Çekilmeyen Zetor u Çekerler :)

Ynt: Çekilmeyen Zetor u Çekerler :)

105 bg ' e karşı 105 insan... traktörün hiç şansı yok :) hem yere temas fazla hem ağırlık...

105x2=210 ayak tabanı alanı

105x70 kg =7350 kg (motor 4-5 ton)

Şu tarihi eserler karşısında 'hayret makine yokken 100 ' lerce sene önce nasıl yapılmış' derler ya... insan-hayvan gücü devreye girince olay çözülüyor.

o motor asvaltta olacak ve hoplamayacak bi agır vitese takacak yada yarım debriaj yaparak kalkacak motoru hoplatmadan o zaman bence insanların kollarını koparır :D ben yani insanların o kadar kolay oyle motoru çekebilceklerini sanmıyorum baksanıza hiç yüklenmiyolar :)

Erkunt 90 ' ı da Zetor 12441 ' i de yakından gördüm inceledim. Aralarında uçurum var!

Son video %99,99 erkunt-göktaşların bi piyesi :)

Çekilirken sırıtan ilk şöför herhalde bunlardır, sahtekarlığı bile dürüstçe yapmak lazım :)

UÖZKAN.77 link=topic=67015.msg760978#msg760978 date=1374735724' Alıntı:
Erkunt 90 ' ı da Zetor 12441 ' i de yakından gördüm inceledim. Aralarında uçurum var!

Son video %99,99 erkunt-göktaşların bi piyesi :)

Çekilirken sırıtan ilk şöför herhalde bunlardır, sahtekarlığı bile dürüstçe yapmak lazım :)
o çekim yapılırken ben oradaydım.zetorcu ihtimal bile vermiyordu.o çekilirken biri ona gere geri çekmeyecek zetor dedi ona gülüyordu :)
ha desenki zetorun lastikleri zayıf ve aynı zamanda ince o yüzden çekiliyor dersen daha inandırıcı olurdun ;)

Zetor 90-Landini 105 (kepçeli ve erkunt gibi perkins motorlu) ip koptu da kurtuldu. Bu arada Landini güzel motor, erkunttan kesinlikle aşağı değil!

Zaten %99 dedim, olur insanlık hali ama çekişte fendi geçen motor erkunta çekiliyorsa;

*lastik, sürücü...vs hatası derim. Kader utansın :)

zetor vs landini

trakkulup artık çekişmeye falza önem vermiyor çekmek çok önmeli değil artık

o yıllar 80 lik erkuntun 90 lık 100 lük motorlarla çekiştiği yıllarda kaldı artık haşmet kudret kıymet çıkalı çekişme fanatikiği bitti iş çekişmede değil kalite ve performansda gizli ok-*-s

gokhanozkan link=topic=67015.msg760995#msg760995 date=1374746979' Alıntı:
o çekim yapılırken ben oradaydım.zetorcu ihtimal bile vermiyordu.o çekilirken biri ona gere geri çekmeyecek zetor dedi ona gülüyordu :)
ha desenki zetorun lastikleri zayıf ve aynı zamanda ince o yüzden çekiliyor dersen daha inandırıcı olurdun ;)
zetor forterra kendi bunyesinde çok üstün bu zetor orjinal forterra özelikleri taşımıyo sanki dar teker neden dar ve küçük anlamadım oyle birden alıp gidemez kolay kolay bu tip traktörü erkunt sanmam bunda daha başka birşeyler var bence

Videonun en sonunda Zetor 12441 (erkuntun çektiği!) Ursus 912 ' i sürüklüyor... Ursus demir yığını 100 bg civarı doğu bloku motoru, eski kasa zetora da benziyor.

Videonun sonu soldaki Zetor, sağdaki Ursus. 90 ' lık erkunt gerçekten çektiyse hemen bugün değişirim motoru, koyu erkuntcu kesilirim başınıza... :)

Przeciąganie ciągników

UÖZKAN.77 link=topic=67015.msg761012#msg761012 date=1374754923' Alıntı:
Videonun en sonunda Zetor 12441 (erkuntun çektiği!) Ursus 912 ' i sürüklüyor... Ursus demir yığını 100 bg civarı doğu bloku motoru, eski kasa zetora da benziyor.

Videonun sonu soldaki Zetor, sağdaki Ursus. 90 ' lık erkunt gerçekten çektiyse hemen bugün değişirim motoru, koyu erkuntcu kesilirim başınıza... :)

Przeciąganie ciągników

abiz zetoru satarsan remorkuda sat erkunt öyle rampalarda sana 18 ton yükleri o hızda çekeceğini sanmam

beyler zetor fanatıklıgınızı anlıyorum ama zetoru landınıyle karsılastırmayın noo*-*- hem o cekısmeyi landını alıcaktı ıp koptu objektıf olun bıraz ve traktor cekıstırmeyle guc bellı olmaz anlş-*s

UÖZKAN.77 link=topic=67015.msg761012#msg761012 date=1374754923' Alıntı:

Przeciąganie ciągników

erkunt celısmede cekebıır fazla abartma erkunt cok agır cekebılır fazla abartıon zetoru tmm guclu ama cekısmede agır olan ceker ve erkunt hadddınden fazla agır anlş-*s