyle bir şey satılıyormu ? eğer satılıyorsa fiyatı ne olur? eğer olursa mibzerin iki tarafını ayrı ayrı bu hidrolikten nasıl kontral edebiliriz. traktörün içerisine ayrı bir düğme veya kolmu takmak zarundayız. yardımlerınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

aşağıdaki linkteki gürkan isimli üyemiz bunu uygulamış. nasıl yapıldığı konusunda bilgi verirse sevinirim.
http://www.trakkulup.net/fotograflar-%28cekimler%29-324/massey-ferguson-285-hidrolik-yardimci-piston-uygulamasi/

Ynt: mf 285 s çift çıkış hidrolik sistemi takılması

Kardeşim gördüğüm kadarıyla üstteki çıkışlar tek çıkışlı alttakilerde öyle ise çift beyinli hidrolik beyni ile yönetiliyor yani işin türkçesi çıkışların ikisi bir çıkışta ki güçle iki çıkışta yarım güçle farklı işlemlerde kullanılmış. Siz de çift kutuplu baş
vardır heralde benim MF 240S ' de var.

Genelde çift kutuplu beyinler birisi damper birisi de bazı romörkler de bulunan hidrolik fren içindir ayrı çalışır konum göstergesi; 1. Çıkış, 0, 2.çıkış ...

enter isimli arkadaş aradığım ürün bu çok teşekkür ederim. Yalnız ben bu ürünü mibzerde kullanacağım. gördüğüm kadarıyla bu ürün ya tek olarak yada çift olarak kullanılabiliyor. örneğin ben tarla sürerken mibzerin tek tarafını kaldırmam gerekti bu kolu kullandığımda ikisini birden kaldıracak ama ben mübzerin her iki tarafınıda kontrol etmek istiyorum bunun için ne yapabilirim.

gök link=topic=66588.msg755601#msg755601 date=1372536073' Alıntı:
Kardeşim gördüğüm kadarıyla üstteki çıkışlar tek çıkışlı alttakilerde öyle ise çift beyinli hidrolik beyni ile yönetiliyor yani işin türkçesi çıkışların ikisi bir çıkışta ki güçle iki çıkışta yarım güçle farklı işlemlerde kullanılmış. Siz de çift kutuplu baş
vardır heralde benim MF 240S ' de var.

Gök arkadaşım,

Adım Gökhan UZELMAK firması olarak yeni kurulduk.
isteğine istinaden traktörler için ek hidrolik sistemler modifiye ediyoruz.
eğer istersen çıkışlarını çoğaltır bunlarıda yarı ayrı kontrol etmeni sağlarız. adetlerini senin belirlemen bizim için yeterli olur.
ayrıca bu çıkışları isteğe bağlı olarak elektronik yada manuel kontrollu takabiliriz.
firmamız yeni olduğundan henüz internet sitemiz yapım aşamasındadır.
bununla ilgili görüşömek istersen 0507 957 50 26 ara görüşelim.

kumsal link=topic=66588.msg755581#msg755581 date=1372531928' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,

1997 model traktörümüzde römork için tek çıkış hidrolik mevcut. yeni alacağımız mibzerde 2 adet hidrolik hortumu mevcut. bu hidrolik çıkışını 2 adet yapabilirmiyiz. böyle bir şey satılıyormu ? eğer satılıyorsa fiyatı ne olur? eğer olursa mibzerin iki tarafını ayrı ayrı bu hidrolikten nasıl kontral edebiliriz. traktörün içerisine ayrı bir düğme veya kolmu takmak zarundayız. yardımlerınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

aşağıdaki linkteki gürkan isimli üyemiz bunu uygulamış. nasıl yapıldığı konusunda bilgi verirse sevinirim.
http://www.trakkulup.net/fotograflar-%28cekimler%29-324/massey-ferguson-285-hidrolik-yardimci-piston-uygulamasi/

merhaba ben gökhan sizinle konuşmuştuk mailiniz gelmedi
yarın fiyat listesini gönderiyorum detayları görüşmek için tekrar ararmısınız telefonunuz telefonumdan silinmiş

bir kaç detay soramam gerekiyor.
05079575026 mt.gokhanuzel gmail com

Merhaba,
1997 model 285 S traktöre , 2 çift çıkış yani 4 adet soket yeri olacak. Sıra başlarında hidrolikler makinayı yukarı kaldırırken , aynı anda damper sisteminden markörleride bir taraftan diğer tarafa aktarabilir miyiz? Yaptığınız bu sistem bunu destekliyor mu? Mevcutta 1997 model 285 lerde bildiğim kadarı ile damper çıkışları ve hidrolikler aynı anda kullanılamıyor.
Böyle bir sistem eğer yapılabiliyorsa kaça mal olur?

ferguson265s link=topic=66588.msg756413#msg756413 date=1372959437' Alıntı:
1998 in yarısından sonra çift çıkışlı yeni kasalar üretilmeye başlandı. Ben öyle biliyorum
1998 in Mart - Nisan aylarında gelmeye başlayan 285 ler kare farlı , bağımsız damper çıkışlı , rotsuz diye bilinen serileri. Bu modellerde tek çıkış çift soket vardı , tek levyeden kontrol edilirdi. Yani aynı anda tek alet takılabilirdi.

Merhabalar, MS 256 G cift cikisli tek levyeden kontrollü bir traktörümüz var. Levyeyi aşagi cekince sürekli çekili kilitli kalmasini nasil saglayabilirim? Bir ayar dugme vb var mi? Bulamadim. Bir makinenin surekli hidrolikli yag basinci varken calismali.