YENİ KASA ZETOR PROXİMALAR

Ynt: YENİ KASA ZETOR PROXİMALAR

çok guzelmıs vıtesı super ınanın ben tumosancı olmasam alacagım traktor zetordur ama onunda bahce serısı yok ama burdakı uyeler gıbı ekın veya tarla işlerı yapsaydım alırdım zetoru nh jd veya mf alacagıma zetor alırdım fakat yedek parcası dusunduruyor ınsanı tumosan yerlı ve kendı uretımımız oldugu ıcın vaz gecmek yok ;D anlş-*s

ıkıncı vıdeoda 4. vıtese atıyor o vıtes atma en cok hosuma gıden vıtes atma seklıdır motorun sesıde on numara anlş-*s

İsmail abi evet zetorun arka dingilde farklı bi cer sistemi var... şu eski 640-480 fiatlardaki gibi, belkide bayılmadan çekişe faydası var bilmiyorum...

2. videoda dikkat ederseniz debriyajı kullanmıyor galiba tam anlayamadım, buçuklarda mı kullanmıyor yoksa başka bişey mi?

Bizdeki düz Proxima bu videodakiler biraz daha alangirli, ama bu konularda biraz klasikci ve manuelciyim, ne kadar teşkilat o kadar müşkilat derim... şimdilik çok memnunuz.

Parça servis konusuna gelince ciddi-samimi söylüyorum Kubota-JD-Mahindra epey dolandım, gezdik diğer markaları zaten biliyorduk... Zetoru ilk yakından görünce 'işte bu' dedik hepsini ve servisi-parçayı unuttuk :) ki bizim buralar tam kırsal, sanayi açısından mahrumiyet...

Hergün kalite sıkıntısı çekeceğime senede 1 gün parça sıkıntısı çekerim hesabı...

Hayırlısı Allah ' tan...

ZETOR MAJOR (yüzbaşı demek galiba)

Zetorun sade klasik ve ekonomik modeli, henüz ülkemize hiç gelmedi yada ben görmedim... eski efsane bi model tekrar üretimine başlandı...

Kaputu açınca intercole dikkat, akü basamak altında... Kaput önde geniş kabine doğru darlıyor ve hava direk filtrede, huni gibi dizaynıyla maksimum hava çekişi sağlanıyor buda = maksimum çekiş ve zetor hararet bilmez!

Bu arada Zetor, Kuzey Amerikada epey söz sahibi...

Zetor Introduces New Major 80 HP Tractor

UÖZKAN.77 link=topic=66889.msg759098#msg759098 date=1374083772' Alıntı:
ZETOR MAJOR (yüzbaşı demek galiba)

Zetorun sade klasik ve ekonomik modeli, henüz ülkemize hiç gelmedi yada ben görmedim... eski efsane bi model tekrar üretimine başlandı...

Kaputu açınca intercole dikkat, akü basamak altında... Kaput önde geniş kabine doğru darlıyor ve hava direk filtrede, huni gibi dizaynıyla maksimum hava çekişi sağlanıyor buda = maksimum çekiş ve zetor hararet bilmez!

Bu arada Zetor, Kuzey Amerikada epey söz sahibi...

Zetor Introduces New Major 80 HP Tractor

Zetor Major 80 hp Awrupa ' da çiftlik teslimi her şey dahil 20.000€ ciwarlarında satılan ucuz uzakdoğulu rakiplerine karşı çıkartılmış bir modeldir..

UÖZKAN.77 link=topic=66889.msg759134#msg759134 date=1374086817' Alıntı:
Evet ama Major haliyle bile çok kaliteli-üstün... ana yapı motor...vs hep aynı kalite. Sadece kaput kabi biraz sade ve hidrolik kollar biraz düşük kapasiteli... aslında tam bizlik bi motor.

Bunlarda zetorun başpehlivanları... Forterralar.

Zetor Forterra 120 HSX cabincam testdrive

Zetor UK / Forterra HSX 140 in the field

Kesinlikle yazdıklarınıza katılıyorum.

Zetor ' lar Awrupa ' daki çiftlik teslimi fiyatlarla bizde satılsa yer gök Zetor olur...

En üst modeli Forterra 140HSX bile Awrupa ' da 40-45.000€ ciwarlarında çiftlik teslimi, bu fiyatlarla Zetor kaynar bizde ortalık diğer markalara da nispet olur akıllanırlar belki...

Abi desene avrupa birliğine girdiğimiz gün Zetor cumhuriyetide resmen kuruluyor :)

Benim için de iyi olur... Kendi yorumlarıma yorum yazmaktan sıkıldım gayri... Zetorun şimdilik tek eksi yanı forumda kritik yapacak zetorcu yok, değişirsem sırf bu yüzden olacak :)

UÖZKAN.77 link=topic=66889.msg759137#msg759137 date=1374087427' Alıntı:
Abi desene avrupa birliğine girdiğimiz gün Zetor cumhuriyetide resmen kuruluyor :)

Benim için de iyi olur... Kendi yorumlarıma yorum yazmaktan sıkıldım gayri... Zetorun şimdilik tek eksi yanı forumda kritik yapacak zetorcu yok, değişirsem sırf bu yüzden olacak :)

Zetor Cumhuriyeti olmak için Awrupa Birliğine girmemize gerek yok...:) Beklemeye de gerek yok...Adam gibi distribütör nominal kar marjı ile piyasaya yayılabilir.

Artık her bilgi kolay elde edilebiliyor. Fabrika çıkış fiyatlarından nawluna kadar her maliyet kolayca biliniyor.

Sen distribütör konusunu takip et. Geçen bir arkadaşıma, alalım distribütörlüğünü dedim. 'Alırım da yedek parça stoğu beni korkutuyor' dedi...

Hayırlısı...

Valla param-imkanım olsa vatana millete hizmet olsun, vatandaş çekiş-kalite görsün hem de normal fiyata diye bu işe hiç düşünmez girerim...

Yemediğini yedirmeyen lokantalar gibi binmediğim test etmediğim traktörü de satmam!

.......................................

Şereli1 dostum, özelden istediğin kabin içi fotolar;

100 bg ve üzeri düşünüyorsan Forterralara yönel derim tekerli tank mübarek, traktör sorunun bi 20 yıl biter...

özkan abi paylaşımların için teşekürler yeni gördüm...

zetorları bayadır araştırıyorum kesinlikle zetor derim...

yedek parçada benim için sıkıntı değil en yerli markada bile aynı sorunu yaşadıkdan sonra bana dokunmaz

erkuntun birinci vites sekromencini bir ay bekledim traktör servise gitti 7 gün bekledi 2 günde takarım demişti 5 gün zararım var buda bana 5 bin tl zarar açtı çünki traktör ekin biçme işinde çalışıyor...servise bin 60 tl ödediğim parada cabası sekromnç ve hidrolik kolları için

daha diyecek hiç bir sözüm yok gücüm yeterde alabilirsem zetor derim...

UÖZKAN.77 link=topic=66889.msg759272#msg759272 date=1374144001' Alıntı:
Valla param-imkanım olsa vatana millete hizmet olsun, vatandaş çekiş-kalite görsün hem de normal fiyata diye bu işe hiç düşünmez girerim...

Yemediğini yedirmeyen lokantalar gibi binmediğim test etmediğim traktörü de satmam!

.......................................

Şereli1 dostum, özelden istediğin kabin içi fotolar;

100 bg ve üzeri düşünüyorsan Forterralara yönel derim tekerli tank mübarek, traktör sorunun bi 20 yıl biter...

özkan abi çok sağol...
Forterra veya proxima power artık hangisine gücümüz yeterse inşaallah....