Tüfekli 4 kişiyi köy meydanında linç ediliyorlardı!

Tüfekli 4 kişiyi köy meydanında linç ediliyorlardı!
İftar saatinde Kızılcaköy’e gelen 1’i pompalı tüfekli 4 kişiden 3’ü, kim olduklarını soran kadını tersleyince, köylülerden feci şekilde dayak yedi

AYDIN DHA

Aydın’ın Köşk İlçesi’ne bağlı Kızılcaköy Köyü’nde, suç örgütü üyesi oldukları ileri sürülen biri pompalı tüfekli 4 kişiden 3’ü, köylüler tarafından yakalanıp dövüldü. 3 kişiden 2’sini köy odasına kilitleyen 700 kadar köylü, meydanda kanlar içinde yatan diğer kişiye ise janarma ve sağlık ekiplerinin 6 saat süreyle müdahale etmesine engel oldu. Kaymakam Murat Sefa Demiryürek’in köylüleri ikna etmesinin ardından yaralı 3 kişi Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Köşk’e 18 kilometre mesafedeki Kızılcaköy Köyü’nde, önceki gün iftar saatinde, incir bahçelerinin arasında biri pompalı tüfekli 4 kişi gören köylü kadınlardan biri, şüphelenip kim olduklarını sordu. İddiaya göre, şüpheli 4 kişi kadını terslenip, tüfekle tehdit etti. Kadının durumu haber verdiği oğulları bir grup köylü ile 4 şüphelinin peşine düştü. Kalabalık bir köylü grubunun geldiğini gören şüpheliler de kaçmaya başladı.

Döve döve getirdiler
Şüphelilerden, G.A. (34) kaçarken rastgele ateş ettiği tüfeğinin tutukluk yapması üzerine köylüler tarafından yakalanıp, köy meydanından feci şekilde dövüldü. Bir grup köylü de kaçan diğer 3 şüphelinin peşine düştü. Köylüler, 5 kilometre mesafedeki komşu Başçayır Köyü girişinde şüphelilerden E.B. (32) ile S.D.’yi (32) de yakaladı. Diğer şüpheli ise kaçtı.

2 şüpheliyi döve döve köye kadar getiren köylüler, meydandaki köy odasına kilitleyip, jandarmaya durumu bildirdi. 803 nüfüslu Kızılcaköy Köyü meydanında toplanan yaklaşık 700 kişi, jandarma ve 112 Acil Servis ekibinin yerde kanlar içinde yatan G.A.’ya müdahale etmesine izin vermedi.

Camiden anons
Durumu haber alan Köşk Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Ak Partili Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak köye gelerek, durum hakkında bilgi alıp, köylüleri sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada köyün imamı da camiden anons yaparak, sağduyulu davranılması çağrısında bulundu.

Jandarma köy meydanında kanlar içinde yatan G.A.’yı koruma çemberine alıp, Aydın ve Nazilli ve Köşk ilçelerinden takviye ekip istendi.

Takviye olarak toplam 150 polis ve jandarmanın gelmesinin ardından savcı Zeki Polat, olay yerine gelip, gerekli incelemelerde bulundu.

Savcının incelemesinin ardından yaralı üç kişi 6 saat sonra hastaneye kaldırılmak istendi. Ancak köylüler, G.A.’nın ambulansa alınmasına engel olmak istedi. Jandarmanın araya girmesi üzerine G.A. ambulansa alınabildi. Köylüler bu defa, diğer 2 yaralının bulunduğu sivil jandarma aracını yumrukladı. Feci şekilde dövülen üç kişi, güçlükle köylülerin arasından çıkartılıp, Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaymakam Demiryürek, “1 yıl önce bu köyde 70 bin kök hintkeneviri ele geçirildi. Köye gelen bu kişiler de uyuşturucu ve bazı suçlardan sabıkalı. Köye gelme nedenleri yine uyuşturucu ticareti olabilir. Ancak, şu anda ifade verecek durumda olamadıkları için kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Herkesi, sağduyulu davranmaya çağırıyorum” dedi.

Ynt: Tüfekli 4 kişiyi köy meydanında linç ediliyorlardı!

ilginç bir olay olmuş
gerçi yazı daha ilginç her pragraftan farklı bir şeyler çıkardım
4 tane avcıdır dedim sonra ramazanda iftar saatinde o kadının orda ne işi var dedim
en son pragrafa gelince işin gerçek yüzü aydınlandı :D
allah kimsenin başına böyle kötü olaylar getirmesin iki ucu da sakat

Ynt: Tüfekli 4 kişiyi köy meydanında linç ediliyorlardı!

TT 55 link=topic=67078.msg761530#msg761530 date=1374917384' Alıntı:
tatlı dilli olsalar bizim insanımız onların birde karnını doyururdu.

Aynen size katılıyorum...Anadolu insanı demek bu demek değil mi zaten....Memleketimizin neresine gidersen git tatlı dille aylarca bedawa bile yaşayabilirsin...