arkadaşlar 5085m aldım. nasıl bir traktördür.

Ynt: arkadaşlar 5085m aldım. nasıl bir traktördür.

hayırlı olsun güzel traktör. Bizim 5085m de daha 30 saate yaptığım denemelerde 5 li 12 pullukla anız sürümü yaptım 9 lu patlatma denedim çekişi güzel.

herkese çok teşekkür ediyorum. benim şu ana kadar algıladığım artı ve eksilerini söyleyim. iyi tarafları: iç kabini, kontrol düğmeleri, yoldaki sürati, tamamen avrupa yapımı, kıvır zıvırı yok. kötü tarafları: hidrolik kolları kısa gibi, tarlada sanki ağır kalır gibi, yakıtı. dediğim gibi net görüşler değil. inşallah yakında denediğim zaman sizinle detaylı paylaşacağım. selamlar.

dün ilk denemeyi yaptım. 3lü 16 pulluk bağladım (elimde bu vardı) ve 5 dekar kadar sürüm yaptım. arkadaşlar new holland td 85in ardından çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. yani insanı rahat ettirmek için herşeyi yeterli. ilk izlenimim iyiydi. inşallah sonuna kadar böyle olur. herkese hayırlı kazançlar.

NH ' den iyi çıktığına sevindim (çok şaşırmadım), yalnız karar vermek için hiç olmazsa 100 saati devirmeli... bizde JD 99 bg motorlu hidromek var yakarı az, gayet iyi...

Bu arada sırf rengi için motor alsam JD :)

UÖZKAN.77 link=topic=66943.msg760518#msg760518 date=1374590823' Alıntı:
NH ' den iyi çıktığına sevindim (çok şaşırmadım), yalnız karar vermek için hiç olmazsa 100 saati devirmeli... bizde JD 99 bg motorlu hidromek var yakarı az, gayet iyi...

Bu arada sırf rengi için motor alsam JD :)
bende john dereenin rengine hastayım. valla yakıt konusunda pek iyimser değilim. arkadaş mozot ibresi fren tutmuyor. tabi daha yeni zamanla iyi olacağına inanıyorum. birde yakıt deposu 154 lt. alıyor neden acaba...

iyi günler arkadaşlar.bende 5085m var yakıt konusunu soruyorsunuz ben 60 dönüm yerde tam 100lt yaktı 6 ile 7 km hızla sürdüm 4 lü 14 li ünlü pulluk ile toprak iyiydi tam sürülecek kıvamdaydı ortalama 20 cm derinlikte felan sürdüm tarlanın 20 dönimü kamışlıydı bide iyi iyi rahat insan aktarma yaparken rahatlıktan uykusu geliyo:)) bide bu bayılma mevzusu var bakın arkadaşlar hidrollik yukarı aşşagı kaldırma seviye dügmesi var gizli bölmede o en yukarda ise deneyin motorda böyle bayılacak havası ve zorlanma gibi bir degişik durum oluyo zaten motor burda zor bi durumda birde sen motoru zorlayınca bayılıyo ister istemez onu biraz aşşagıya alın bayılma felan daha duymazsını iyi günler arkadaşlar..:)))