Zetor Proxima 100

11.03.2012
1,156
7

Arkadaşlar bu traktörlerin Türkiyede fiyatı kaç bin tl?
birde bilen arkadaşlar teknik özelliklerinden kısaca bahsederse sevinirim. ok-*-s

Ynt: Zetor Proxima 100

Liste fiyatı 100 ' den fazla...

Ama peşin 80 ' e kadar alma şansı var...

Teknik özellikleri saymakla bitmez :) şaka bi, yana bizde 90 ' lık var 100 saatte bi kullanıcı olarak;

* Mükemmel çekiş 15-20 ton yükle asfaltta 6. vitesle gidiş, bence gerisi de teferruat

* Çok geniş rahat kabin, 3 yetişkin 1 çocuk alıyor...

* Düz pompası var, ne bulsa yakar, az yakar

* 2. eli yok, bineceksen al satacaksan alma

* En önemlisi orjinalliği, motor-şanzıman-difransiyel-pompa...vs hepsi kendi üretimi Zetor...

Foruma epey foto-video attım bakarsın...

UÖZKAN.77 link=topic=66926.msg759494#msg759494 date=1374229731' Alıntı:

Teknik özellikleri saymakla bitmez :) şaka bi, yana bizde 90 ' lık var 100 saatte bi kullanıcı olarak;

* Mükemmel çekiş 15-20 ton yükle asfaltta 6. vitesle gidiş, bence gerisi de teferruat

* En önemlisi orjinalliği, motor-şanzıman-difransiyel-pompa...vs hepsi kendi üretimi Zetor...

Peki siz 90 lıgını kaça almıştınız?

Bizimki biraz kelepir oldu, adamın ertesi güne ödemesi vardı en az yarısı peşin dedi biz hepsini peşin verince 80 ' in altına geldi... liste fiyatı 100 tl...

Bi de bayiden değil direk distirübütöre-tekirdağa gittik, ayrıca memnun kalsak da kalmasak da yöremizde duymayan kalmaz ona göre dedik, adamda ona göre fiyat verdi... memnun kalırsanız canlı reklam oluruz diye...vs. ha pazarlığımız da 1-2 gün sürdü!

Verdiğimiz para yaktığı mazot son kuruşuna kadar helal olsun.

Bu arada 70-100 arası en ideali 90 ' lık haberin olsun 100 ve üzeri düşünürsen Forterralara yönel derim... bi de hangi zetorcuya sorarsan şunu der kaçlık motor lazımsa 10-20 bg küçük zetor al aynı işi görür. Eski kasa Zetor 8441 ' lere (84 bg) 100 ' lük motorların pulluğu takılıyor ona göre...

Hikayesi burada;

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-214/zetor-proxima-90/

şerefli1 link=topic=66926.msg759530#msg759530 date=1374248027' Alıntı:
erkunt yerlinin zirvesi erkunttan sonra artık insan avrupanın zirvesini kullanmak istiyo başka kesmiyor...

erkunttan sonra tümosan noo-*-s noo-*-s noo-*-s noo-*-s

Kısaca erkunttan dılım yandı hayatta yerlı bı mal almam dıyorsun yanı abi ;D basta tumosan alsaydın belkı bole dusunmesdın :S ;D

tumosannn link=topic=66926.msg759531#msg759531 date=1374248193' Alıntı:
Kısaca erkunttan dılım yandı hayatta yerlı bı mal almam dıyorsun yanı abi ;D basta tumosan alsaydın belkı bole dusunmesdın :S ;D
aynen böyle düşünmezdi belki hayatında yerli traktörün yanından geçmezdi :)

UÖZKAN.77 link=topic=66926.msg759494#msg759494 date=1374229731' Alıntı:

Hocam zetorların çekişini çok beğeniyorum çok ciğerli traktör fakat şöyle diyenler var eskileri daha iyi çekiyordu vs. sence böyle birşey varmıdır

tumosannn link=topic=66926.msg759531#msg759531 date=1374248193' Alıntı:

ee evet yani zuha-*-s
yok bea biraz şaka diyorumda tümosanda donanım yok, olsa belki :)

