makarnalık buğday

Ynt: makarnalık buğday

bende 1252 ektim. Ama piyasa bu sene bir acayip arpa ve yemlikler 580 tritikale 600 makarnalık 640 tl.

sıfır tohum alacağıma karışık yemlik eksem daha iyiymiş. tohumun kilosun 1,40 tl ye almıştım.

tosunbey ekmiştik sulak 430 kuraktada 350 kg dekara verdi. kurak olan yerde süne vardı 630 a verdik digeri 670 tl. arpa 620 den verdik. çeşit 1252 sözleşmeli oldugundan piyasa baş fiyatın %10 fazlasına aldılar. 790 civarına geldi

Henüz hasat yapmadık; genel görünüm itibari ile Tosunbey yine sınıfta kaldı. Demir 2000 güzel görünüyor, Bayraktar ı komşular ekti o da fena değil, Kate-A 1 güzel yalnız domuz tehlikesi var birde boydan kaybetti saman ihtiyacı olanlara yaramaz, Kutluk gayet güzel saman sıkıntısı olanlara ilaç gibi yalnız kilo basmıyor, Çeşit 1252 ilk defa ektim görüntü süper verimi merak ediyoruz iyi olursa gelecek yıl Demir 2000 ve Çeşit 1252 ekmeyi planlıyorum. Altay 2000 gayet güzel biraz geç olgunlaşıyor.
Fiyatlar konusunda en mağdur biz oluyoruz, nerdeyse Ofis alımı bile durduruyor, tüccar da para kalmıyor v.s.

nailyetek link=topic=66983.msg760329#msg760329 date=1374518773' Alıntı:
Henüz hasat yapmadık; genel görünüm itibari ile Tosunbey yine sınıfta kaldı. Demir 2000 güzel görünüyor, Bayraktar ı komşular ekti o da fena değil, Kate-A 1 güzel yalnız domuz tehlikesi var birde boydan kaybetti saman ihtiyacı olanlara yaramaz, Kutluk gayet güzel saman sıkıntısı olanlara ilaç gibi yalnız kilo basmıyor, Çeşit 1252 ilk defa ektim görüntü süper verimi merak ediyoruz iyi olursa gelecek yıl Demir 2000 ve Çeşit 1252 ekmeyi planlıyorum. Altay 2000 gayet güzel biraz geç olgunlaşıyor.
Fiyatlar konusunda en mağdur biz oluyoruz, nerdeyse Ofis alımı bile durduruyor, tüccar da para kalmıyor v.s.

çeşit 1252 bizimde gçrünüm olarak çok iyiydi sözleşmeli üretim oldugundan hasatta kooperatif baskanı aradı 70 dekar yere 1 tır geldi 1 de römork istedi :D gittik tır anca doldu römorkada biraz koyduk oda bana kaldı ineklere ezme yaparken azar azar karıstırıcam. yani 500 beklerken 430 kiloda kaldık :) sapı çok iyi çıktı ama 70 dekar yerden 1500 balya çıktı. balyalar 22-23 kg

tosunbeyde görünümü çok iyiydi ama verim düşük yaptı. sanırım bidaha ekmem fiyat olarakta düşük. sapı odun gbi zor satılıyo kilo basmıyo ama içi kavuzlu oldugundan hayvana iyi geliyo vs diyenler var.