ÇEKİŞ BUDUR-SON NOKTA!

Ynt: ÇEKİŞ BUDUR-SON NOKTA!

helal olsun dıyorum.denecek baska bı kelıme yok.zetorun dunya pıyasasında ustlerde olmaması cok acı.bınlerce lıra para sayıp sırf adı var yedek parcası bol dıe aldıgımız motorlardan daha ustun bı motor

Şu ilk videoyu çerçeveletip tablo diye asmak lazım... sadece boş kelleyle bile biçok traktör o tarlayı geçemez batar, batabilir...

Çekiş budur diye traktör üreticilerine ders diye okutmak lazım...

Buralarda zetor için şiir yazan biri vardı bu gidişle bi marşta ben yazacam :)

UÖZKAN.77 link=topic=66601.msg755846#msg755846 date=1372700619' Alıntı:
Bi gün herkes zetorcu olacak, er yada geç :)
ateş olsa cürmü kadar yer yakar,teknolojisi ne ki ne yapacak,Çek Cumhuriyeti menşeili bir traktor neden tercih edeyim ki? iyi olsa zaten dünya pazarında kendine bir yer bulurdu

Sen bilirsin gene de bil...

Zetor rampa-çekiş yarışlarında Fendt dahil 30 markayı geçip şampiyon oldu. Zetor vs Fendt yaz yeter.. yakıt tasarrufunda 135 bg sınıfında tüm rekorları kırıp 1. oldu.

Bunları epey paylaştık, arayan bulur...

Zetor üretiminin %90 ' nını Amerika dahil 90 kadar ülkeye satıyor. 1946 ' dan beri 1.200.000 adet traktör üretmiş.. Ülkemizdeki tüm traktörlerin toplamı kadar yada bu hızla erkuntun 500 sene sonra yakalayacağı rakam (şaka değil).

Dünyada traktöre ilk hava koyan zetor..

Çekler demir-çelik, makina-silah..vs konusunda çok değil çok çok iyiler.

Bi TATRA ' ları var o tek başına makina-motor üretiminde ne noktada olduklarını gösterir. Hintli Tata değil Tatra.. vaktin varsa bi bak derim.

Tatra 6x6 Tractor PB400 + disker.wmv

Tatra soldaki..

Tatra vs. zt 323

Tatra offroad ' ın sonudur... şimdilik ötesi yok :) (bi de rusların-tatarların Kamaz var ikizi. Paris dakarı 15-20 kere üst üste 1. bitiren ki o yarış dünyanın en zorlu yarışı bitirmek bile başarı)

Military Vehicles [Czech]: Tatra T815-7 MTV (Armády České Republiky)

bilgiler aydınlatıcı saol ama ikna edici değil,ben traktörde fendt ' ten başkasını tanımam bir kere alman teknolojisi ,fiyaları diğer tüm traktörlerle arasındaki mesafeyi açıklıyor 100 bg bir new holland traktör beygir başına bin tl iken 95 bg lik fendt 309 vario yaklaşık 200 milyar heralde bu parayı ayak bastı falan diye almıyorlar.her kuruşuna kadar kalite ve teknoloji dolu verdiğin paraya değiyor.scr yakıt tüketim teknolojisi ile özgül yakıt tüketimi standart değerlerin çok altında

ilk vıdeoya nazaran HİTLER ve ordusu dogu almanya rusya nın ukrayna tarafları barborassa harekatında sonbaharda neredeyse hiç ılerlıyememıslerdır camur yuzunden ne zaman kıs gelmıstır çamur donmustur o zaman stalıngrad a kadar gıtmıslerdır o taraflar acaip bır camur vardır ark lar. anlş-*s bu vıdeolardada nıye ılerlıyemedıklerı malum gozukuyor :)

Bu arada paylasım ıcın tesekkurler.

youtube ' de öyle videolar var ki tek çeker yarı beygirlik motor iki katı olan çift çekeri çekiyor,hepsi ayarlı hepsi düzen.zaten ben traktörü araştırırken videoyu kıstas almam teknik analiz tablolarını,teknolojilerini karşılaştırırım,zetorunda dünya markaları yanında pek karşılaştırılacak bir şeyi yok bence.ben bizim bölgede kullanan hiç görmedim duymadım,belki dünyada vardır kullanan bi kaç yerde

kormac link=topic=66601.msg765293#msg765293 date=1375999613' Alıntı:
youtube ' de öyle videolar var ki tek çeker yarı beygirlik motor iki katı olan çift çekeri çekiyor,hepsi ayarlı hepsi düzen.zaten ben traktörü araştırırken videoyu kıstas almam teknik analiz tablolarını,teknolojilerini karşılaştırırım,zetorunda dünya markaları yanında pek karşılaştırılacak bir şeyi yok bence.ben bizim bölgede kullanan hiç görmedim duymadım,belki dünyada vardır kullanan bi kaç yerde
sana bu traktoru begendırmeye veya al dıyen yok kı nıye kendını çarpalıyon ? :S

Bilinmeyen çoğunlukla iticidir... o yüzden elimden geldiğince zetoru tanıtıyorum... başka bi derdim, tasam yok.

