TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [ ON DT HAKKINDA KAPSAMLI VİDEO ]

Ynt: TÜMOSAN IN INANILMAZ 4X4 TEKNOLOJISI--- [ ON DT HAKKINDA KAPSAMLI VİDEO ]

Arkadaslar bı kac gun once Tumosanın ON dt sının hakkında bır yazı yazdım;

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-205/tumosan-in-inanilmaz-4x4-teknolojisi-%28-on-dt-hakkinda-kapsamli-aciklama-%29/msg760593/?topicseen#new

Sıteden olağanustu bır tepkı aldım tepkı almamı anlıyorum cunku Sizler TÜMOSAN ı TAnımıyorsunuz ve ben TÜMOSAN ' I Sizlere tanıtmaya her zaman devam edecegım.Ve bu sıtedekı arkadaslara burdan rıca da ve uyarıda bulunmak ıstıyorum ;

ARKADASLAR LUTFEN BILMEDIGIMIZ KONULARDA YORUM YAPIPDA KONUSMAYALIM CUNKU DİĞER BILMIYEN ARKADASLARIMIZI YANLIS YONLENDIRIYORSUNUZ

Bana ınanmayan arkadaslar ıcın servısle video cektık traktor benım değil servısın ...

sayg-*s than-*-s

Daha da geliştirilmesi lazım. Çeşitli modifikasyonlarla daha da güzel olacak. Tümosan bu özelliği geliştirebilirse esas tebriği hak edecek.

doganbey1 link=topic=67017.msg760602#msg760602 date=1374603802' Alıntı:
Daha da geliştirilmesi lazım. Çeşitli modifikasyonlarla daha da güzel olacak. Tümosan bu özelliği geliştirebilirse esas tebriği hak edecek.

bu sıstem daha geıstırılmez pıyasada en gelısmıs ı suanlık tumosanda nh lerde john derelerde yerlilerınde bole bır sıstem yok traktor gelıstırılebılır tabıkıde ve bu 2012 model 2013 ler felaket her sene gelısıyor anlş-*s anlş-*s
hacımemiş link=topic=67017.msg760606#msg760606 date=1374604326' Alıntı:
doyurucu bir tanıtım olmuş tşk.
bu 4 silindirlimi

eyw saolasın abı anlş-*s 3 sılındır yakıt az yaptıgı ıs fazla ok-*-s

şimdi dıyecekler abı tek frenle cıkar falan ama bız sadece sıstemı tanıtmak ıcın bole bır sey yaptık camurda ole zzamanlar deng gelıyor kı tek fren dıfrensıyel kilidi işe yaramıyor VE ıse yaramadıgı noktada bu dume devreye gırıyor ve saplanacagımız yerden cıkmamızı saglıyor. cidd*-*-*

Tümosan 5270 4x4 Deneme Traktoru On Dt Dümesi [ VİDEOLU ] !!

MuRaT cAn link=topic=67017.msg760632#msg760632 date=1374607326' Alıntı:
herşey güzelde genel olarak bu dt lerin manevrasına çözüm bulmaları lazım :) :)

manevrası kotu değil ama iyide değil bahce tıplerı ıcın bıraz daha arttırılırsa daha iyi olur anlş-*s

MuRaT cAn link=topic=67017.msg760655#msg760655 date=1374610840' Alıntı:
abi bunu ki yine iyide büyükler hiç dönmüyor :) anlş-*s

olur o kadar bır sey olmaz sıtesıne gir sıkayet olarak e maıl at anlş-*s

ls lerdeki gibi konik dişli sistemi olsa manevra cok daha artar ve piyasada ses getirir görüşündeyim özellikle bah ce modellerinde manevra cok onemli

akyel54 link=topic=67017.msg760675#msg760675 date=1374614311' Alıntı:
ls lerdeki gibi konik dişli sistemi olsa manevra cok daha artar ve piyasada ses getirir görüşündeyim özellikle bah ce modellerinde manevra cok onemli

