+ Konuya Cevap Yaz
8 sonuçtan 1 ile 8 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  20 Temmuz 2012
  Şehir
  Tekirdağ
  Mesajlar
  315
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  HATTAT TRAKTÖR / Dev Konu - Herşey Bu Konuda !  [img width=800 height=167]http://www.hattattarim.com/upload/SubBanner/hattat_tarim_1562012141533640.jpg[/img]

  [size=12pt]HAKKIMIZDA [/size]

  1998 yılında bir pazarlama şirketi olarak kurulan Hattat Tarım Makinaları A.Ş. kurulduğu dünden bugüne istikrarlı bir büyüme göstermiştir. Üretim aşamasında da yer almaya karar veren şirket 2001 yılında, Romanya ' nın köklü traktör şirketlerinden olan Tractorul UTB S.A şirketi ile ' Teknik İş Birliği ' anlaşması imzalamıştır. Çerkezköy tesislerinde üretilen traktörler Universal markası ile 2002 yılında gerekli resmi belge ve teknik işlemlerin gerçekleştirilmesi sonucunda yurtiçi pazar da satışa sunulmuştur.

  Dünya ' nın en önemli Traktör markasından biri olan Valtra için 2002 yılında Finlandiya Valtra Inc. ile görüşmelere başlanmıştır. Bu görüşmeler sonucunda 2003 yılında Valtra Inc ile ' Teknik İş Birliği ' anlaşması imzalanmıştır. Anlaşma gereğince Hattat Tarım Valtra ' nın Türkiye distribütörü olacak üretilen traktörler Valtra markası ile yurt içi pazara ve bazı Türkiye Cumhuriyet ' lerine satılacak, VALTRA şirketi de traktöre ait komponentleri Hattat Tarım ' dan satın alacaktır. 2004 yılında Valtra marka traktörlerin üretimi için gerekli tüm üretim ekipmanları tamamlanmıştır. Valtra '100' ve 'A' serisinin üretim ve satışına başlanmıştır. 2006 yılında Valtra '100' serisinin üretimi durdurulmuş, 'A' serisinin üretimi hız kazanmıştır. Daha yüksek beygir gücündeki traktörler Finlandiya ' dan ithal edilmiştir.

  Valtra 'A' serisi, traktörün hayati parçalarını oluşturan şanzıman/diferansiyel/arka aks/hidrolik kaldırıcı komple ünitesi, hidrolik pompa, hidrolik valfler, hidrolik fren merkez silindiri ve diğer tüm hidrolik donanımlar kardeş firmamız olan Hema Endüstriden alınarak Hattat Tarım Çerkezköy tesislerinde üretilmektedir. 2007 yılında Valtra Inc. ile gerçekleştirilen ' Teknik İş Birliği ' anlaşmasına göre Çerkezköy tesislerinde Valtra standartlarına uygun olarak üretilen 'A'serisi traktörler Valtra Inc. satış organizasyonu kanalıyla tüm Dünya ' ya satılacaktır.

  Türkiye çiftçisinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, tecrübeli mühendis kadromuzla 2006 yılında %100 yerli traktör üretim çalışmalarına başlanmıştır. 2007 yılında yerli olarak üretilen traktörler 'Hattat' markası ile Türkiye çiftçisine sunulmuştur.

  Hattat markasının ilk modeli olan Hattat A serisinin ardından daha düşük beygir gücündeki ve ekonomik Hattat H serisinin tasarım çalışmalarına başlanmıştır. 2008 yılında tüm çalışmalar ve ilgili belgeler tamamlanarak Hattat H serisi Türkiye ' nin tarlalarında yerini almıştır.

  Çerkezköy ' deki modern üretim tesislerinde yerli olarak üretilmeye başlanan Hattat A serisine 2009 yılında HATTAT A 50(Compact), HATTAT A 60 (Compact), HATTAT A50B(Bahçe), HATTAT A 60B(Bahçe), HATTAT A 70, HATTAT A 80 olmak üzere 6 yeni modeller eklenerek ürün yelpazesi genişletilmiştir.

