yakıt

arkadaşlar nh td85d nin yakıtı ile nh td75d nin yakıtı arasında fark çokmudur veya arasında ne kadar yakıt farkı vardır lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum ve hangisini almamı önerirsiniz ikinci el 2010 düşümüyorum bilgi sahibi veya kullanan arkadaşlar nadasta 85 ne yakar 4 lü 12li pullukla lütfen bilgi veriniz

Ynt: yakıt

Merhaba,bizde td85d var 3x16 ' lı pullukla sürmeyi yeni bitirdik.Dekara 10tl civarı yaktı.Yerin tavı başlarda iyiydi fakat sonlara doğru toprak sertleşti.75 ' likle aralarında çok fazla bir yakıt farkı olacağını düşünmüyorum.Aralarında fiyat farkı fazla yoksa 85 ' liği tercih edin.

arkadaşım td 85 d turbo var galiba td 75 te yok bende 2oo6 model var . çok memnunum arada çok fazla yakıt farkı olacağını zannetmem . bir tanesi td 75 d 3 silindir . td 85 d 4 silindir . 75 likle 85 liğin işini yaparken zorlanırsın . sadece 2 tip şanzıman vardır yavaş devir , hızlı devir .benimkisi ağır devir . ağır olan yolda ağır oluyor bilgi .bence hızlı olan 85 lik al .hayırlı olsun .

degara 10 lt den olsa 100 dagarı 1ton eder arkadaşım yani 4 bin tl yı gecer bunu akılınız alıyomu ya saşmalık dakarı 10 lt re olurmu ya dozer bile yakmaz o kadar noo*-*- bir depoyla 11 dagar yer sür olacak şşey diyil ya ??*-s

şimşek 38 link=topic=67035.msg768697#msg768697 date=1377542105' Alıntı:
degara 10 lt den olsa 100 dagarı 1ton eder arkadaşım yani 4 bin tl yı gecer bunu akılınız alıyomu ya saşmalık dakarı 10 lt re olurmu ya dozer bile yakmaz o kadar noo*-*- bir depoyla 11 dagar yer sür olacak şşey diyil ya ??*-s
10 TL yazmış arkadaş

Arkadaşlar herkes fent konusunda örnek veriyor ( yakıt konusunda ) ve bilmeden sallıyor .td 85 d 80.000 civarı fuarda fent 310 sordum 105 lik tam 86.000 euro fıyat verdiler . bu hesapları bilmeyen kişiler laf olsun diye konuşuyor . fiyatların nerede olduğunu bilmeyen boşuna konuşmasın . herkezin kendi alım gücüne göre bir hesabı vardır .herkeze kolay gelsin .

Büyük işte büyük traktör daha az yakar! Her marka için normal şartlarda olay budur..

Ufak tefek işlerde, yol..vs küçük traktör az yakar.

Fendt konusuna gelince.. fayda/masraf meselesi devreye girer! Kalitede önde olsa bile fiyatı 2-3 kat olunca bi anlamı yok :)