Aynen abi

pekı vıdeo ıcın gorusun nedır abi :S ;D

akyel54 link=topic=67017.msg760679#msg760679 date=1374614705' Alıntı:
kızdırma düğmesidir o

şaka diyorum tabi söylenecek ne soz varki çılgın türkler yapıyor işte saygı duymak gerekir :D

zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

Aynen cılgın turkler *098*-

bu teknoloji nh td65b veya eski adı nh td5020 traktörlerinde direk düğmeyle dört tekeri kilitleyen sistem değil mi
bu öncedende vardı zaten ilginç olanı ne onu anlamadım bunu tümosanın yapması mı ?

NH_TT55 link=topic=67017.msg760694#msg760694 date=1374618007' Alıntı:
bu teknoloji nh td65b veya eski adı nh td5020 traktörlerinde direk düğmeyle dört tekeri kilitleyen sistem değil mi
bu öncedende vardı zaten ilginç olanı ne onu anlamadım bunu tümosanın yapması mı ?

degıl degıl degıl degılllllllllllllllllllll o elektronık dıfrensıyel kılıdı kardesım senın dedıgın :) bu tamamen farklı bunda sag altta dıfrensıyel kılıdı var bırde onler havadayken onlerı 100 de 100 kıtlıyen dugme var bız bu vıdeoda dıf kılıdını kullanmadık eger kullansaydık askıdan cıkardı dumenın ıslevını anlatamazdık bu dumeyle dıf kılıdıne aynı anda basınca motor ortalıgı KOPARTIYOR ne var ne yok yıkıp gecer, nh de on tekerlerın bırı havadaysa sen dıf kılıdıne bassan da arka ıkı teker ve ondekı havada olan teker doner yanı 3 teker yalnız ondekı havada olan teker yerdekıne 100 de 30 luk bı gonderme yapıor fakat cogu zaman donmuyor yerdekı teker o sıstemede sınırlı kaydırmalı yanı akıllı dıfrensıyel dıer bı adı lımıted slıp dır kı bu sıstem tumosanda da var + olarak onlerın 100 de 100 kıtlenmesi için düme koymus tumosan.

steyr5454 link=topic=67017.msg760693#msg760693 date=1374617691' Alıntı:
harika bir teknoloji eline sağlık güzel paylaşım için teşekkürler.... ok-*-s ok-*-s

Eyv saolasın

tumosannn link=topic=67017.msg760697#msg760697 date=1374618684' Alıntı:
degıl degıl degıl degılllllllllllllllllllll o elektronık dıfrensıyel kılıdı kardesım senın dedıgın :) bu tamamen farklı bunda sag altta dıfrensıyel kılıdı var bırde onler havadayken onlerı 100 de 100 kıtlıyen dugme var bız bu vıdeoda dıf kılıdını kullanmadık eger kullansaydık askıdan cıkardı dumenın ıslevını anlatamazdık bu dumeyle dıf kılıdıne aynı anda basınca motor ortalıgı KOPARTIYOR ne var ne yok yıkıp gecer, nh de on tekerlerın bırı havadaysa sen dıf kılıdıne bassan da arka ıkı teker ve ondekı havada olan teker doner yanı 3 teker yalnız ondekı havada olan teker yerdekıne 100 de 30 luk bı gonderme yapıor fakat cogu zaman donmuyor yerdekı teker o sıstemede sınırlı kaydırmalı yanı akıllı dıfrensıyel dıer bı adı lımıted slıp dır kı bu sıstem tumosanda da var + olarak onlerın 100 de 100 kıtlenmesi için düme koymus tumosan.
:D :D new hollandda öle kalma sıkıntısı olmadığı için böyle bişeye gerek duymamışlardır bilader new holland öle ya çekcek yada koparcak tümosancı işi bunlar :D :D yanlış anlama maksat muhabbet