ByFreST0N link=topic=66926.msg759532#msg759532 date=1374248699' Alıntı:

o zamanlar ne kubotaları biliyordum ne de zetorları eğer biraz bilgim olaydı gider borç harç onlardan birini alırdım ok-*-s
ben bu erkuntu almdan önce td85d alacaktım o esnada td80d ler de yeni çıkmıştı ikisinin arasında gidip gelirken arkadaş erkunt dedi bende o ney dedim ;D neyse fuarda gördük ney olduğunu bayiyi aradım iki ay bekleyecen dedi talep çok dedi sonra ikinci el aldık artık bekleyemedik daha fazla olay bu yoksa erkuntu tanıyıp bilip araştırıpda almadım araştırsaydım emin olun avrupa alırdım ok-*-s
yerli malı hangisi olursa olsun gerçekten verdiğin paranın hakkını vermiyor donanım olarak hidrolikte erkunt önde olsada şanzumanda nh biraz önde ..yakıtta ise al birini vur ötekine zuha-*-s
zetora bakıyom saymakla bitmeyen özellikler var :) cçr-*-s

ByFreST0N link=topic=66926.msg759532#msg759532 date=1374248699' Alıntı:

erkunt aldıda ne oldu yıne gecmıyor adam yerlı malının yanından sop-*-sa
şerefli1 link=topic=66926.msg759534#msg759534 date=1374249323' Alıntı:
ee evet yani zuha-*-s
yok bea biraz şaka diyorumda tümosanda donanım yok, olsa belki :)

o zamanlar ne kubotaları biliyordum ne de zetorları eğer biraz bilgim olaydı gider borç harç onlardan birini alırdım ok-*-s
ben bu erkuntu almdan önce td85d alacaktım o esnada td80d ler de yeni çıkmıştı ikisinin arasında gidip gelirken arkadaş erkunt dedi bende o ney dedim ;D neyse fuarda gördük ney olduğunu bayiyi aradım iki ay bekleyecen dedi talep çok dedi sonra ikinci el aldık artık bekleyemedik daha fazla olay bu yoksa erkuntu tanıyıp bilip araştırıpda almadım araştırsaydım emin olun avrupa alırdım ok-*-s
yerli malı hangisi olursa olsun gerçekten verdiğin paranın hakkını vermiyor donanım olarak hidrolikte erkunt önde olsada şanzumanda nh biraz önde ..yakıtta ise al birini vur ötekine zuha-*-s
zetora bakıyom saymakla bitmeyen özellikler var :) cçr-*-s
arastırmamıssın abı bırde gıdıp ıkıncı elını almıssın aldıgın adama sorsaydın barı nıye satıyorsun dıye sop-*-sa alcaktın nh yı hıc olmassaa yaksada hakkını verırdı sop-*-sa zetora gelıncede guzel motor ben zetoru begenıyorum fakat tek kafamı karıstıran yedek parcası bırde malzemesı pahalı mıdır :S

tumosannn link=topic=66926.msg759537#msg759537 date=1374250122' Alıntı:
erkunt aldıda ne oldu yıne gecmıyor adam yerlı malının yanından sop-*-sa

evet sordum o zaman 4 pistonlu erkutnlar yeni çıkmıştı o adamda ondan almış fakat sırasını bekliyordu ben bekleyemedim o yüzden ikinci el almak zorunda kalmıştım....

yerli malı ya isterse 200 hp olsun gerçekten beni tatmin etmiyor bu şekilde iken artık bu saatten sonra ya avrupa alırım alamazsam tarımı bırakırım daha iyi ok-*-s zaten bazen bıkkınlık geliyor bana ok-*-s en iyisi bir biçerdöver alıp piyasaya çalışacan çok tatlı ve deli parası var

zetora gelince yedek parça olayı beni o kadar korkutmuyor aynı sıkıntıları yerli malındada yaşıyoruz en azından erkuntta böyle....
birinci vites sekromenç değişimi hilalde dahil sonra arka hidrolikler her yerinden yağ kaçırıyordu onun tamiri bana 1060 tl mal oldu işcilikde dahil traktörün gidip gelirken 200 tl harcadığı mazotuda ve iki günlük iş için 7 gün beklmeyide saymıyorum 5 bgünde biçeceğimiz 200 dekar buğdayı buradan samandan kazanacağımız samanıda saymıyorum...