  Hattat A serisi ailesine yeni katılan ve 65-102 beygir gücü aralığında üretilen modeller, Türkiye çiftçilerinden sonra yurtdışındaki çiftçilerin de beğenisine sunulmuştur. İleri teknoloji ve yüksek kaldırma kapasitesine sahip, ergonomik Hattat A90, Hattat A100 ve Hattat A110 modelleri kısa zamanda yüksek pazar payı elde etmiştir. Yurtdışı pazarında iki ay gibi kısa bir sürede tüm çiftçilerin gözdesi olan yeni Hattat A serisi Polonya ' da yılın traktörü ve yılın kabin tasarım ödüllerini almıştır.

  Her çiftçinin ihtiyacına uygun traktör sunma hedefi ile yola çıkan Hattat Tarım 2011 yılında HATTAT A 50B(Bahçe), HATTAT A 60B(Bahçe), Hattat A80B (Bahçe), Hattat A55C (Compact), Hattat A65C (Compact), Hattat A80C (Compact) gibi 9 yeni modeli ile ürün gamını tamamlamıştır.

  Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe bağ-bahçe-meyve tarımı önem kazanmaktadır. Bu ihtiyacı fark eden Hattat Tarım profesyonel bahçe segmentinin lideri olan Ferrari markasını Hattat Tarım dağıtım kanalıyla Türkiye çiftçisine ulaştırmak için çalışmalara başlamıştır. 2007 yılında 'Distribütörlük Anlaşması' imzalanarak Ferrari markası Hattat Tarım ailesine katılmıştır. Esnek manevra kabiliyeti yüksek güç ve maksimum verimlilik esasına göre tasarlanan Thor, Cobram ve Vipar modelleri bağ-bahçe tarımı ile uğraşan çiftçilerin en önemli yardımcısı haline gelmiştir.

  Hattat Tarım

  [size=12pt]ÜRETİM[/size]  İleri teknolojiye sahip modern üretim tesisleri 1998 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. Toplam 119.740 m2 ' lik alana kurulan tesis 99.240 m2 açık alan ve 20.500 m2 kapalı alana sahiptir. Kapalı alanın 9.800 m2 ' lik bölümü boya öncesi ve sonrası montaj istasyonu, 4.600 m2 ' lik kısmı boyama tesisi, 3.800 m2 ' lik kısım ambar, 1.400 m2 ' si yönetim ve idari işler, 600 m2 ' lik kısım ArGe, 300 m2 ' si ise eğitim atölyesi ve traktör sevk ofisi olarak kullanılmaktadır.

  Müşteri memnuniyetini ilke edinen şirket, tecrübeli kadrosu ile ürünleri istenilen kalite ve zamanda müşterisine ulaştırmaktadır.

  Yıllık 20.000 adet üretim kapasitesine sahip Hattat Tarım, Hattat markalı traktörlerin tüm modelleri ile Valtra A serisinin üretimini Çerkezköy Tesislerinde gerçekleştirmektedir.  Hattat Tarım A.Ş. Çerkezköy tesisleri, toplam 78.000 m2 ' lik açık alan ve toplam 20.500 m2 kapalı alana sahiptir. Geri kalan 57.500 m2 açık alan ise oto park için ve yeşil alan olarak kullanılmaktadır.

  Kapalı alanın; 9.800 m2 ' lik bölümü boya öncesi ve sonrası montaj istasyonlarına, 4.600 m2 ' lik kısmı boyama tesisine, 3.800 m2 ' lik kısım ambarlara, 1.400 m2 ' si yönetim ve idari işlere, 600 m2 ' lik kısım mühendislik ve ArGe bölümüne, 300 m2 ' si ise servis eğitim atölyesi, traktör sevk ofisi ve diğer kullanım olarak ayrılmıştır.

