jd 5105m ile 5100r arasında kaldım

Ynt: jd 5105m ile 5100r arasında kaldım

Hermiyas link=topic=66974.msg760564#msg760564 date=1374597957' Alıntı:
Güzel kardeşim haddini bil ağzını sen topla bu 1.

Tüketim malı almakla demirbaş emtia almak arasında dağlar kadar fark wardır bu 2.

Biz hizmet almaktan değil demirbaş almaktan bahsediyoruz bu 3.

Yaşını we yaşlarımızı bilerek terbiyeni takın bu 4.

Koç grubundan Aygaz bayiliği yapmışsın ama bizim ne demek istediğimizi anlayamamışsın bu da 5 olsun....

Çalışanlarına malını satanlara bi lafımız da yok bu da 6 olsun...

Sen özüne bak yüzüne değil meselenin, istersen sana delille ispatlarım daha düşük özellikli iç piyasaya mal werdiğinin, içerdeki tüketiciler keriz mi, bu da 7 olsun...
güzel özetlemişsin abi tebrikler

seredes link=topic=66974.msg760552#msg760552 date=1374596503' Alıntı:
Benim ailem aygaz Beko bayiliği yaptı.Koça laf ediyor olmanıza şaşırdım.Hatta kızdım...Çalışanın hakkını veren ender ailelerdendir koç ailesi.Çalıştığımız dönemde bizi çok zorladı,çok çalıştırdı ancak karşılığını da aldık.Ağzınızı toplayın derim...
1)Tüpçü dinle bak doğum konturolu bu ülkeye getiren kimdir.Türkiyenin nufusu çok hızlı artıyormuşta derdi yahudiye düşmüş nufus artışını binde 24 ü binde 12 ye indirmiştir amaç sıfıra indirmektir.aa bakın bu işi yapan kim KOÇ la UNİLEVERMİŞ yahudi çomakları.2)Yıl 1961. Yer Ankara... Birinci Otomotiv Sanayi Kongresi yapılmaktaydı.Türkiye ' nin kendi otomobilini üretebileceğinin inancı ile heyecanlanan mühendislerin yanı sıra, yerli otomobil fikrine karşı çıkan işbirlikçi Masonlar da bulunmaktaydı.Bunlardan biri de, Bernar Nahum ' dur. Bernar Nahum, Lozan gizli danışmanlarından olan ve Türkiyenin adım adım İslam’dan uzaklaştırılmasını, her yönden zayıflatılıp parçalanmasını amaçlayan Siyonist Yahudi planın fikir babası Haham Hayim Nahum takımındandı.

Bernar Nahum, Koç Otomotiv Grubu ' nun temsilcisi olarak toplantıdaydı.ve dediki bursada şefteli üretmek araba üretmekten daha karlıdır o tarihlerde ne güney korenin hundyi ne iranın samadı nede hinditanın tatası vardı.3)1998 28 şubatta darbeyi yapın mali faturayı ben ödeyeceğim diyen adamdır4:)Bu ülkede montaj sayiden başka hiç bir şey yapmamıştır ve sorumlusu bu şirkettir sokağa çıkıp baktığımda utanıyorum bir tane yerli araba yok paralar yurtdışına hep çokmu zor dört tekerlek bir motor yapmak. not:mercedes benz de çalışan müdeslerin çoğu Türk.

İsmail Pelit link=topic=66974.msg760301#msg760301 date=1374514523' Alıntı:
Yok abi yanlış anladn koç derken çiftçiyi sömüren koç grubunu kasdettim bize çok pahalıya getiriyolar bunlardan iğne bile alınmaz!

kusura bakma kardeşim özür dilerim.

condere link=topic=66974.msg760720#msg760720 date=1374623510' Alıntı:
1)Tüpçü dinle bak doğum konturolu bu ülkeye getiren kimdir.Türkiyenin nufusu çok hızlı artıyormuşta derdi yahudiye düşmüş nufus artışını binde 24 ü binde 12 ye indirmiştir amaç sıfıra indirmektir.aa bakın bu işi yapan kim KOÇ la UNİLEVERMİŞ yahudi çomakları.2)Yıl 1961. Yer Ankara... Birinci Otomotiv Sanayi Kongresi yapılmaktaydı.Türkiye ' nin kendi otomobilini üretebileceğinin inancı ile heyecanlanan mühendislerin yanı sıra, yerli otomobil fikrine karşı çıkan işbirlikçi Masonlar da bulunmaktaydı.Bunlardan biri de, Bernar Nahum ' dur. Bernar Nahum, Lozan gizli danışmanlarından olan ve Türkiyenin adım adım İslam’dan uzaklaştırılmasını, her yönden zayıflatılıp parçalanmasını amaçlayan Siyonist Yahudi planın fikir babası Haham Hayim Nahum takımındandı.

Bernar Nahum, Koç Otomotiv Grubu ' nun temsilcisi olarak toplantıdaydı.ve dediki bursada şefteli üretmek araba üretmekten daha karlıdır o tarihlerde ne güney korenin hundyi ne iranın samadı nede hinditanın tatası vardı.3)1998 28 şubatta darbeyi yapın mali faturayı ben ödeyeceğim diyen adamdır4:)Bu ülkede montaj sayiden başka hiç bir şey yapmamıştır ve sorumlusu bu şirkettir sokağa çıkıp baktığımda utanıyorum bir tane yerli araba yok paralar yurtdışına hep çokmu zor dört tekerlek bir motor yapmak. not:mercedes benz de çalışan müdeslerin çoğu Türk.
Koç bu ülkeye fafda değil zarar getirmiştir ve getirecektir bize düşende ona para kazandırmamaktır benim düşüncem budur bunu yaparım kim ne derse desin...

