jd 5105m ile 5100r arasında kaldım

Ynt: jd 5105m ile 5100r arasında kaldım

bende jd 5105 m var amerikan montaj common rail mevcut hi lo standart güzel traktör 5 li 14 lü aydın pulluğu hiç yok gibi çekiyor. 5100 r çok farklı alman montaj çok güzel tek farkı tam çelik şasi ve şanzımanı başka fark yok kabin aynı ölçüde 5 m lerin kaldırma kapasiteleri artırıldı.benim 5105 m le 5 li 14 lü pulluk (1 dönüm:1600 metrekare) la 25 dönüm yere 60 lt yaktı motor 130 saatte daha.karar senin tabi eğer paran varsa bence 105 m de alma 100 r de alma alırsan 615R yani 6R lere bak ıvt şanzıman son teknoloji ne kazanıyor türk çiftçisi sanki al torunun torban kullanır traktör bi sefer alınır.şu da var aldığın bölgenin servisine bak nevşehirde jd servisinin üzerine servis yok çok memnunum ben jd öyle kolay kolay da arıza açmaz mf ler uzelden kalma servisleri var belki sıkıntı yaşarsın ama 5400 mf lerle 5100 r yi kıyasla 5105 m sınıfı farklı

Kardeş eger maddi yönden sıkıntı olmaz diyosan 64bin euroya t6020 delta newholland öneririm.Eger 5100r alıcaksan onun yerine 5445 öneririm.

İsmail Pelit link=topic=66974.msg760301#msg760301 date=1374514523' Alıntı:
Yok abi yanlış anladn koç derken çiftçiyi sömüren koç grubunu kasdettim bize çok pahalıya getiriyolar bunlardan iğne bile alınmaz!

Aferin İsmail Pelit. Dediğin çok doğru kardeşlerimden biri Koç grubunda müdür olmasına rağmen KOÇ ' un içinde olduğu hiç bir marka we ekipmanı almıyorum, beyaz eşya dahil, prensibim bu KOÇun malını almam, ne alırsan al fiyata göre her zaman düşük özellikli olur...

Nasılsa arkasında KOÇ war derler yüksek fiyata satarlar...

Hermiyas link=topic=66974.msg760314#msg760314 date=1374516133' Alıntı:
Aferin İsmail Pelit. Dediğin çok doğru kardeşlerimden biri Koç grubunda müdür olmasına rağmen KOÇ ' un içinde olduğu hiç bir marka we ekipmanı almıyorum, beyaz eşya dahil, prensibim bu KOÇun malını almam, ne alırsan al fiyata göre her zaman düşük özellikli olur...

Nasılsa arkasında KOÇ war derler yüksek fiyata satarlar...
çok fırsatçılar abi hemde siyasetede bulaşıyolar kimisi gidiyo papanın elini öpüyo bilmem ne işte herbiri ayrı pislik gezi eylemlerinide desteklediler zaten...
bu türkiyenin pastasını yiyen ailelerden bunlara bir kuruş faydam olursa benim zoruma gider

İsmail Pelit link=topic=66974.msg760327#msg760327 date=1374518299' Alıntı:
çok fırsatçılar abi hemde siyasetede bulaşıyolar kimisi gidiyo papanın elini öpüyo bilmem ne işte herbiri ayrı pislik gezi eylemlerinide desteklediler zaten...
bu türkiyenin pastasını yiyen ailelerden bunlara bir kuruş faydam olursa benim zoruma gider
koçun suçumudur yoksa bızım atalarımızdan kalma fıat tutkusundan dogan geri kafalıgımızdanmıdır acaba kocun sattıgı malların pahalı olması.kımse koça suç bulmasın.gidipte td75 83000 lıra verıp resat altını dıeyenler bızlerız.eee halıyle onlarda gecırcek tabı nası olsa gıdıyor dıe.bıraz kendımızı asıp dede baba laflarınıda bırakıp baska markalarıda ınceleyıp alsak butun markaların servıs agıda yedek parcasıda problemlı olmaz.ayrıca bu ülkenin gidişatını görüpte gezi olaylarına destek verdıgı için koç grubunu yürekten kutluyorum.(bu arada ne koç grubuyla bı yakınlıgım nede bı malını kullanmaktayım.traktorum same.ilk basta dedıgım gıbı arastırıp alırım bosuna bırılerını zengın etmem)

Benim ailem aygaz Beko bayiliği yaptı.Koça laf ediyor olmanıza şaşırdım.Hatta kızdım...Çalışanın hakkını veren ender ailelerdendir koç ailesi.Çalıştığımız dönemde bizi çok zorladı,çok çalıştırdı ancak karşılığını da aldık.Ağzınızı toplayın derim...

seredes link=topic=66974.msg760552#msg760552 date=1374596503' Alıntı:
Benim ailem aygaz Beko bayiliği yaptı.Koça laf ediyor olmanıza şaşırdım.Hatta kızdım...Çalışanın hakkını veren ender ailelerdendir koç ailesi.Çalıştığımız dönemde bizi çok zorladı,çok çalıştırdı ancak karşılığını da aldık.Ağzınızı toplayın derim...

Güzel kardeşim haddini bil ağzını sen topla bu 1.

Tüketim malı almakla demirbaş emtia almak arasında dağlar kadar fark wardır bu 2.

Biz hizmet almaktan değil demirbaş almaktan bahsediyoruz bu 3.

Yaşını we yaşlarımızı bilerek terbiyeni takın bu 4.

Koç grubundan Aygaz bayiliği yapmışsın ama bizim ne demek istediğimizi anlayamamışsın bu da 5 olsun....

Çalışanlarına malını satanlara bi lafımız da yok bu da 6 olsun...

Sen özüne bak yüzüne değil meselenin, istersen sana delille ispatlarım daha düşük özellikli iç piyasaya mal werdiğinin, içerdeki tüketiciler keriz mi, bu da 7 olsun...