  Tesis, kuruluş itibariyle şu anda bulunduğu alana göre genişleme yapabilecek ve tüm açık alanı verimli bir şekilde kullanabilecek şekilde konumlandırılmıştır.

  Montaj operasyonlarında kendi yürür AGV (Automated Guided Vehicle) tipi montaj arabaları kullanılmaktadır. Bu arabalar, daha önce fabrika zemininde belirlenmiş olan güzergahda bir montaj istasyonundan diğerine sahip oldukları akü’den temin ettikleri güç ile kendi kendine gidebilmektedir.

  Aynı montaj hattı, değişik tip ve güçte (300 HP’ye kadar) traktörlerin montaj operasyonlarında kullanılabilmektedir. Böylece çok esnek ve her türlü değişikliğe problemsiz uyabilen bir montaj sistemi gerçekleştirilmiştir.

  Montaj operasyonları, genel olarak boya öncesi ve boya sonrası olarak iki ana bölüm içinde istasyonlara bölünmüştür. Her istasyonda: yapılacak işlemler, kullanılacak takım ve aparatlar, işlem ile ilgili teknik özellikler, dikkat edilmesi gerekli hususlar, operasyon sayfaları ve Kalite Kontrol planlarında belirtilmiştir. Her türlü montaj takım ve fikstürleri, kaldırma ve hareket sistemleri istasyon bazında düzenlenmiş durumdadır.

  Pazarlama bölümünün istediği satış miktarına göre, her istasyonda çalışacak işgücünü belirlemek suretiyle günlük üretimi azaltmak veya yükseltmek mümkündür. Mevcut takım techizat ve donanım, gerektiği kadar işgücü ilavesi ile 7,5 saatlik bir vardiyada 25 adet traktör montajı için yeterli durumdadır.

  Boyama bölümünde, hem traktör gövdesi ve hem de münferit parçaları boyamak üzere:
  Power and free (dur/kalk) sistemi yaş boya tesisi,
  Konveyör sistemli kuru boya tesisi olarak 2 kısım halinde çalışmaktadır.
  Zeminden itmeli sistem yaş boya tesisi, olarak üç grupdan meydana gelmektedir.

  Ortalama yıllık çalışma gün sayısı: 250, vardiya sayısı: 2, çalışma verimi: %88 kabulü ile yıllık toplam traktör boyama kapasitesi: 20.000 adet’dir.

  Boya stokları için fabrika binası dışında ayrı bir boya depolama bölümü bulunmaktadır. Günlük üretim için gerekli miktardaki boya, buradan boyama tesisine taşınarak kullanıma alınır. Uygulanan boya kalitesini kontrol edebilmek amacı ile tam teşekküllü bir laboratuar da tesis içinde bulunmaktadır.

  Üretim hattından çıkan traktörlerin tamamı son kontrol ve performans test bölümüne alınarak PTO dinamometrelerine bağlanır, güç çıkışları ölçülür. Ayrıca tüm ayarlar ve fonksiyonlar kontrol edilerek gözden geçirilir.

  Yurtiçi veya yurtdışı yan sanayi firmalarından gelen parça ve komponentlerin giriş kontrolları, montaj hattı üzerindeki proses kontrolları, hatdan çıkan traktörün hertürlü ölçü, görünüş ve performans kontrolları kalite bölümü elemanları tarafından titizlikle yapılarak traktöre kabul verilir. Her traktörün sevk edilmeden önce pazarlama bölümünün yetkili elemanı tarafından da onaylanması gerekmektedir.

  Gereken zamanda, yeterli miktarda ve şartnamesine uygun parça sağlanmasına dönük lojistik işlemleri, SAP sistemi içinde sürekli kontrol edilerek yapılmaktadır.

  Traktörlerin sıvı dolum işlemleri için fabrika binası dışında ayrı bir tank çiftliği (tank farm) bulunmakta olup, yağ, mazot, antifriz gibi sıvılar buradaki tanklarda depolanıp, mevcut borulama sistemi ile dolum istasyonuna kadar pompalanmaktadır.  Müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket eden Hattat Tarım hem üretime girecek parçaları hem de üretimi tamamlanan tüm traktörlerin son kontrollerini yaparak müşterisine sunar.

