tümosanmı Claasmıı

Ynt: tümosanmı Claasmıı

68cerran68 link=topic=66993.msg760218#msg760218 date=1374495760' Alıntı:
arkadaslar tümosan 8105 mi yoksa CLAAS AXOS 320 C mi

siz olsanız hangısini tarcık edersınız ???

soru mu bu tabıkıde tümosan ;D ;D ;D ;D

ne kadar tumosancıda olsam şaka bı yana tumosan cllass la karsılastırılmaz noo-*-s konuyu acan arkadas tumosanla dalga mı gecmek ıcın acmıs anlıyamadım sop-*-sa

Axos serisinin fiyatları ne civarda acaba? Diğer üst serilere göre daha hesaplı olabilir. Lakin Tümosan ile kıyasalanacak kadar , uygun fiyatlı alternatif olabilecek kadar uygun mu acaba?
Kalite , konfor vb sebepler bakımından açık ara Claas , lakin fiyat bakımından ne kadar fark var acaba? Alacak olanın bütçesi ve imkanları belirler bunu , yoksa ekmek yoksa , pasta yerseniz demeye benzemesin bu?

arkadaslar olumlu ve ya dalgacı bir soru deildi traktorumu verıyorumm classın ustune 50 milyar gibi bir fıyat tümosanada 28 mılyar gibi bir fıyat verıyorum ve arkadasın dedı gibi konun bırısıde guc biri 107 beygir biri 87 lutfen yorum yazarken az daha düşünün ve oyle yazın tskler....

tumosannn link=topic=66993.msg760222#msg760222 date=1374496273' Alıntı:
soru mu bu tabıkıde tümosan ;D ;D ;D ;D

ne kadar tumosancıda olsam şaka bı yana tumosan cllass la karsılastırılmaz noo-*-s konuyu acan arkadas tumosanla dalga mı gecmek ıcın acmıs anlıyamadım sop-*-sa
konuyu az daha acık dusunursen ne demek ıstedımı anlarsın kardesım :)

Değerli kardeşim şu yaşıma kadar bir şey öğrendiysem. Bir malın alırken fiyatına baktığında yanılırsın. Elbette imkanlarımız kıt kanaat zor kazanıyoruz.

Bir malı alırken TOPLAM SAHİP OLMA maliyetine bakacaksın.

Şöyleki A Malını 1000 liraya aldın, faydalı ömrünü 20 yıl diyelim, 20 yıl boyunca toplamda bakımları we periyodik parçalarına her yıl 100 lira harcadın. Sana bu mal toplam olarak 3000liraya gelmiş oldu.

B Malını 700liraya aldın. Ama faydalı ömrünü bitiremeden yolun yarısında 3000Lira masraf ettiğinde ucuz etin yahnisi yawan olur....

Ama beygir farkı senin için sıkıntı yaratmıyorsa alet ekipman bakımından, pahalı olanı al geç.

Benden sana bir tawsiye ne yap ne et ithal marka al, yerlilerin gideceği daha çok yol war kalite konusunda...Copy paste ile traktör yapılmaz...

nailyetek link=topic=66993.msg760321#msg760321 date=1374517029' Alıntı:
Param varsa, kimseye sormadan Claas alırdım. Eğer senin yerinde olsaydım Murat. Benim param olursa sormadan MF alırım, o ayrı bir mesele.:D
para ole pek sıkıntı deıl abıde alacam motor 87 beygır benım 3075 ıse 80 beygır onun ıcın ıcım atmıyo sole bısey var kulanmadın malın hakında asla yorum yapmam ama tumosanıda surdum denedık menmun kaldım parca ıse sıkıntı yok classı da surdum deneme amaclı super tartısılmaz ama beygırı benımkınden yuksek deıl ha derler buyunu al claasın bı mıktar sonrası ıse benı asar

Claasın beygir güçleri az yazılıyor.Trakya ' da Celtis 436 (85 hp) traktörü arkadan yeniden ölçtüler.102 hp geldi.Beygir gücüne takılmayın ayrıca. Önemli olan tork artık.Kaldırma kapasiteleri,yakıt değerleri,ağırlık,ergonomi,traktör boyutu gibi faktörler de tartışılmalı. Eğer servis ulaşım vs problemi yoksa Claas alman çok daha hayırlı olur.

Axos 330 CX kullanıcısı olarak, Kıyaslama kabul etmemekle birlikte yapacağı işin ne olduğu da önemli.
Sıra bağımsız silaj makinası falan kullanacaksa beygir gücü önemli. Birde CX modeline ne dediler? Sıfır düşünmüyorsan Polatlıda bir
320 C var bir bak istersen

İkisinide kullandıysan farkı görmüşsündür sanırım çekiş bakımından tümosan üstün olabilir ama şuda var ki; sen tümosanla bir tarlayı 3 saatte sürüyorsun claasla 2 saatte.Sen bu 3 saat içerisinde hangi traktörde daha az yorulursun hangisinin konforu daha yüksek hangisi daha az yakar unutma,ucuz etin yahnisi yavan olur dostum

Burda değerlendirilmesi gerken durumun avrupa traktörlerle yerli traktörlerin beygir oranlarının nasıl hesaplandığıdır senin alacağın Class eğer yerli üretim olsaydı üzerinde 87 değil 97 beygir yazardı. Avrupa ile yerli arasında 10 beygir sapma vardır bi araştır derim.