Tarlamda Meşe Ağacı Var

02.02.2013
216
102

Arkadaşlar bir kaç tarlamda meşe ağacı var çok da büyük değiller yani. Keresteye satabilir miyim diyorum? Satanlar var mı aranızda ve kaça sattınız? Ben de 20-30 tane meşe ağacı var. Ne kadar yapar?(Ama o kadar çok kalın da değil yani) Söğüt ağacından da kereste oluyor mu?

Ynt: Tarlamda Meşe Ağacı Var

meşe kesmek yasak dıye bıılıyorum bızde mese ormanı olmasına ragmen ole bır dusunceye hıc bır zaman kapılmadık bırakın kalsın derım anlş-*s

ömer sağlam link=topic=67041.msg761307#msg761307 date=1374824010' Alıntı:
arkadaslar bende mese tohumu yada fıdesı arıyorum 100 donum yere dıkecegım

http://www.ibreliler.com/genis-yaprakli-agaclar/1733-mese-palamudu-ekimi-mese-uretimi.html

Burada da benim en çok gittiğim mahalle kehvehenesindeki tarıhi meşe,anıt ağaç olarak tesçillendi. birkaç yıldır keyfi bozuk. Haberde olduğu gibi , belediye bakım yaptırdı meşeye

http://www.haberler.com/305-yillik-mese-agaci-anit-olarak-tescillendi-4852037-haberi/

Ben gidiyorum meşenin altına cumayı beklerim herkese hayırlı cumalar :)

Bazı ağaçlar isterse tapulu arazinizde olsun izin almadan kesilemiyor.Çam ve meşe bunların içinde diye biliyorum tam olarak hangi ağaçlar var net bir bilgim yok.Zor yetişen ağaçları keserken birkez daha düşünün yazıktır.

Çağrı link=topic=67041.msg761357#msg761357 date=1374846999' Alıntı:
Bazı ağaçlar isterse tapulu arazinizde olsun izin almadan kesilemiyor.Çam ve meşe bunların içinde diye biliyorum tam olarak hangi ağaçlar var net bir bilgim yok.Zor yetişen ağaçları keserken birkez daha düşünün yazıktır.

bızım evın onunde 30 senelık belkı daha buyuk bır cam vardı ;D peder gıttı onu kesecez evın temelıne zarar verıo dedı ..orman bakanlıgı 5 mılyar para ıstedı bızde hemen ertesı gun odun motoruyla gırdık ;D kısın yaktık kerestesını de tanıdıga bıctirip arı kovanı yaptık ama tehlıkelı yakalanınca ne var ne yokun gıder o derece yani..kısın kar yagarken goz gozu gormuyorken ındırmıstık bıçkıya meseler se tapulu arazımızde bır haylı cok kısın kesıoz getırıoz ama cuval cuval... yasak mese ve cam kesmek palamut gurgen vs anlş-*s

ormancılar bır tane mese gorsun senın traktorunde traktorunu gerı alamazssın ve ustune hapis yatarsın anlş-*s