  Performans değerlendirmesi yapmak üzere test bölümüne alınan traktörler, PTO dinamometrelerine bağlanarak güç çıkışları kontrol edilir. Traktöre ait tüm fonksiyonel özellikler ve ayarlar son kontrollerden geçirilerek, kalitesi test edilir,kalite testinden geçemeyen ürünler yeniden yapılandırılarak kusursuz bir şekilde müşteriye ulaştırılır.

  2006 yılında kendi markasını yaratmak hedefi ile yola çıkan Hattat Tarım bir yıl gibi kısa sürede Türkiye çiftçisinin ihtiyaçlarını karşılayacak spekteki ürünleri yurt içi pazara sunmuştur.

  Müşteri istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tecrübeli mühendis kadromuz tarafından en son bilgi teknolojileri kullanarak prototip ürünler hazırlanmaktadır. Sanal ortamlarda hazırlanan protipler, teknik ekip onayından sonra müşteri onayına sunulmaktadır. Onayı alınan ürünlerin seri üretimine başlanmaktadır.

  Tüm traktörler Avrupa Birliği yasaları çerçevesinde çevreyle dost olarak üretilmektedir. Üretilen traktörler ilgili yönetmeliklere göre yetkili teknik kuruluşlar tarafından test edilmekte ve Sanayi Bakanlığı tarafından onaylanarak Ulusal Tip Onay Belgeleri alınmaktadır.

  Hattat Tarım Tanıtım Filmi 2012

  [size=12pt]ÜRÜNLERİMİZ[/size]

  [size=12pt]1 - BAHÇE [/size]
  Hattat Bahçe Serisi uygun boyutsal ölçüleri ve performansı ile bağ ve bahçelerdeki yeni yardımcınız. Ergonomik yapısı konforlu sürüş sağlarken üstün manevra kabiliyeti zahmetsiz ve kolay dönüş imkanı sunar.

  Yüksek alt açıklık ve düşük toplam yüksekliği ile sebze ve meyve bahçeleri için ideal çalışma koşulları sağlar.Yüksek kaldırma kapasitesine sahip Bahçe Serisi ekipman seçiminde alternatiflerinizi arttırır. İleri teknolojiye sahip Perkins motorları ile uygun yol ve tarla hızları elde ederken yakıttan tasarruf edeceksiniz.

  [size=12pt]2 - ÇOK AMAÇLI[/size]  Hattat Çok Amaçlı Serisi çiftçilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. Yüksek performansı ve boyutları hem tarla hem de bahçede çalışmak için idealdir.

  Maksimum perfrormansı düşük yakıt tüketimi ile birleştiren Perkins motorları mükemmel çekiş sunar. Geniş hız aralığı ile tarımsal faaliyetlerinizi ve nakliye uygulamalarınızını daha kısa sürede tamamlayacaksınız.

  [size=12pt]3 - TARLA[/size]

  [img width=800 height=533]http://www.hattattarim.com/Upload/Gallery/hattat_tarim_17122012154532411.jpg[/img]

  Zorlu çalışma koşullarında sunduğu maksimum performans ile Hattat Tarla serisi çiftçilerimizin hizmetindedir.

  Kalitesi ve uzun ömrü ile bilinen Perkins motoru maksimum performans üretirken yakıtta ekonomi sağlar. Uzun dingil arası mesafesi mükemmel ağırlık dağılımı sağlarken çekiş gücünü arttırır. Farklı vites seçenekleri tarla, yol ve nakliye çalışmalarınız için en uygun hızları sunar.

