Gerçek Çiftcilik

Ynt: Gerçek Çiftcilik

FEHİM link=topic=66816.msg758157#msg758157 date=1373738922' Alıntı:
o teknoloji gelsinde bizim elimizdeki 850-1000 m karelerde dönsünde nekadar teknolojik bir görelim.

Sorunun özü zaten o, Türk tarımının en temel problemidir, miras we satış yoluyla bölünmüş parçalanmış tarımsal arazi...

Şahsi fikrim arazi parsel ortalamamız Dünya tarımında söz sahibi olabilmemiz için 150-200 dekar / 15-20 hektar boyutuna çekilmelidir...

amma bence yanlışın başı devlet baba da çünkü bölgem için yazayım . bölgemde tapulaştırma çalışmaları var aynı zamanda da mecliste miras kanunları çıkarılmaya çalışılıyor bence ters işler bunlar. ilk önce miras hukuku çıkarılıp daha sonra tapulaştırmaya gidilmeli çünkü benim kendi yerlerimi miraslı yerlerin içine kattırmam ama kanundan sonra tapulaştırmada kendi yerlerimide tapulaştırmanın içine sokup büyük parseller elde edilebilir.düşüncem.

FEHİM link=topic=66816.msg758221#msg758221 date=1373775578' Alıntı:
amma bence yanlışın başı devlet baba da çünkü bölgem için yazayım . bölgemde tapulaştırma çalışmaları var aynı zamanda da mecliste miras kanunları çıkarılmaya çalışılıyor bence ters işler bunlar. ilk önce miras hukuku çıkarılıp daha sonra tapulaştırmaya gidilmeli çünkü benim kendi yerlerimi miraslı yerlerin içine kattırmam ama kanundan sonra tapulaştırmada kendi yerlerimide tapulaştırmanın içine sokup büyük parseller elde edilebilir.düşüncem.

Tabiki yanlışın başı Dewlet, Kamu Otoritesi asli görewlerini yapsa idi zamanında, basiretli wizyon sahibi olan bürokratlarımız olsa idi bugünlerden daha iyi olurduk....

:) yorumlarınıza gülünür. bir işi yapıyorsan gerçekten gönülden isteyerek inanarak yapacaksın. özellikle çiftçilik hele hele hayvancılık. devletle ne alakası var. yaktığın mazota kadar sana teşvik veriyor yeterki prosedürü bil. lütfen devleti suçlamayın...çalış çalış çalış daha çok çalış...

İSMAİLÇAVDAR link=topic=66816.msg758247#msg758247 date=1373794864' Alıntı:
:) yorumlarınıza gülünür. bir işi yapıyorsan gerçekten gönülden isteyerek inanarak yapacaksın. özellikle çiftçilik hele hele hayvancılık. devletle ne alakası var. yaktığın mazota kadar sana teşvik veriyor yeterki prosedürü bil. lütfen devleti suçlamayın...çalış çalış çalış daha çok çalış...

Dünya ' nın en ileri en zengin en gelişmiş en en en ..... ulusu milleti, dewleti we çiftçisi olmadığımıza göre bende size gülüyorum buradan katıla katıla....

Lütfen konudaki mesajları tekrar tekrar iyi okuyun we biraz düşünün...Belki anlayabilirsiniz...

En basitinden tarlaya ekim öncesinden, ekimden, hasata kadar traktörle kaç kere giriyorsun we dewlet sana kaç seferliğine we kaç litre mazot weriyor bunu da bir düşünün...

bedava hizmekar mı arıyorsun bu 1.,2.si konuyu anlayamadın önce miras hukuku gelmeliki çifçilik yapanla yapmayan ortaya çıksın.3.sü adamın fabrikası var çifçilikle alakası yok arazi alıp vergiden düşüyor .daha bunun gibi birçok neden sayabilirim. çifçilik yetmediği için ikinci bir iş daha yapmak zorundayım buda 365 günün 16 saat gibi bir zaman çalışıyorum.çalışmak zorundayımda . ya ben çalışmayı bilmiyorum yada sen kolay yolunu biliyorsun.saygılar....