ÇEKİŞ BUDUR

Ynt: ÇEKİŞ BUDUR

Zetorun bu derece çekiş üstünlüğü olduğunu bilmiyordum, gerçekten güzel paylaşım olmuş.

Biraz sıkıcı bir durum ama böyle çekiş olan traktör gördükçe ve hala bizim ülkede cayır cayır çekişi olan traktör yapılamadığı aklıma geliyor.

Ne zaman olacak yaw bitsin bu çile değilmi artık, hayır olmadığı gibi çekişi iyi modellerde getirilip satılmıyormudur nedir anlamadım gitti.

Kim bu Traktör piyasasına yön veren uğursuz yaw, yada kimler?

Son videodaki 150 bg civarı bi eski kasa Zetor. Arkasındaki tank (kaydığına göre içi dolu tarlaya sıvı+katı hayvan gübresi-şerbet- çekiyor) abartısız darası ve yüküyle en az 25 ton.

Bizdeki 90 ' lık Zetor bile 15-20 tonla kamyon gibi gidiyorsa, 100-120 üzeri zetorları düşünemiyorum. Sadece sesi bile müzik diye dinlenir, abartısız zetorların sesini uzaktan dinle bilemeyen kamyon mu kepçe mi traktör mü ayırt edemez.

Birkaç aylık zetor binicisiyim ama benim için zetorun türkçesi=gerçek güç ve çekiş.

Bizde pek alınmasa da bilinmese de mutlaka incelenmesi gereken bi makina.

Buda 80 bg Zetor...

Žatva Zetor 10145 VS 8tona.mp4

Önde 150 bg arkadaki 100 bg zetorlar gübre çekiyor.
..................................................

Bu arada gerçek gübre sadece katı kısımla olmaz! Hayvan gübresinin katı+sıvı kısmı bi arada mükemmel organik gübre olur. Betonarme gübre kuyusu yapıp bu tankerlerden alınca kimyasal sentetik gübreyle-gübre fiyatlarıyla işiniz olmaz. Hayvan gübresinin sıvı kısmı çok kıymetli-güçlü bir toprak besinidir!

Hayvanı olan için bi kere masraf et kendi gübre fabrikanı kur hesabı :)

zetor 16145,10045 a troska blata na mostku

Bizimki henüz 80 saatte, sonuna kadar böyle giderse yaktığı mazot, verdiğimiz para son kuruşuna kadar helal olsun. 25 km boş römorkla gidip 25 km 15 ton net kumla dönünce 110-115 tl yakıyor, mazot 4 tl...

Açıkca çok fazla traktör tecrübem yok ama zetora güvenip halihazırda buranın en büyük römorkunu yaptırdık (boşu 3.300 kg, gören ilk olarak bunu hangi motor çekiyor diyo, bizde motor değil zetor diyoruz :)) 15-16 ton net yük atıyoruz düzde-rampada güle oynaya gidiyoruz...

İlk fırsatta pulluk takınca daha net bilgi veririm.

zetor zaten begendıgım traktordu simdi iice hastası oldum.93 96 yılları arası 7211 kullandık.tabı ozamanlar fazla bılgım ve tarla deneyımım yoktu.satıp 70 56 aldık.aldıktan sonra babm kopeklerden pişman oldu hangı akla uyup sattım dıe.ve ustunden styer 8073,td 95 ve same 75 gıbı traktorler gectı babam hala zetor bı baskaydı der.zetor turkıye pıyasasında bulunan üst sıralarda bulunun traktorlerden cok saglam ve guclu bı traktordur.yakıtıda azdır.kım ne derse desın

UÖZKAN.77 link=topic=66599.msg755693#msg755693 date=1372610300' Alıntı:
Bizimki henüz 80 saatte, sonuna kadar böyle giderse yaktığı mazot, verdiğimiz para son kuruşuna kadar helal olsun. 25 km boş römorkla gidip 25 km 15 ton net kumla dönünce 110-115 tl yakıyor, mazot 4 tl...

Açıkca çok fazla traktör tecrübem yok ama zetora güvenip halihazırda buranın en büyük römorkunu yaptırdık (boşu 3.300 kg, gören ilk olarak bunu hangi motor çekiyor diyo, bizde motor değil zetor diyoruz :)) 15-16 ton net yük atıyoruz düzde-rampada güle oynaya gidiyoruz...

İlk fırsatta pulluk takınca daha net bilgi veririm.

