MF Kullanıcıları Bi Bakabilirler mi ??

İlk defa MF yi kepçe işinde kullanıyoruz kırmızı kolu nasıl kullanabiliriz yani sadece hidrolik kolu ile kepçeyi çalıştırmak istiyorum kırmızı kol bana engel oluyo [glow=red,2,300]Yardımcı olur musunuz ??[/glow]

işte kırmızı kol

Normalde hep üniversalla yüklüyorduk ve hep gördüğünüz gibi önü kalkıyordu

Allah ' tan MF nin önü ağırda kalkmıyor

Ynt: MF Kullanıcıları Bi Bakabilirler mi ??

massey ferguson 277 gold link=topic=66737.msg757029#msg757029 date=1373298264' Alıntı:
kırmızı kolu 2 sefer yukarı kaldır sonra hıdrolıkle devam et
o zamn zorluyordu sanki yanlışlıkla oraya çektim baktım geri düzelttim ama lift yarıya kadar kalksada hidrolik tam kalksa

kırmızı kolu iki kademe yukarı kaldır koltuğun yanında ki kolu da devamlı pompalamaya getir soldaki kolla çok rahat bir şekilde kaldırıp indirebilirsin hatta massey fergusonların güzel sistemi diyebilrim fiatlardaki gibi ya kaldır yada indirmek gibi bir durum yok o soldaki kolla kepçeyi istediğin yükseklikte tutabilir indirip kaldırabilrisin

ahmetornek link=topic=66737.msg757235#msg757235 date=1373366847' Alıntı:
kırmızı kolu iki kademe yukarı kaldır koltuğun yanında ki kolu da devamlı pompalamaya getir soldaki kolla çok rahat bir şekilde kaldırıp indirebilirsin hatta massey fergusonların güzel sistemi diyebilrim fiatlardaki gibi ya kaldır yada indirmek gibi bir durum yok o soldaki kolla kepçeyi istediğin yükseklikte tutabilir indirip kaldırabilrisin
tmm ama önce hidroliği mi kaldırıyo yoksa lifti mi

kırmızı kol normal yerindeyken arka kollar çalışır kırmızı kolu iki kademe yukarı kaldırırsan arka kollar devre dışı kalır sadece hidrolik çıkışını kontrol edersin

ahmetornek link=topic=66737.msg757242#msg757242 date=1373368023' Alıntı:
kırmızı kol normal yerindeyken arka kollar çalışır kırmızı kolu iki kademe yukarı kaldırırsan arka kollar devre dışı kalır sadece hidrolik çıkışını kontrol edersin
ama ben hem hidrolik kolarını hemde hid. çkışını konroletmek istiyorum yani ikisini de aynı anda kullanmak istiyorum

td 100d link=topic=66737.msg757488#msg757488 date=1373450459' Alıntı:
ama ben hem hidrolik kolarını hemde hid. çkışını konroletmek istiyorum yani ikisini de aynı anda kullanmak istiyorum

evet mf de ıkısını nasıl kontrol edebılırız acaba .? :S

td 100d link=topic=66737.msg757547#msg757547 date=1373468214' Alıntı:
Noldu yoksa Tümoyu veripte MF alacağız deme şaka bi yana senin arkadaşın 240 ta mı yapacaksınız
hayır be kardesım sadece merak ettım sıstemını sop-*-sa ok-*-s slk-*-s anlş-*s

oldukça karışıktır kepçede kullanacaksanız koltuğun altında sol tarafta bi tıpa var o tıpanın yerine bi hidrolik çıkışı taktırırsan tek kolla hem kollları hem lifti kullanabilirsin.

gocabolulu link=topic=66737.msg757775#msg757775 date=1373550447' Alıntı:
oldukça karışıktır kepçede kullanacaksanız koltuğun altında sol tarafta bi tıpa var o tıpanın yerine bi hidrolik çıkışı taktırırsan tek kolla hem kollları hem lifti kullanabilirsin.
bende babama diyorum zaten dediğin hidrolik çıkışı yaklaşık 250-300 lira ama taktırmak istemiyo o dedğin sistem üniversalda var ama onuda önü kalkıyo

gocabolulu link=topic=66737.msg757775#msg757775 date=1373550447' Alıntı:
sahiden de cok karısık yaa anlş-*s