'Hayatta en tehlikeli şeylerden biri bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır!' Kötü bi traktöre sahip olmaktan bile tehlikelidir :)

Keşke verdiğim linklere bi zahmet edip baksaydın.. Burda da ilk zetor bizimki, ilk aldığımızda hayvan pazarına götürdük çiftçiler kargadan başka kuş görsün diye başına 100 kişi toplandı önünde kepçe olunca dikkat çekti.. her gelen bu ne! çin malı mı! niye aldın, başka motor mu bulamadın...

Şimdi buranın en büyük römorkunu 15-20 tonla uçarak çekiyor.. römorku her gören hangi motor çekiyor diyo. Bizde motor değil zetor diyoz :)

Ha alman malı üstüne tanımam demişsiniz. Çekler almanlarla komşu, zetorun ana yapısı motor dahil kendi üretimi, toplama-taklit-fotokopi değil, diğer teferruatların üzerinde hep Germany yazıyor...

Bayi-tüccar değilim velev ki öyle olsun ticaret namusuyla yapılırsa gıpta edilecek bişeydir.

İlk sıradaki fendt 155 bg, Zetor 135 bg ve kendi sınıfında rekor şimdilik onda! Bu sadece bi örnek lafı uzatmak istemem. bal tarifle değil tadmakla anlaşılır.. taloya dikkat etmek yeter..

En az yakan en başta.. noter onaylı Erkuntun muadili Lindler sonlarda, tanıdık bildikler hep sonlarda.. Milletin bu ne dediği zetor şimdilik en az yakan motor!

UÖZKAN.77 link=topic=66601.msg765326#msg765326 date=1376040238' Alıntı:
Bilinmeyen çoğunlukla iticidir... o yüzden elimden geldiğince zetoru tanıtıyorum... başka bi derdim, tasam yok.

'Hayatta en tehlikeli şeylerden biri bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır!' Kötü bi traktöre sahip olmaktan bile tehlikelidir :)

Keşke verdiğim linklere bi zahmet edip baksaydın.. Burda da ilk zetor bizimki, ilk aldığımızda hayvan pazarına götürdük çiftçiler kargadan başka kuş görsün diye başına 100 kişi toplandı önünde kepçe olunca dikkat çekti.. her gelen bu ne! çin malı mı! niye aldın, başka motor mu bulamadın...

Şimdi buranın en büyük römorkunu 15-20 tonla uçarak çekiyor.. römorku her gören hangi motor çekiyor diyo. Bizde motor değil zetor diyoz :)

Ha alman malı üstüne tanımam demişsiniz. Çekler almanlarla komşu, zetorun ana yapısı motor dahil kendi üretimi, toplama-taklit-fotokopi değil, diğer teferruatların üzerinde hep Germany yazıyor...

Bayi-tüccar değilim velev ki öyle olsun ticaret namusuyla yapılırsa gıpta edilecek bişeydir.

İlk sıradaki fendt 155 bg, Zetor 135 bg ve kendi sınıfında rekor şimdilik onda! Bu sadece bi örnek lafı uzatmak istemem. bal tarifle değil tadmakla anlaşılır.. taloya dikkat etmek yeter..

En az yakan en başta.. noter onaylı Erkuntun muadili Lindler sonlarda, tanıdık bildikler hep sonlarda.. Milletin bu ne dediği zetor şimdilik en az yakan motor!

linklerin vieoların bir kaçına baktım,ama ben beğenmiyorum yaklaşık 3000 dönüm arazi ekip biçen biri olarak değil kendi kapıma komşumun kapısına bile koymam bu traktörü,siz tanıtabilirsiz anlıyorum sizi özel bir traktör konumunda zetor sizin için ama zevkler renkler işte..
bazı şeyler derinlemesine bilgi istemez sonuçta görünen köy kılavuz istemez,bu traktör dediğiniz gibi 20 tonluk arabayı uçurarak çekiyorsa dünya çapında olmasa bile bölgesel olarak mesala en az üniversal kadar bile tutulması gerekmez miydi?