ÜLKEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Henüz teyit edemediğim son bomba habere göre;

[size=12pt]SANKO HOLDİNG, Zetorun montajını Sakarya ' da yapacak.[/size]

Zetor iyi ama parça-servis meselesi ne olacak bitmiştir inşallah.

Bugün tüm çaylar benden :)

Ynt: ÜLKEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Haber doğru mudur henüz belli değil ama bana kalırsa zetor ' u 'muteber' yapan en önemli sebep ulaşılması zor oluşuydu, kolay ulaşılır olursa cazibesini yitirir mi acaba ne dersiniz? :)

taboo link=topic=66683.msg756482#msg756482 date=1373020560' Alıntı:
ya benim bildiğim kadarıyla sanko makina italyan carraro firması ile anlaşmıştı ..not:başak traktörde çalışan makina mühendisi olan bir abi demişti bana..
buda demek olur ki başakta da artık carraro şanzıman traktörler göreceğiz erkunt gibi zf ve carraro ikilisini pazara sürecek :) aslında iyi bir gelişme ne kadar rekabet o kadar kaliteli ürün anlamına gelir

delihan link=topic=66683.msg756483#msg756483 date=1373020719' Alıntı:
buda demek olur ki başakta da artık carraro şanzıman traktörler göreceğiz erkunt gibi zf ve carraro ikilisini pazara sürecek :) aslında iyi bir gelişme ne kadar rekabet o kadar kaliteli ürün anlamına gelir
evet doğru diyorsun ama başağın durumu farklı çünki başak carraro traktörlerinin birebir aynısını türkiyede üretip başak adı altında satacak yeni cıkan BT90 serisi carraronun birebir aynısı yani parçalar italyadan gelip (kabinden tutunda vites topuzuna kadar) türkiyede monte edilecek.. google a agritalia yazıp(linki paylaşamıyorum yeni üyeyim) bt 90 modeli ile carraro traktörlerini bir kıyaslayın nedemek istediğimi anlayacaksınız..saygılarımla

başak traktörün sahibide sanko yanlış degilsem
adamlarda para çok birçok sektörde faaliyet gösteriyorlar
umarım zetorla anlaşmışlarsa başak traktörde biraz iyileşme görürüz
tam tersi zetoru başaga benzetirlerse zetorun vay haline :D

UÖZKAN.77 link=topic=66683.msg756472#msg756472 date=1373015988' Alıntı:
Henüz teyit edemediğim son bomba habere göre;

[size=12pt]SANKO HOLDİNG, Zetorun montajını Sakarya ' da yapacak.[/size]

Zetor iyi ama parça-servis meselesi ne olacak bitmiştir inşallah.

Bugün tüm çaylar benden :)
guzel bı haber ama turkıyede montaj olması bıraz dusunduruyor.kızmayın ama turk montajı motoru bıtırıyor.same deutz grubunda newholland grubunda,mfde vs.. turk montaj ve avrupa farkı net bı sekılde ortada.turk montajı olursa eger zetor tutkum bıter

Çok güzel bi haber abi teşekkürler. Evet onlar traktör lafım yok hatta kendi kullandığımda traktör ama bu ZETOR. Beğenmeyen beğenmez beğenene saygı duymak gerek. Bunu sizler için söylemiyorum kimin için söylediğimi o kişi biliyordur. Eğer Allah bana çiftçiliği nasip ederse kapıma gelecek ilk marka ZETOR. 75 hp proximada bile 6 ton kaldırma kapasitesi var. Kepçeye çok uygun hidrolik sistemi var. Güzel çekişi ve sağlamlığı var.

Haber doğru çıkarsa Zetor piyasada daha rekabetçi olur , pazardan daha fazla pay kapar. Bunun için yaygın ve kolay ulaşılabilir bayi ve servis ağı , 2.elde çok zarar ettirmeyecek bir marka vb bir çok parametreye olumlu yönde katkısı olur.

