Iyi bir süt yemi nasil hazirlanir

Arkadaslar cok aradim ama bir iki sitede buldum ama birde sizin fikrinizi sormak isterim,
Malum süt yemi fiyatlari cok yüksek onun icin bende kendi yemimi yapmak istiyorum sizce iyi bir süt yemi icinde neler olmali ??
birde kendim yapabilirmiyim ??

Simdiden yardimlariniz icin tesekkür ederim.....

Ynt: Iyi bir süt yemi nasil hazirlanir

Kendin yapabilirsin, rasyon bilgin olursa, ucuzada gelir ama hammaddeyi kendin üretir yada toptan ucuza alıp depolayabilirsen.
Benim rasyon bilgim yok , başkasından yardım alıyorum bu konuda.Önemlı olan ucuza mal etmek.Yoksa perakende azar azar alınca hammaddeyi pek ucuza geleceğini sanmıyorum.

bazı rasyon programları var. ben zamanında çok uğraştım ama elimde yeterli hammadde ve imkan olmadığından boşverdim uğraşmadım. şimdi ise başabaş süt yemi kullanarak elimdeki hammaddeleri karıştırıp yapıyorum gayette iyi oluyor. döl tutma kızgınlık ve süt veriminde bir problem olmadı hatta daha iyi oluyor sende öyle yapabilirsin.

Rasyon programı kullana bilirsin birçok program var yemi kendiniz üretmeniz çok mantıklı olur bence yem maliyetleri çok yüksek,yem oluşturusanız burada paylaşın lütfen sonuçlarını bizde görelim.