jxu 105 & kubota 9540

jxu 105 & kubota 9540

yakında bir traktör almayı düşünüyoruz. başta babamda bende jxu 105 almaktan yanaydık sonra babam kubota 9540 inceledi. Benmde kafamı karıştırdı . iş yerimizin yakınında 9540 bıraktılar yakından inceleme fırsatım oldu motor kısmına yorumlar sizin ama kabin içi kullanılan malzeme yok yavan plastiği geri dönüşüm gibi kuyruk mili kumandası yerinden çok çabuk çıkıyor . kabinde yolcu için yer yok gibi birşey . vites konusu tam bir soru işareti 6 vites olması iyi gibi duruyor ama kimse vites oranları konusunda bişey diyemiyor tarlanın düzü de var bayırı da düz 1 den takviye 6 ya düşeceksem ne anlamı var. en azından case te hi-low olayı var hidrolikler elektronik (herşeyi geçtim lift-o matik var) .
Sizinde fikirlerinizi bekliyorum.

Ynt: jxu 105 & kubota 9540

Case İH Vites Oranları Ve El Debriyajı + Hİ-LO Sayesinde Seri Geçişleri Açısından İyidir... + Sınıfının En Geniş Kabinine Sahiptir...
Kubota Ön Aktarma Sistemi Konik Dişli Olduğu İçin Dönüş Açısı Fazladır...
6 İleri Olarak Görünebilir Ama Powershift[Hİ-LO] Şanzıman 8 İleri Olarak Kullanılabilir...
Onun Dışında Fazla Bir + - Durumu Yok...

yakıt olarak ne durumdalar acaba kubotanın az yaktıgını ve servısın arkasında durdugundan bahsedıyorlar kubota ve case kullanıcıları yorum yaparsa bızde bılgılenmıs oluruz. şahsen bende kubotaya nıyetlenıyorum ama su an arastırmaktayım

Mantık açısından bakarsak case derim fakat kubotanında hastası var alıyor hertürlü,ve ben burada alırsam case ' in hertürlü parçası elimin altında kubotanın boluda servisi bile yoktur her açıdan bakmak gerek

kullanıyoruz kubota yı çok memnunuz motor,şanzıman ve hidrolikleri çok sağlam herşartta sorunsuz çalışabilir manevrasını söylemeye gerek yok .. 6 ileri vitesi harika tüm vitesler sıralıdır.. yani 6 takviye 1. vitesten düşüktür. vites oranlarıda çok iyi biz memnunuz ne satmayı düşünüyoruz ne değiştirmeyi herseyi ile sorunsuz ve sağlam traktör.. tercih sizin karşılaştırdıgınız traktörler birde farklı segment.. biri 95 biri 105.. jxu105 ile kubota m108s i karşılaştırırsanız daha iyi olur.. m9540 ile 10bg güç farkı var..

Başlığa Dikkat Etmemiştim JXU 95 Olarak Yazmıştım Ben İletimi... Aynı Beygirde Traktörleri Karşılaştırmak Gerek Her Zaman İçin... Bu Yüzden Yavuz Abinin De Dediği Gibi M108S İle JXU 105 ' i Kıyaslamak Daha Mantıklıdır...

omerfarukkoc link=topic=66908.msg759361#msg759361 date=1374172534' Alıntı:
Başlığa Dikkat Etmemiştim JXU 95 Olarak Yazmıştım Ben İletimi... Aynı Beygirde Traktörleri Karşılaştırmak Gerek Her Zaman İçin... Bu Yüzden Yavuz Abinin De Dediği Gibi M108S İle JXU 105 ' i Kıyaslamak Daha Mantıklıdır...
Kubota cılar 9540 ı 100 hp olarak lanse ediyorlar onada dikkat edin 108 s i de 113 hp olarak

UÖZKAN.77 link=topic=66908.msg759963#msg759963 date=1374413047' Alıntı:
Fiyatlar aynıysa Kubota alırdım %100 Japon... Case, NH benzeri bi motor... daha da karar vermiyorsan kabine otur hangisi içine sinerse o....
Yanlış bilgilerle insanların kafasını karıştırma case sadece jx serisinde nh ile benzerlik gösterir sebebi ise case jx ve nh td serisinin Türk distibutor tarafından üretilmesi

Case jxu ve diğer bütün serileri % 100Amerika malı olup nhyle hiç bir alakası olmadığı gibi nhden kat kat üstündür

HassaN20 link=topic=66908.msg759981#msg759981 date=1374418545' Alıntı:
Yok kubotaya ne gerek var Zetor alsın...
zetor güzel çekiyor ama sahibi senet o traktörün

kubota ile case kıyaslanınca kesinlikle kubo 1. vitesten 6 takviye küçük tarlada pullukta 1 le zaten herk yapılmaz tillerdede 1 den aşağı düşmez genelşde bizde çok menunuz helede kliması Allahım bu ne esenlik

mustafagursacli link=topic=66908.msg760460#msg760460 date=1374578199' Alıntı:
zetor güzel çekiyor ama sahibi senet o traktörün

kubota ile case kıyaslanınca kesinlikle kubo 1. vitesten 6 takviye küçük tarlada pullukta 1 le zaten herk yapılmaz tillerdede 1 den aşağı düşmez genelşde bizde çok menunuz helede kliması Allahım bu ne esenlik
Case jxu 105 yerine kubota 9540 alsın diyorsun yani ?

