Tarla Kredisi

02.02.2013
216
102

Arkadaşlar Ziraat Bankası tarla kredisini nasıl veriyor? Bunu araştırdım ama bulamadım bilenler varsa bir zahmet yazsınlar buraya.
Sulu arazi almak istiyorum da kredi şartlarını bilmiyorum? Kaç sene sonra kaç yılda ödemeli bilmem ne?

Ynt: Tarla Kredisi

tarla kredisi dediğinizin bankada geçen kredi ismi ^arazi edindirme kredisi^ olarak geçiyor.bende daha bugün başvuru yaptım.yıllık faiz oranını tam olarak sormadım.ama size şunu söyleyebilirim ben 42 bin kullanıyorum 4 yıl ödemeli.bu arada en fazla 5 yıl ve yılda tek ödemeli olarak kullanma imkanınız var.ben 4 yılı seçtim.42 bin tl 4 yılda 52 bin tl oluyor.yani 42 bin tl ye 10 bin tl faiz konmuş oluyor.bu arada alacak olduğunuz tarlaya ziraat bankasının eksperleri gidip değer biçiyorlar.eksper ücreti ortalama 600 tl civarı.sonra eksperlerin biçtiği değerin 100 de 75 i ni ziraat bankasından alabiliyorsunuz.mesala 100 bin değer biçilen bir tarlaya 75 bin kredi veriyorlar.tabi bildiğiniz gibi bunun 600 tl eksper ücreti yok hayat sigortası yok tarlaya konulan ipotek ti falan derken 42 binin en az 2 bini arada gidiyor.o arada giden miktarı da cebinizden artık bir şekilde ödüyorsunuz.alacak olduğunuz tarlaya ipotek konulması mecburi.ayrıyetten alacak olduğunuz tarladan başka bir tarlanız daha olmalı hatta ordan ekonomik olarak faydalanıyor olabilmeniz lazım ki bu arazi edindirme kredisi size çıksın.yani banka ben bu krediyi sana veriyorum ama ilk taksidi neyle ödeyeceksin diyor.tabi oranında bankaya ipotekli olması gerekiyor.hele bankada ilk dosya oluşturuyorsanız onun ap ayrı bir zahmeti var.ama bankada daha önceden dosyanız varsa işiniz bir nebze daha kolay.şahsen ne kadar da zor olsa bence değer diyorum.çünkü ben şunu biliyorum.ben 10 gün önce bir tarla aldım 6200 metre kare 55 bin tl ye.tamam 42 binini banka kredi veriyor.2 bin kesintisi var.10 bin faizi var.ama gel gelelim 5 yıl sonunda benim o 55 bine aldığım tarla en az 150 bin.yani ne olursa olsun ödediğim faize ve eziyete değecek.tabi sizde durum nasıl onu bilemem.yardımcı olabildimse ne mutlu.kafanıza takılan soru olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olurum...saygılar...

omerfarukkoc link=topic=67020.msg760718#msg760718 date=1374623244' Alıntı:
Kredi Şartlarından Biri Ve Bence En Önemlisi Komşu Tarlanızı Almak İçin Kredi Çekebiliyorsunuz...
5 Yıl Vadeli Kredi Çekmiştik, Faizi % 10...
Bunun Yarısını Devlet Karşılıyor % 5 ' e Düşüyor...

Aşağıdaki Linkte O Zamanlar Açtığım Konuyu Görebilirsiniz...
Detayları İletilerden Okuyabilirsiniz...

http://www.trakkulup.net/ikinci-el-alim-satim/arazi-alim-kredisi-yardimiyla-170-donum-tarla-aldik-(2012)-!!!/

bende sadece komşu tarlalara arazi edindirme kredisi kullanılıyor sanıyordum.ama öyle deyilmiş.her türlü arazi alımında kredi kullanılıyormuş ama gel gelelim komşu tarla alımlarında faiz oranı % 5 ise benimki gibi alımlarda bu oran % 13.yani arada çok muazzam faiz miktarı farkı var.tabi benimki komşu tarlası olmadığı için ben %13 ten ödemek zorunda kalacam.

baba540 link=topic=67020.msg760797#msg760797 date=1374664475' Alıntı:
bende sadece komşu tarlalara arazi edindirme kredisi kullanılıyor sanıyordum.ama öyle deyilmiş.her türlü arazi alımında kredi kullanılıyormuş ama gel gelelim komşu tarla alımlarında faiz oranı % 5 ise benimki gibi alımlarda bu oran % 13.yani arada çok muazzam faiz miktarı farkı var.tabi benimki komşu tarlası olmadığı için ben %13 ten ödemek zorunda kalacam.
Yarısını karşılama yani sübvansiyon tüm traım kredilerinde var diye biliyorum.

bankanın faiz oranları biraz karışık gibi ama anlatmaya çalışayım .mesala geçen yıl 35000 tl lik kredi kullanan faizin %75 şini devlet süspanse ediyordu, 35 001 tl den yukarı kredi kullanırsan faizin % 25 şini süspanse ediyor.bildim bu kadar bu sene araştırmadım tam bilgim yok.

kredi

Merhaba, iş kredileri, kişisel krediler, konut kredileri, araba kredileri, öğrenci kredileri, borç konsolidasyon kredileri, teminatsız krediler vb. Arayan hızlı bir kredi başvurusu yapın: (muratacarfinancialservice@gmail.com). Veya bir veya daha fazla banka veya Bir kredi reddetti finansal konfigüre etme daha var mıydı. Veya kredi çözümleri! E-posta @: (muratacarfinancialservice@gmail.com) ile bize ulaşın.