1 metre Otu Gomen Topragı ekım Haline getıren ALet.

Ynt: 1 metre Otu Gomen Topragı ekım Haline getıren ALet.

mukemmel bır alet Arkadaslar bu aletten almayı dusunuyoruz yorumlarınızı lutfen yazar mısınız bıraz kucugunu almayı dusunuyoruz lutfen ızlıyen arkadaslar yorumlarınızı esırgemesın bız agac işi yapıyoruz ekin ekmıyoruz ona gore yorum yaparsanız sevınırız kıstan sonra bu aletı kullnıcaz sonrada yazın discaro cekıp ole bırakmayı hedeflıyorum otekı turlu pulluk kaz ayagı dıscaro seklınde yapıorduk malum mazot fıyatları bellı o yuzden bu aletı almaya karar verdık babam bu aletı onerıyor ben ise rotovatör alalım dıyorum sizce hangısı daha iyi iş yapar :S

Lütfen yoorum beklıyorum arkadaslar. anlş-*s

rahimavci link=topic=66773.msg757542#msg757542 date=1373466244' Alıntı:
adı ne nerde satılır hangı marka kaç para bilginiz varmı

Vanvey olarak gecıyor ama super bişi ben rotovator dıyorum peder bunu dıyor karar veremedık yakın bı zamanda almayı dusunuyoruz suanlık bı arastırma yapmadık marka fıyat konusunda

Bu alet çok güzel traktörü yormayan bir alet. Bölgede 2-3 kişide görmüştüm. Kullananlar traktörü zorlamadığını ancak çok kastırdığını söyledi. Yani pullukta çiziyi kaçırdığımız zaman düzeltebiliyoruz durmadan ama bunda öyle bir şans yok. Geri gelip tekrar gireceksin çiziye.

Keşke bu şekilde otlarımızı devirebilsek bizde. Toprağa mükemmel azot katmış oluyoruz. Dış ülkelerde tarlaya fiğ ekiyorlar o fiğe gübre vs. atmadan kendi kendine doğal olarak alıyor azotu havadan su ile. Sonrasında tam yeşil döneminde toprağa katıyorlar ve toprağın azot ihtiyacını karşılıyorlar.

Arkadaslar bu dısklı pulluk değil adı vanvey olarak gecıyor bızde dısklı pulluk var oda otu gomuyor ama cok kesek cıkarıyor bu alet hem otu gomuyor hemde az kesek cıkarıyor anlş-*s

ÇeLişki_37 link=topic=66773.msg757554#msg757554 date=1373470518' Alıntı:
Bu alet çok güzel traktörü yormayan bir alet. Bölgede 2-3 kişide görmüştüm. Kullananlar traktörü zorlamadığını ancak çok kastırdığını söyledi. Yani pullukta çiziyi kaçırdığımız zaman düzeltebiliyoruz durmadan ama bunda öyle bir şans yok. Geri gelip tekrar gireceksin çiziye.

Keşke bu şekilde otlarımızı devirebilsek bizde. Toprağa mükemmel azot katmış oluyoruz. Dış ülkelerde tarlaya fiğ ekiyorlar o fiğe gübre vs. atmadan kendi kendine doğal olarak alıyor azotu havadan su ile. Sonrasında tam yeşil döneminde toprağa katıyorlar ve toprağın azot ihtiyacını karşılıyorlar.

çizi onemli değil kardes Zaten agaclar var boş Tarla surmuyecez bununla onun ıcın bı sorun olmaz ama yapacagı iş onemlı bızım için. anlş-*s

tumosannn link=topic=66773.msg757509#msg757509 date=1373455326' Alıntı:
mukemmel bır alet Arkadaslar bu aletten almayı dusunuyoruz yorumlarınızı lutfen yazar mısınız bıraz kucugunu almayı dusunuyoruz lutfen ızlıyen arkadaslar yorumlarınızı esırgemesın bız agac işi yapıyoruz ekin ekmıyoruz ona gore yorum yaparsanız sevınırız kıstan sonra bu aletı kullnıcaz sonrada yazın discaro cekıp ole bırakmayı hedeflıyorum otekı turlu pulluk kaz ayagı dıscaro seklınde yapıorduk malum mazot fıyatları bellı o yuzden bu aletı almaya karar verdık babam bu aletı onerıyor ben ise rotovatör alalım dıyorum sizce hangısı daha iyi iş yapar :S

Lütfen yoorum beklıyorum arkadaslar. anlş-*s
bunu alacağına ağaç içine 4 pulluk al 10 numara ve üstü traktöre göre zaten otu deviriyo bidaha çıkmıyo birde bu otu bir metre yere gömüyo

zehriduman link=topic=66773.msg757598#msg757598 date=1373480224' Alıntı:
bunu alacağına ağaç içine 4 pulluk al 10 numara ve üstü traktöre göre zaten otu deviriyo bidaha çıkmıyo birde bu otu bir metre yere gömüyo

Arkadasım bızde 4 tane pululk var ya 2 si sag sol olmak uzere buyuk numara pullukta var amacımız pulluk değil dısklı pullukta var anlş-*s hem bu tarlada puulluk calısmaz otu toplar. lutfen gereksız yere yorum yapmıyalım anlş-*s anlş-*s

tumosannn link=topic=66773.msg757618#msg757618 date=1373484215' Alıntı:
abi amacımız oto topragın altında degerlendırip topragı zengınlestırmek anlş-*s
ben kullaniyorum pek toplamiyo acisi onemli pullugun bi diyeri ben fikrimi soyluyorum gerekli yada gereksiz fikrimi soyluyorum senin yaptigin yorum yanlis bence sen gereksizsin

zehriduman link=topic=66773.msg757749#msg757749 date=1373537811' Alıntı:
ben kullaniyorum pek toplamiyo acisi onemli pullugun bi diyeri ben fikrimi soyluyorum gerekli yada gereksiz fikrimi soyluyorum senin yaptigin yorum yanlis bence sen gereksizsin

Arkadasım 4 tane pulluk var dıyorum sen bana pulluk onerıyorsun pullugun yaptıgı işi bılmıyormusum gıbı bana onu soluyorsun yaaa slk-*-s anlş-*s