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Kişi veya kişiler traktör alırken, kullanıcılardan veya traktörleri yakın olarak bilen kişilerden yorum almak isterler. Sonuçta yüksek meblağlarda para verilerek bu araçlar alınıyor. Lütfen o onu alsın bu bunu alsın gibi söylemlerde bulunmayalım. Bu konuda bilgi verici nitelikte kalsın. Öncelikle ;

*Siz bir traktörden ne beklersiniz ?
Bunun cevabı artık çok belli ve klişedir. Önemli olan artık çok güçlü olması değildir. Sonuçta bu tarz araçlar üzerinde saatlerce duruyoruz ve bedenen çok büyük bir yorgunluk oluyor. Bir motorda benim görüşüme göre ergonomi, estetik, teknoloji, konfor, güvenlik, güç olmalıdır.

Traktör alacak kişiler, kendileri başta olmak üzere aracı kullanacak kişiler le birlikte traktördeki rahatlığı denemeliler. Ardından bir çizelge yapıp özellik olarak hangileri - hangileri + olarak değerlendirme yapmalılar. Kullanılan parça kalitesini, motoru daha önceden kullanan kişilerle şifaen görüşüp mümkünse denemeleri gerekmektedir.

Bildiğim kadarıyla anlatayım sizlere. Bir traktör alırken aldığın bayii de çok önemlidir. Bunu da iyi araştırmalısın. Kubota traktörleri Japon bir firmadır. Türkiye ye gemilerle gelmekte ve burada lastikleri takılmaktadır. Kullanıcıların belirttiklerine göre yakıt olarak muadillerinden az yakmaktadır. Güç olarak çok aşırı güçlü bir yanı yoktur. Yani neyse o dur. 95 bg ise 95 bg için gerekli olan ekipman takıldığında ve uygun kullanıcı tekniğiyle bu motor en iyi verimini verecektir. Yoksa komşum aynı güçteki motoruna şu pulluğu takıyor ve motorda çekiyor, fakat benim motorum çekmiyor bayılıyor derseniz bu iş olmaz. Çünkü komşunuzun motorunda arıza ne zaman çıkacağı belli olmaz. Motoru koruyup kollamak her zaman iyidir. Kubota tonajı yüksek olmayan, ideal ölçülerde bir motordur. Unutulmamalıdır ki güç, ağırlıkla elde edilmez ve edilmemelidir. Vites seçenekleri uygun olan bir motordur. İthal olarak ülkemize gelen ve onlarda kullanılan parçalar, yağlar vs genel olarak tüm markalarda yerlilere oranla pahalıdır. Yani şuna açıklık getirmek istiyorum. Japonya dan parça bekleyebilirsin... Hayır efendim Amerika ' dan da, İtalya ' dan da Almanya ' dan da parça bekleyebilirsin. Gümrüktü ulaşımdı derken elbette biraz zaman geçer. Tabi bu söylediğim stokları tükenmiş parçalar içindi. M 40 serisi çok aşırı teknolojik donanımları olmayan bir seridir. Mesela hi- lo yoktur. lift-o matic yoktur. debriyajsız vites geçişleri yoktur. Viteslerini biraz sert dokunuşlarla geçirebilirsin. Fakat tarlada yastık başlarında bir sürü verim kaybına uğratan ileri geri manevra sorunun yoktur. 6 ileri sıralı vitesi vardır. Konik dişli sistemi vardır. Ki bu da kolay kolay arıza yapmaz. Özellikle çeltikte çalışan motorlarda her sene keçe vs gibi masrafların olmaz. Kliması çalıştığında performansında gözle görülür bir düşüş yoktur. İçine 2 kişi sığabilir fakat bir yolcu biraz sıkıntı çekebilir. Yakıt olarak düşük yakıtla iş yapmaktadır. Ayrıca düz pompa oluşu sebebiyle yakıt olarak her yerden alabilirsin.

Ayrıca KUBOTA M 9540 95.14 bg dir. 100 bg yazanlar abartarak ve ortalığı kızıştırmak ve rekabet için yazmaktadır. Ben bunu her yerde söylüyorum. Bu şekilde satış reklam olmaz. Saygılarımı sunarım. Umarım hayırlısı olur.

• Beğen
Tepkiler: sinoplu

UÖZKAN.77 link=topic=66908.msg760524#msg760524 date=1374591170' Alıntı:
Amerikan olanları görmedim bilmiyorum... lakin piyasadakiler Nh ' nin kırmızısı gibi duruyor. Bariz bi fark yok gibi...
jxu serisi amerikan değil italya yapımı yerli olanlarından farkı ekzosu soldan geil sağdan kaput içerisinden çıkması vites seçeneği olarak hi-low ve debriyajsız (elden debriyazlı) vites geçişi sağlaması