şerefli1 link=topic=66926.msg759539#msg759539 date=1374250629' Alıntı:
zetora gelince yedek parça olayı beni o kadar korkutmuyor aynı sıkıntıları yerli malındada yaşıyoruz en azından erkuntta böyle....
birinci vites sekromenç değişimi hilalde dahil sonra arka hidrolikler her yerinden yağ kaçırıyordu onun tamiri bana 1060 tl mal oldu işcilikde dahil traktörün gidip gelirken 200 tl harcadığı mazotuda ve iki günlük iş için 7 gün beklmeyide saymıyorum 5 bgünde biçeceğimiz 200 dekar buğdayı buradan samandan kazanacağımız samanıda saymıyorum...

baya zarar etmısssın abı senın erkunt 3 sılındır mı :S
şerefli1 link=topic=66926.msg759538#msg759538 date=1374250381' Alıntı:
evet sordum o zaman 4 pistonlu erkutnlar yeni çıkmıştı o adamda ondan almış fakat sırasını bekliyordu ben bekleyemedim o yüzden ikinci el almak zorunda kalmıştım....

yerli malı ya isterse 200 hp olsun gerçekten beni tatmin etmiyor bu şekilde iken artık bu saatten sonra ya avrupa alırım alamazsam tarımı bırakırım daha iyi ok-*-s zaten bazen bıkkınlık geliyor bana ok-*-s en iyisi bir biçerdöver alıp piyasaya çalışacan çok tatlı ve deli parası var

bencede en ıyısı bıcerdover almak abı senın acından ;D ;D

şerefli1 link=topic=66926.msg759595#msg759595 date=1374265029' Alıntı:
evet 3 silindir :D
aynen bu yıl kıl payı alamadım biçerdöveri :(

Saglık olsun abı inş seneye alırsın
senın motor 3 sılındır ve agırlıgı fazla sanırsam cekmeme durumu o yuzden yıgılması normal bence cunku 3 sılındıre cok bence o agırlık anlş-*s

şerefli1 link=topic=66926.msg759538#msg759538 date=1374250381' Alıntı:

85 bg üzeri yerli traktör almamak en iyisi
Hidrolikler ve transmisyon kaynaklı arızalar bu 85 bg üzeri yerli traktörlerde daha fazla oluyor. Çünkü traktör büyük olduğu için daha büyük malzeme takıyoruz , daha ağır tonaj yük taşıtıyoruz.
En güzeli kendini ispatlamış , yaygın servis ağı ve 2.el değeri olan ithal traktörlere yoğunlaşmak ama olay geliyor maddiyatta tıkanıyor , hepimizin gücü buna yetmiyor.

tumosannn link=topic=66926.msg759598#msg759598 date=1374265261' Alıntı:
Saglık olsun abı inş seneye alırsın
senın motor 3 sılındır ve agırlıgı fazla sanırsam cekmeme durumu o yuzden yıgılması normal bence cunku 3 sılındıre cok bence o agırlık anlş-*s

inşaallah yat:-*s

rampaların dışında sıkıntısı yok çok şükür....
birde erkuntlarda hararet sorunu var sanırım bizimki sıcak havalarda sıkışınca kırmızıya doğru gidiyo servise sordum bişe olmaz fazla gösteriyo harareti normalden dedi ama yinede var gibi ...bizde 30 yıllık 480 lik var 5 yıl oldu rektefesi geçeli daha hararet ibresinin doğru dürüst kalktığını hatırlamam...
bu konuda nh lerde öyle hiç duymadım hararet sorunu olan nh arızalı olanlar istisna tabi :D

ufukk link=topic=66926.msg759599#msg759599 date=1374265550' Alıntı:
85 bg üzeri yerli traktör almamak en iyisi
Hidrolikler ve transmisyon kaynaklı arızalar bu 85 bg üzeri yerli traktörlerde daha fazla oluyor. Çünkü traktör büyük olduğu için daha büyük malzeme takıyoruz , daha ağır tonaj yük taşıtıyoruz.
En güzeli kendini ispatlamış , yaygın servis ağı ve 2.el değeri olan ithal traktörlere yoğunlaşmak ama olay geliyor maddiyatta tıkanıyor , hepimizin gücü buna yetmiyor.

aynen öyle abi haşmetlerde hidrolik sorunu başlamış bile çekmeme de buna dahil ne olacak 110 hp traktörde 416 tork var tork artış olayoda yok bence erkuntun perkins motor ile ve steyr hidrolik sistemlerini bırakması lazım yoksa fazla ilerlemeyecek bizim akrabada eskide 768 vardı hidrolik arızası ile başa çıkamdı en sonunda 65 46 aldıda kurtuldu...
bizim servette öyle yağ kaçırmayan hiç bir yeri kalmadı kabinin altında bir yer kalmamıştı ki orası yağ kaçırmasın neyse yaptırdık ama ben aynı yerleri 2012 yılında da yaptırmıştım noo-*-s