28.000LT KURT Mibzer'de Kampanya...

Ynt: 28.000LT KURT Mibzer'de Kampanya...

KURT bana 15 km uzaklıkta. ama trakyaya dahi mibzer satmaya pek gönüllü değil. bayisinden fiyat almaya çalışıyoruz, nazlanıyorlar. fabrika aşırı sipariş almayın diyormuş. nedeni de belli. para ihracatta. makine başı 2 katı kazanıyor.

GÜRKAN link=topic=67023.msg778528#msg778528 date=1380218776' Alıntı:
KURT bana 15 km uzaklıkta. ama trakyaya dahi mibzer satmaya pek gönüllü değil. bayisinden fiyat almaya çalışıyoruz, nazlanıyorlar. fabrika aşırı sipariş almayın diyormuş. nedeni de belli. para ihracatta. makine başı 2 katı kazanıyor.

Sormayın Gürkan Hocam, bende geçen yıl aradım Kurt ' u istediğim çift diskli baskı tekerli hububat mibzerinin fiyatını istedim werdikleri cewap : 'Trakya we İhracat dışında piyasaya ürün weremiyoruz' olmuştu, üzülsem mi sewinsem mi bilemedim....

şerefli1 link=topic=67023.msg778544#msg778544 date=1380220384' Alıntı:
abi bu mibzerin ne özelliği varki kimseye hem vermiyorlar hemde bu kadar pahalı...
birde nere malı ki :S

Sewgili Muzaffer mibzer üretiyorlar sadece bildiğim kadarı ile hububat we hawalı sıralı....

Ha klasik Türk sanayicisi değiller, kaliteli malzemeden çalmadan sadece bildikleri en iyi işi üreterek Dünya çapında marka olmuş bir üreticimiz...

İran ' da da çok yaygınlar...

Trakya Türk Malı: www.kurttarim.com

Hermiyas link=topic=67023.msg778546#msg778546 date=1380220653' Alıntı:
Sewgili Muzaffer mibzer üretiyorlar sadece bildiğim kadarı ile hububat we hawalı sıralı....

Ha klasik Türk sanayicisi değiller, kaliteli malzemeden çalmadan sadece bildikleri en iyi işi üreterek Dünya çapında marka olmuş bir üreticimiz...

İran ' da da çok yaygınlar...

Trakya Türk Malı: www.kurttarim.com

çok sağol abi bilgi için ..
ama abi biz tarımda bu kadar kazanamıyoruzki bu mibzerleri alalım...
yakında elle saçar öküzle süreriz onuda un için satmak içinde bulamayız...

biz bu sene aldık 3 mt 9500 bin liraya öyle dediklerinide sizden duyoyom ayıp etmişler yani bunda 30 sene önce sanayide sadece bir ufak dükkanları vardı bunları bu duruma getirende biziz yani trakya ayıp etmişler genede bişey diyemeyiz adamlara

Maalesef öyle Gürkan bey bu yil fimaks yem karma makinesi aldik 19000 tl ye iki yil önce 12.500 tl idi, bu fahis fiyat artisini sorduk disariya ihrac ediyoruz dediler
Yani isin asli isine gelirse alirsin gibi bir havalari vardi. Pek piyasaya mal satmaya gönüllü degillerdi.

şerefli1 link=topic=67023.msg778557#msg778557 date=1380222527' Alıntı:
tarım ölmüşde cenaze namazını kılan kalmamış tama :S duva*-*0
;D ;D Günaydın bak BURAYA YAZIYORUM SENEYE DAHA BETER OLUCAK :8 sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

Şerefli1 abi bunlara senın gibi ADAMLAR olucak verıceek sop-*-sa ODUNU sop-*-sa VERICEK sop-*-sa ODUNU sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa ;D

iki adet Kurt un makinesini kullanıyorum, ne zaman fabrikasına yedek parça ihtiyacı için gitsem sorunsuz karşılanıyorm.
makineleride alırken bir sıkıntı yaşamadım.

ama şöyle bir durumda fabrikada eskisinden daha çok iş var ve kapasitesi az oo yüzdende karşılık veremiyorlarda olabilir organize sanayii bölgesine yeni fabrika yapmaya başladılar adamlar 30 dekar yer almışlar fabrika için ama ne kadarı kapatıçaklar bilmiyorum gürkan abi büyük ihtimal işler sıkışıktı yoksa ne bileyim hiçte öyle yapmazlar yani kim olursa olsun sonuçta ürün satıyorlar yani adamlar gece bile çalışıyor bizimde ilk alış verişimiz değil yani parça olsun başka şey olsun hiç sıkıntı yaşamadık

Ertuğ Aslan link=topic=67023.msg778565#msg778565 date=1380222975' Alıntı:
ama şöyle bir durumda fabrikada eskisinden daha çok iş var ve kapasitesi az oo yüzdende karşılık veremiyorlarda olabilir organize sanayii bölgesine yeni fabrika yapmaya başladılar adamlar 30 dekar yer almışlar fabrika için ama ne kadarı kapatıçaklar bilmiyorum gürkan abi büyük ihtimal işler sıkışıktı yoksa ne bileyim hiçte öyle yapmazlar yani kim olursa olsun sonuçta ürün satıyorlar yani adamlar gece bile çalışıyor bizimde ilk alış verişimiz değil yani parça olsun başka şey olsun hiç sıkıntı yaşamadık

aynen yoğunlar çok. sipariş çok, yetişemiyorlar.

bartu link=topic=67023.msg778560#msg778560 date=1380222682' Alıntı:
iki adet Kurt un makinesini kullanıyorum, ne zaman fabrikasına yedek parça ihtiyacı için gitsem sorunsuz karşılanıyorm.
makineleride alırken bir sıkıntı yaşamadım.