Zetor beş para etmez bir motor.Sanko başarısız işe yaramaz bir firma.İşe yaramazlığını başak traktör ile gösterdi.Siz de kalkmış zetoru övüyorsunuz.Aklı başında insan alır mı zetoru?

seredes link=topic=66683.msg756562#msg756562 date=1373045499' Alıntı:
Zetor beş para etmez bir motor.Sanko başarısız işe yaramaz bir firma.İşe yaramazlığını başak traktör ile gösterdi.Siz de kalkmış zetoru övüyorsunuz.Aklı başında insan alır mı zetoru?
Brader sakin ol biraz , nedir bu agresiflik?
Tercih meselesi , herkez kendi yaptığı tercihte , kendine göre bir mantık güder , kendine göre bir hesap yapar.

ufukk link=topic=66683.msg756558#msg756558 date=1373044805' Alıntı:
Haber doğru çıkarsa Zetor piyasada daha rekabetçi olur , pazardan daha fazla pay kapar. Bunun için yaygın ve kolay ulaşılabilir bayi ve servis ağı , 2.elde çok zarar ettirmeyecek bir marka vb bir çok parametreye olumlu yönde katkısı olur.

Zetor mu ikinci elde zarar ettirmeyecek marka?Zetorun mu servis ağı geniş?Sen ne saçmalıyorsun be!

Benim de ilk sorduğum kalite de taviz-bozulma meselesi oldu?

İlgili arkadaş 'çekler-zetor bu konuda çok katı, üretime izin yok sadece kendi denetimlerinde montaj olacak' dedi.

Aslını bilemiyoruz, zaman gösterecek...

Hatta mevzu mevzuyu açtı 30-40 sene önce yaşanmış şu olayı da zikretti;

Bizimkiler, TZDK (zirai donatım kurumu) avrupayı gezip bize uygun traktör bulup sakaryada üretime geçme kararı almışlar. Avusturyada STEYR ile görüşüp çeklere geçip ZETORla görüşüyorlar. Lakin çekler komünizm...vs katı-sert çıkıyor, bizimkilerin heyet başı zaten MSP ' li (milli selamet partisi) çeklerden iyice huylanıp geri dönüp STEYR ile el sıkışıyorlar...

Feleğin türlü türlü işleri var... Yani vaktiyle çeklerle anlaşılsaydı şimdi STEYR gördüğünüz her yerde ZETOR olacaktı (o kadar iyi de piyasada niye yok, zetor da neymiş diyenlere selam olsun :))

seredes link=topic=66683.msg756565#msg756565 date=1373045914' Alıntı:
Zetor mu ikinci elde zarar ettirmeyecek marka?Zetorun mu servis ağı geniş?Sen ne saçmalıyorsun be!
Güzel kardeşim , ne demişim?
'Haber doğru çıkarsa Zetor piyasada daha rekabetçi olur , pazardan daha fazla pay kapar. Bunun için yaygın ve kolay ulaşılabilir bayi ve servis ağı , 2.elde çok zarar ettirmeyecek bir marka vb bir çok parametreye olumlu yönde katkısı olur.'

Yerli üretimi olursa bu yönde katkısı olur , bu dediklerim sağlanırsa değeri artar , bunlar olursa olursa değeri artması için katkıda olur demişim.

ufukk link=topic=66683.msg756564#msg756564 date=1373045623' Alıntı:
Brader sakin ol biraz , nedir bu agresiflik?
Tercih meselesi , herkez kendi yaptığı tercihte , kendine göre bir mantık güder , kendine göre bir hesap yapar.

Siz ne dediğinizin farkında değilsiniz!Çifçiyi bile bile zarara sürüklüyorsunuz.Servisi yaygın olmayan ikinci elde zarar ettirecek, yedek parçası zor bulunan bir motoru benim gibi çiftçi kardeşlerime övüyorsunuz!Yalan söylüyorsunuz!İnsanları kötüye yönlendiriyorsunuz!