ERKUNT İLE EVİN ARKA TARAFINI BİÇİYORUZ

Ynt: ERKUNT İLE EVİN ARKA TARAFINI BİÇİYORUZ

nailyetek link=topic=66649.msg756225#msg756225 date=1372872059' Alıntı:
Kolay gelsin, bende yulafları bu gün biçtim, yalnız domuzlar mahvetmiş.:)
bizde ayın 15 i gibi biçeriz şükür bizim burda domuz yok içine girip yatırmış değilmi abi ?

Kolay gelsin. Napızarı biçtin demek. Yalnız bu Erkunta bu tarihi eser Haşimoğlu hiç uymamış. Yeni bir kuyruk biçer daha çok yakışır yakışıklı motora. :)

nailyetek link=topic=66649.msg756251#msg756251 date=1372878711' Alıntı:
Aynen, yemiş sonra içinde yuvarlanmış, o kadar insafsız.
insafsız ki ne insafsız yedin yedin zehir zıkkım olsun daha ne diye yuvarlanırsın lanet hayvan :)
isyankar1985 link=topic=66649.msg756258#msg756258 date=1372880968' Alıntı:
Kolay gelsin. Napızarı biçtin demek. Yalnız bu Erkunta bu tarihi eser Haşimoğlu hiç uymamış. Yeni bir kuyruk biçer daha çok yakışır yakışıklı motora. :)
hemşerim motorta söz konuşda biçere deme :) haşimoğlu değil zaga markası ve iddia ediyorum yeni biçerler bununla biçemez o derece iyi biçiyor eski görünmesine bakma çok iyidir çalışması fln özelliklede glik arası 4 parmak olduğu için ot biçerken fln hayatta glik arasına ot tıkanmaz diğer biçerlerde aktiflerde fln glik arası 2 parmak ot tıkıyor biçmiyor bunda o sıkıntı yok aslında gine değişirim de ben senede 20 dekar yer biçiyorum bununla sadece 20 dekar yulaf biçerim arpaları biçerdöver biçiyor bizim burda bizde peşine girip saman makinası ile saman yapıyoruz yerden toplayan ile :)

Ben onu arka kapagından haşimoğluna benzettim. O kadar iyiyse zaten az işin var değişmenin gereği yok. Zaten otta glik arası dar olunca Allah yardım etsin. Yulafı ota mı biçiyorsun? Eger yeşil yulafı sorunsuz biçiyorsa daha ne olsun hemşehrim?

isyankar1985 link=topic=66649.msg756278#msg756278 date=1372882701' Alıntı:
Ben onu arka kapagından haşimoğluna benzettim. O kadar iyiyse zaten az işin var değişmenin gereği yok. Zaten otta glik arası dar olunca Allah yardım etsin. Yulafı ota mı biçiyorsun? Eger yeşil yulafı sorunsuz biçiyorsa daha ne olsun hemşehrim?
evet otta glik arası dar olunca 20 metrede bir temizlemeye iniliyor ama bunda o sorun yok yeşil yulafı biçerken inan 1 sefer dahi olsun inip otunu temizlemem yulafıda ota biçiyorum dönüp onuda balya yapıyorum işimiz çok kolay yani arazimiz düz olduğu için teknolojiden çok faydalanıyoruz ama bu bize tuzluya mal oluyor :)