mustafa abi olsun ne olursa olsun sadece o değil ben bundan şunu anlıyorum........

demekki ihracatta para varki ihracata daha çok önem veriyorlar buda Avrupalı tarımdan kazanıyorki bu kadar pahalı makinaları alıyor...tarımdan kazanıyorsa biz kazanamıyorsak orada güllük gülüstanlık bahar havaları esiyor demek bizim buradada devlet baskısıyla zehmeri ayı yaşanmakda bak eti pahalandırmayın ithal ederim rahat durun buğday ekmeyin biz getiririz mısır ekmeyin bak kota koruz fazlanız çıkarsa beleş alırız şeker üretmeyek yandaşlarımız kazanamaz dışardan ithal edek. hal böyle iken biz nasıl kazanaırızki....
yani haçlı seferleri hala devam ediyorda biz uyuyoruz o başka...
bildiklerimi tam anlatamadım ama benim anladıklarım bu yoksa türkün malı para etse alet avadanlık almakdan ne varki...
eskiden 1 kilo buğdayla bir kaç litre mazot alırken şimdi7 8 kilo buğdayla 1 litre mazot alıyoruz mazota zam yaptıkça ne diyorlar petrole zam geldi petrol kaç yıldır varili 120 doları geçemedi hatta 5 ay önce filan 103 dolarlara düştü bu naslı oluyorda ha bire zam geliyor anlaşılır gibi değil

şerefli1 link=topic=67023.msg778571#msg778571 date=1380223399' Alıntı:
mustafa abi olsun ne olursa olsun sadece o değil ben bundan şunu anlıyorum........

demekki ihracatta para varki ihracata daha çok önem veriyorlar buda Avrupalı tarımdan kazanıyorki bu kadar pahalı makinaları alıyor...tarımdan kazanıyorsa biz kazanamıyorsak orada güllük gülüstanlık bahar havaları esiyor demek bizim buradada devlet baskısıyla zehmeri ayı yaşanmakda bak eti pahalandırmayın ithal ederim rahat durun buğday ekmeyin biz getiririz mısır ekmeyin bak kota koruz fazlanız çıkarsa beleş alırız şeker üretmeyek yandaşlarımız kazanamaz dışardan ithal edek. hal böyle iken biz nasıl kazanaırızki....
yani haçlı seferleri hala devam ediyorda biz uyuyoruz o başka...
bildiklerimi tam anlatamadım ama benim anladıklarım bu yoksa türkün malı para etse alet avadanlık almakdan ne varki...
eskiden 1 kilo buğdayla bir kaç litre mazot alırken şimdi7 8 kilo buğdayla 1 litre mazot alıyoruz mazota zam yaptıkça ne diyorlar petrole zam geldi petrol kaç yıldır varili 120 doları geçemedi hatta 5 ay önce filan 103 dolarlara düştü bu naslı oluyorda ha bire zam geliyor anlaşılır gibi değil
Muzaffer ihracatta kazançtan öte istikrarlı bir sipariş dönemi var avrupalıda, Kurt ihracatını balkan Avrupa ülkelerine (Bulgaristan, Romanya başta olmak üzere) yapmakta bu ülkedeki bayiler yıllık satacakları makine adetlerini daha 6 ay öncesi siparişini geçebiliyor, bizde böyle bir durum yok kırsal kalkınma projesi hangi makineye destek verir ise sipariş o makinede artıyor vede 40 günlük bir zaman içerisinde teslim edilmek şartı ile, bu durumda fabrikaların üretimini alt üst ediyor haliyle fabrikalarda istikrarlı olan ithalata yöneliyor.
bizde işler nezaman düzelir bir fikrim yok, 10 yıllık tek başına bir iktidar bize ne verebildiki bundan sonrası ne versin...

bartu link=topic=67023.msg778683#msg778683 date=1380263085' Alıntı:
Muzaffer ihracatta kazançtan öte istikrarlı bir sipariş dönemi var avrupalıda, Kurt ihracatını balkan Avrupa ülkelerine (Bulgaristan, Romanya başta olmak üzere) yapmakta bu ülkedeki bayiler yıllık satacakları makine adetlerini daha 6 ay öncesi siparişini geçebiliyor, bizde böyle bir durum yok kırsal kalkınma projesi hangi makineye destek verir ise sipariş o makinede artıyor vede 40 günlük bir zaman içerisinde teslim edilmek şartı ile, bu durumda fabrikaların üretimini alt üst ediyor haliyle fabrikalarda istikrarlı olan ithalata yöneliyor.
bizde işler nezaman düzelir bir fikrim yok, 10 yıllık tek başına bir iktidar bize ne verebildiki bundan sonrası ne versin...

bizde işler nezaman düzelir bir fikrim yok, 10 yıllık tek başına bir iktidar bize ne verebildiki bundan sonrası ne versin... Çok ağır we doğru bir cümle tabii gerekli yerdeki kişilerin anlama kapasitesine bağlı....

işi basit ele almamak lazım yurt dışına yapılan satışlar iç piyasa gibi değil. yapılan anlaşmalar var siz 1 tane almak için uğraşıyorsunuz. biz 2 sene önce 2 tane kurt makina aldık birisi hibe ile siparişte kendilerinden proforma fatura alanlara makina verdiler diğer firmalardan fatura alıpta başvuranlara vermediler. verdikleri makinalar da normalde Bulgaristan a gidecek olupta anlaşmada sorun cıkıpta (sorundan kasıt siparişi daha ilerik bir tarihe erteleme) hibe başvurularına verdiler aynı konuyu irtem de görmek ne mümkün bilemem