6x6 traktörler (trisix gibi)

Ynt: 6x6 traktörler (trisix gibi)

Benim ilk gördüğüm bu resimdeki PB 300 ' dü. Hatta yurt dışında bile Fendt TRISIX çıkınca bu makinaya benzetildi.... PB 300 çok kuvvetli bir makina goble çekerken vidyosunu izlemiştim. Performansı çok güzel....

insomnia link=topic=7542.msg79596#msg79596 date=1222543453' Alıntı:
Bu makinalar hakkında teknik bir veri varmı acaba

Biraz araştırma yaptım. PB, Tatra diye 3 dingilli 4 dingilli arazi ve askeri kamyonlar üreten bir firmanın ürünümüş. Bu firma Çek Cumhuriyetin' de faaliyet gösteriyormuş. PB 400 4. prototif ürünmüş. Bundan önce 3 model daha geliştirilmiş. İlk model 500 hp gücündemiş. Adı Tatra T815' miş. 500 hp V8 LIAZ motora ve 10 hızlı Tatra şanzımana rahipmiş. Daha sonra yarı ve tam otomatik şanzımanlı modelleri yapılmış. 1998 yılında patent alınmış. Daha sonrasında PB 400 modeli geliştirilmiş. 400 hp V8 Tatra motoru ile donatılmış. Geçtiğimiz Kasım ayında çıkan Fendt TRISIX' in Tatra' nın patent hakkını çiğnediğide söylenmiş. Ayrıntılı açıklama ve vidyoları bu linkte en altta bulabilirsiniz....
http://www.tatraworld.nl/

alipasalierkan link=topic=7542.msg79615#msg79615 date=1222545931' Alıntı:
Biraz araştırma yaptım. PB, Tatra diye 3 dingilli 4 dingilli arazi ve askeri kamyonlar üreten bir firmanın ürünümüş. Bu firma Çek Cumhuriyetin' de faaliyet gösteriyormuş. PB 400 4. prototif ürünmüş. Bundan önce 3 model daha geliştirilmiş. İlk model 500 hp gücündemiş. Adı Tatra T815' miş. 500 hp V8 LIAZ motora ve 10 hızlı Tatra şanzımana rahipmiş. Daha sonra yarı ve tam otomatik şanzımanlı modelleri yapılmış. 1998 yılında patent alınmış. Daha sonrasında PB 400 modeli geliştirilmiş. 400 hp V8 Tatra motoru ile donatılmış. Geçtiğimiz Kasım ayında çıkan Fendt TRISIX' in Tatra' nın patent hakkını çiğnediğide söylenmiş. Ayrıntılı açıklama ve vidyoları bu linkte en altta bulabilirsiniz....
http://www.tatraworld.nl/

Teşekkürler erkan bu ismi ilk defa duydum Tatra heralde unutmakta zor olacak gibi çekler otomotiv savaş ve havacılık sektörüne heryere el atmış sanırım artık yoklar patent olayına gelince FENDT in fena halde başını ağrıtabilirler ama 3 akslı makinada adını fazla duyuramadılar şuan 3 aksla FENDT konuşuluyor