Mesele iyice dağılmadan ben de şunu merak eder dururum;

KOÇ-NH başta olmak üzere (Uzel tarih olunca, traktör pastasının yarısını NH tek başına yiyor) bu firmalar niye hiç 'ortak makime kullanımı' veya 'makine parkları' konusuna değinmezler, maket maket başağın az büyüğü traktörlerle ömrümüz geçer, hep videolarda 150 bg üzeri traktörleri seyretmekle yetiniriz...

Bakanlık ve bu firmalar gerçekten vatanı-milleti düşünüyorsa bu tip Almanya, AB ' de çok yaygın ve tamamen akla-mantığa uygun projelere yönelirler destek verirlerdi...

Adamlar 50 bg traktörü kaderimiz haline getirmişler, basmışlar fotokopi düğmesine hala satılıyor... hala satılıyor.

2 milyon civarı traktör olmuş yarısı 20 yaş üzeri (Türkçesi hurda veya hurda adayı)!

Böyle 2 milyon olacağına adam gibi 200 bin olsun bin kat iyidir!

Araziler toplulaştırılsa, parseller parsel olsa gir 200-300 bg traktörle bi köyün işini bitir çık, bi köyde 50 traktör var üst üste koysan o videolarda seyrettiklerimiz kadar iş yapmaz, yapamıyor!

Çuvallara, mezara sığmayacak kadar para kazanıyorlar, niye bu konuda bi projeleri, çalışmaları, hatta tek kelimeleri YOK acaba!

Büyük parsel+Büyük traktör+büyük ekipman=ÇOK KÜÇÜK MASRAF (mazot yarı yarıya ucuzlamış gibi olur)

arkadaşım surun ve konun yanlış.diyorsaki birkişi 5105 m ile 5100 r arasında tercih yapamıyorum.o kişi traktörden anlamıyor demektir.bu traktörlerin ikisi aynı kefeye koyamazsın.r serisi dedimmi düşünmeyeceksin.hazırsa paran alacaksın. m serilerine baya bi düşünüp sonra alman lazım.ha r lerden iyi tek bir marka var oda tabiki fent.başkada rakibi yok zaten.

seredes link=topic=66974.msg760552#msg760552 date=1374596503' Alıntı:
Benim ailem aygaz Beko bayiliği yaptı.Koça laf ediyor olmanıza şaşırdım.Hatta kızdım...Çalışanın hakkını veren ender ailelerdendir koç ailesi.Çalıştığımız dönemde bizi çok zorladı,çok çalıştırdı ancak karşılığını da aldık.Ağzınızı toplayın derim...
Brader sen KOÇ ' a edilen laftan ne alınıyorsun ki? Bayiliğini yaptın diye soyadın Koç ' mu oldu?
Hayatını kazanmak için , yaşamını devam ettirmek için kendi ticaretini yaptın.
Adamların bu ülke üzerinden kazandığı paraları bu forum ahalisinin tamamı otursa sabaha kadar hesaplamaya çalışsa yine zamanımız yetmez.
Bu ülkenin bu kadar ekmeğini yeyip ' te hala bir markasını çıkarmamış olmasına kızıyoruz biz , eleştirdiğimiz tarafı.
Şimdi koç istese yerli traktör mü yapamaz? NH montajına yerli traktör demiyoruz biz.
Şimdi koç istese yerli otomobil mi yapamaz?
En iyisini yapar , en alasını yapar , lakin yapmıyor? Yapamıyor değil,, Yapmıyoorrr.
Kızdığımız , eleştirdiğimiz nokta bu.
Bu ülkemiz için , bizim için kazanç olur.
Ankarada türk işçisinin ürettiği , yurdun herhangi bir yerinde türk çiftçisinin kullandığı traktör ile elde edilen emekte ne gerek var New Holland ismine ve markasına , ne gerek var bunlara lisans ve isim hakkı parası ödenmesine , bizim kızdığımız , eleştirdiğimiz bu.
Anlayışa karşıyız , ister Koç olsun , ister Uzel olsun , bu anlaşıya tüm isyanımız.

Hermiyas link=topic=66974.msg760000#msg760000 date=1374424918' Alıntı:
Yağmurdan kaçarken doluya tutulma 5100R nin hidrolik kapasiteleri biraz düşük. Onun yerine MF 5455e bi bak derim...Ayrıca DYNA şanzımanı da standart.
5100r nin kaldirma kapatisinde bir sorun yok. 4250kg civaridir ben 5820 kullandim sifir aldim guzel ancak yakiti suan kullandigim MF 5445 fazlaydi. Jd cok guzel ama mf nin ozellikleri jd yok.Mf de comman rail yakit sistemi kabin suspansiyonu vitesler jd yeni modellerinde bile yok.5100r olcu olarak 5820 ile aynidir comman rail ve vites farki el debraji vs farklar vardir.jd 5100r mf 5445 yaninda zayif kalir.