TRAKTÖR ARAŞTIRMASI

Arkadaşlar mf 5410 nasıl bir traktör. geçen mf bayisine gittim bir tane 2635 almak için satıcı bana 5410 tavsiye etti. kafam biraz karıştı. aralarında 30 bin tl fiyat farkı var.

Ynt: TRAKTÖR ARAŞTIRMASI

Gücü ihtiyacınızı görüyorsa, 5410 da Dyna şanzımanın tadını alınca başka traktöre binince aradaki farkı görürsünüz...

O beygirde en iyi model. Sırf şanzımanı için bile alınır. Kepçe ön yükleyici işleri için birebir...

Hermiyas link=topic=66821.msg758260#msg758260 date=1373797867' Alıntı:
Gücü ihtiyacınızı görüyorsa, 5410 da Dyna şanzımanın tadını alınca başka traktöre binince aradaki farkı görürsünüz...

O beygirde en iyi model. Sırf şanzımanı için bile alınır. Kepçe ön yükleyici işleri için birebir...
abi bu dyna şanzımanın açılımını yaparmısın özelliği ne ben ve benim gibi bilmeyen arkadaşlar bilgilenmiş olurlar çok duydum adını çok methediyorlar :)

Eğer tarla işi, yada kepçe işleri yapılacaksa süper seçim
Ama ben 75 hp bir traktörün yapacağı işleri yapacağım diyorsan, ara işler için yol işleri için ağır traktör.
5420 var yeğenimde ara işlerde yolda memnun değil yakıtından fazla yakıyor yolda ağır olduğu için.
5420 arka ağırlıkları yok 4700 kg.
Şanzımanı bildiğim kadar 4 ana vites 1.2.3.4.
Her viteste kullanabileceğin 4 ara vites (buçuk)A.B.C.D.
Yani 1. ile giderken 4 kademe debriyajsız buçuk kullanabiliyorsun, vites geçişleri kalkış zaten debriyajsız yapabiliyor.Aynı zamanda ileri geri şetıl da var debriyajsız.
Çok kullanışlı konforlu şanzıman .
Ama eski mf ciler, fransız malı olduğu için bazıları beğenmiyor mf ingiliz malı olacak diyorlar.
Ben olsam bu 5400serisınin 100 hp sinden aşağısını almam.
O kalıbı sallayacak güç en az 100 hp tabi bana göre.
Tabi yanında koşacak küçük traktörün varsa
Kısacası 75 hp alayım hem küçük işleri ,hem büyük işleri yapsın dersen , küçük işlerde yakıt sorun olabilr.

Bende 3635 alayım dedim bana 5410 tavsiye etti. Sirf dyna için alınır. O paraya piyasadaki traktörler arasında iyi bence. Ama yanlış duymadiysam diğer 5400 lerden hafifmis.