TAKAS (yardım)

arkadaşlar same explorer 75 t 2006 model 4x4 orjinal olan traktörümü değiştirmeyi düşünüyorum 2012 model TD65d 4x4 orjinal kabinli 170 saat ile takasa girmeyi düşünüyorum SİZCE ÜSTENE NE KADAR VERİLİR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
BENİM SAME
1560 saatte
ön lastik %50-60 arkalar %80 kabinli 4 silindir
ALACAĞIM TRAKTÖR
sahibinden.com İlan No 131546996

Ynt: TAKAS (yardım)

walla bu motor benimde gozume çarptı hani traktor simdi alacak olsam ilgilenirdim bu motorla yani bu motor 55 den aşşa etmez snn same de 35 lira falan eder yani 20 milyar la falan değişirlerse değiş derim. ama takas fiyatı 60 bin diyebilirler 25 daha isteyebilirler.

Senin motorunun aynısının,tamamen orjinal tertemiz 95liğini 50 liraya bayi aldı yeni traktör aldıkları için.45binden fazla veren olmadı.En azından 20bini gözden çıkar derim.

bence traktöründen memnunsan hiç değiştirme derim. ikincisi 70-75 beygirlik makina verip 65 beygirlik bir makinaya birde üste para verecen işini bilemem yani ağırmı hafif işler için kullanacaksın.Ben makinamdan şikayetim yoksa işimide büyültüp veya küçültmüyorsam oraya vereceğim parayla ya eksik ekipmanlarımı tamamlar ya taşınmaz mal veya ailem için harcarım. buda benim fikrim.

Traktöründe masraf vb bir memnuniyetsizliğin yoksa hiç kuracalama şahsi fikrim , same 2. elde zarar ettiren bir makina maalesef , birde gidip TD alıcan ondada malum değer kaybın olacak. Zaten elindeki makina değer kaybetmiş en azından zararın tek makinada şu anda. Şöyle bir alternatifin olsaydı , elindeki traktör 70 bg liktir , slaj makinan vardır , balya makinan vardır küçük geliyordur i randıman alamıyorsundur gidip o zaman değiştirmen mantıklı , ama senin elindeki traktörde canını sıkan bir durum yoksa hiç karıştırma diyorum. Devir hesap devri , parayı kolay kazanamıyoruz.