Teşekkürler bilgi için sanırım bi sefer 20 ton atmıştınız ama gene çekmem dememişti ama römork lastik patlamıştı heralde. Tekrar güle güle kullanın zetor benimde çok hoşuma gitmeye başladı teknik özellikleride çok iyi 75 hp zetorda bile 6 ton kaldırma kapasitesi var.

feuer_frei link=topic=66599.msg755998#msg755998 date=1372752034' Alıntı:
bırakın eski zetorları kim uğraşıcak onun parçasıyla çekişmiş o videodaki 6 silindir 140 bg üstü motora normal o tanker 110 90 bile öttürür onu siz bunlara çekiş diyosanız..

Daha başka neye çekiş diyeceğiz anlamadım ki ? Uçması falan mı gerekiyordu ? Ayrıca eski steyr ' lar iş yapıyorsa zetor neden yapmasın ?

ÇeLişki_37 link=topic=66599.msg755999#msg755999 date=1372752830' Alıntı:
Daha başka neye çekiş diyeceğiz anlamadım ki ? Uçması falan mı gerekiyordu ? Ayrıca eski steyr ' lar iş yapıyorsa zetor neden yapmasın ?
:D :D 6 silindirlerini bırak zetorun attığınız videodaki 100 bg 343 nm torklu zetor boş römorku cıkaramıyo ordan eski steyr dediklerinin yedek parçası v.s 50 sene sonrada bulursun rahat ol..
Abartılcak bi çekiş göremedim ben ortalıkta yorum yapmıcaktım konuya merak ettim çekiş budur deyince çekiş buysa biz yokuz :D :D

feuer_frei link=topic=66599.msg756005#msg756005 date=1372754920' Alıntı:
:D :D 6 silindirlerini bırak zetorun attığınız videodaki 100 bg 343 nm torklu zetor boş römorku cıkaramıyo ordan eski steyr dediklerinin yedek parçası v.s 50 sene sonrada bulursun rahat ol..
Abartılcak bi çekiş göremedim ben ortalıkta yorum yapmıcaktım konuya merak ettim çekiş budur deyince çekiş buysa biz yokuz :D :D

Römorktaki çuvalları görmemek için videoyu gözleri kapalı izlemek gerekir. Eski steyr kötülemiyorum ben ama sen zetoru niçin kötülüyorsun ? Şuan ülkemizdeki zetorla steyr piyasası birmi ? Tabiki steyr daha fazla bulunacak zetor yok denecek kadar az. Bu traktörler Türkiye ' ye gelmiş olsa onlarında parçası bulunurdu. Ben ne söylersem söyleyeyim bişey değişmeyecek zaten Zetoru sevmeyebilirsin. Ama başkasının görüşlerine saygı duymalısın. Traktörde çekiş senin için hava da uçmasıysa onu bilemem, ama benim için çekiş videodakilerdir. Zetor bu ülkeye gelseydi zamanında eminim piyasada önemli bi yeri olurdu. Ama bilinmediği için kötüleniyor malesef.

Sen kendi kendini yok ediyorsun kimse başka markada çekiş yok demedi zetorda çekiş budur dedik. Sen sadece dalga geçiyorsun ciddiye alamıyorsun işi.
Sana göre abartılacak birşey olmayabilir ama bize göre var seni neden rahatsız ediyor onu anlamadım ben ?

ÇeLişki_37 link=topic=66599.msg756007#msg756007 date=1372755526' Alıntı:
Römorktaki çuvalları görmemek için videoyu gözleri kapalı izlemek gerekir. Eski steyr kötülemiyorum ben ama sen zetoru niçin kötülüyorsun ? Şuan ülkemizdeki zetorla steyr piyasası birmi ? Tabiki steyr daha fazla bulunacak zetor yok denecek kadar az. Bu traktörler Türkiye ' ye gelmiş olsa onlarında parçası bulunurdu. Ben ne söylersem söyleyeyim bişey değişmeyecek zaten Zetoru sevmeyebilirsin. Ama başkasının görüşlerine saygı duymalısın. Traktörde çekiş senin için hava da uçmasıysa onu bilemem, ama benim için çekiş videodakilerdir. Zetor bu ülkeye gelseydi zamanında eminim piyasada önemli bi yeri olurdu. Ama bilinmediği için kötüleniyor malesef.
kardeşim daha yaşın kücük bende o konuları araştırdım ama gelseydi iyidi..zetoru sevip sevmememle alakası yok 8 ton diyor videoda 100 bg motor + o römorkta 8 değil 1 ton bile yok makaslara bak o çuvalları gördüm kapalı gözle yorum atmıyom merak etme + 4 tonluk römork la güldürmeyin adamı 50 bg fiat çıkar ordan üst çekide + türkiyedeki eski motorların çoğu boş motor hakiki motorlar gelmedi buraya avrupa motorları araştır enterin fordun steyrin deutz fendt farkı gör türkiyedeki steyrlar steyrin en boş motorları bunlar bile alayına kafa tutuyo rahat ol :D