  [img width=800 height=167]http://www.hattattarim.com/upload/SubBanner/hattat_tarim_156201214138261.jpg[/img]

  [size=14pt]ŞAHSİ DÜŞÜNCELERİM [/size]

  Ben Hattat traktörü severim.Babam 15 yıl kadar amir(bir bölüm şefiydi fakat hatırlamıyorum tam olarak kendisine sormam gerek) çalıştı.Bazı eksikleri var tabii ki.Örneğin hidrolik kolları cama yakın.Köyümüzde getirilen bir deneme traktöründe sette pulluklar arka cama vurmuştu ve cam kırılmıştı.Bunu çizimde düzelttiyseler ne âlâ.Maliyet ve yakıt sorunu fazla yok diye biliyorum.Çocukluğum Hattat / Valtra ' nın takvimleri,kupalarında süt içerek(bardak) geçti.Hattat traktöre meraklı olduğum için böyle bir konu açmak istedim.Bir de fabrikası yaşadığım şehir Çerkezköy ' de olunca

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  22 Mart 2013
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,746
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: HATTAT TRAKTÖR / Dev Konu - Herşey Bu Konuda !  Paylasım ıcın tesekkurler. anlş-*s

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  20 Temmuz 2012
  Şehir
  Tekirdağ
  Mesajlar
  315
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: HATTAT TRAKTÖR / Dev Konu - Herşey Bu Konuda !  Alıntı tumosannn link=topic=66933.msg759616#msg759616 date=1374270817 Nickli Üyeden Alıntı
  Paylasım ıcın tesekkurler. anlş-*s
  Ne demek,ben teşekkür ederim

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  29 Mart 2010
  Şehir
  malatya
  Mesajlar
  628
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: HATTAT TRAKTÖR / Dev Konu - Herşey Bu Konuda !  paylasım için tesekkürler

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  20 Temmuz 2012
  Şehir
  Tekirdağ
  Mesajlar
  315
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: HATTAT TRAKTÖR / Dev Konu - Herşey Bu Konuda !  Alıntı HEMA 60 link=topic=66933.msg759664#msg759664 date=1374308296 Nickli Üyeden Alıntı
  paylasım için tesekkürler
  Önemli değil

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  02 Aralık 2012
  Şehir
  Bayburt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  10,473
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: HATTAT TRAKTÖR / Dev Konu - Herşey Bu Konuda !  Galiba kubota da var, karşılaştırma yaparsak iyi olabilir...

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  01 Ağustos 2010
  Mesajlar
  4,848
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: HATTAT TRAKTÖR / Dev Konu - Herşey Bu Konuda !  Alıntı UÖZKAN.77 link=topic=66933.msg759957#msg759957 date=1374411837 Nickli Üyeden Alıntı
  Galiba kubota da var, karşılaştırma yaparsak iyi olabilir...
  yapmaya gerek varmı

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  02 Aralık 2012
  Şehir
  Bayburt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  10,473
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: HATTAT TRAKTÖR / Dev Konu - Herşey Bu Konuda !  Birden fazla traktör büyük şans çok açık net karşılaştırma yapılabilir...

  Burda sıfır 4x4 70 ' lik hattata kepçe takılıyken ortadan bölünmüş, acaba kronik mi denk mi geldi? gerçi fabrika sahip çıkmış ama can sıkıcı bi durum...

  Karalama, fanatiklik yapmadan arayış içinde olanlara yol gösterir...

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Cevap: 8
  Son Mesaj : 12.Kasım.2014, 08:04
 2. Hattat Traktör'den Sudan'a 3 bin traktör
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 23.Mayıs.2013, 15:43
 3. traktör pulluk tarla herşey şahane
  Konu Sahibi fatih381985 Forum Videolar (Alıntılar)
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 08.Mart.2012, 16:09
 4. EMEK TRAKTÖR HATTAT VALTRA ÜNİVERSAL TRAKTÖR YEDEK PARÇA VE YETKİLİ SERVİS
  Konu Sahibi emektraktor Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 29.Ağustos.2011, 04:18
 5. traktör alırken değişmesi gereken önemli bir konu
  Konu Sahibi köylü Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 17.Kasım.2010, 19:57

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status