Traktör Ön Yükleyici Sistemleri

Ynt: ÖN YÜKLEYİCİ SİSTEMLERİ

İlk videodaki trac-lift ' in üretim kalitesi ve ataçman genişliğini çok brğendim. Bir çiftlik sahibi olarak bir çiftlikte olması şart olan ekipmanların tamamını entegre edebilme imkanı sunmalarına hayran kaldım.

Zetorcular orjinal kepçenin 2 kat pahalı olduğunu söylemişlerdi, bi, de getirmesi falan derken kaldı..

Geçen Case ' lere baktık orjinal kepçe farkı 14 TL kadar..

Bi de JD ' nin orjinal kepçeler bakmak lazım..

yerlilerinde ithalden farkı kalmamış çok kaliteli ön yükleyiceler üretiliyor en azından reklamlarını şişirmiyorlar neyse o yani
özkan mak. ve Alparslan bu konuda bayağı iyiler anlş-*s

not :erkunt gibi zuha-*-s zuha-*-s noo-*-s

Abiler yerlilerinde ana-esaslı malzemesi ithal zaten, paradan haber verin orjinalden daha iyisini yapabilirler... Zaten Zetorun orjinal kepçesi de aslında Zetor üretimi değil büyük köklü bi firma Zetora da diğerlerine de üretip takıyor..

Bu arada ufak bi istatistik; ülkemizde kepçeli traktör %1-2 sevilerindeyken avrupada-batıda %10-20 kadar. Tarımın gelişmesiyle arada ilişki kurulabilir diye verdim...

Yıllar içinde 4x4 kabinli derken artık etrafımızda daha çok KEPÇELİ traktör göreceğiz demektir...

UÖZKAN.77 link=topic=67104.msg780158#msg780158 date=1380648674' Alıntı:
Zetorcular orjinal kepçenin 2 kat pahalı olduğunu söylemişlerdi, bi, de getirmesi falan derken kaldı..

Geçen Case ' lere baktık orjinal kepçe farkı 14 TL kadar..

Bi de JD ' nin orjinal kepçeler bakmak lazım..

Onlarda çok sallamışlar bea Umut usta, malum Zetor Fiyatlarından biliyoruz artık her şeyi, aklımda bir proje war 3 aya kalmaz netleşir o zaman paylaşırım senle Umut usta...

UÖZKAN.77 link=topic=67104.msg780188#msg780188 date=1380650375' Alıntı:
Abi senin liste zaten başlı başına bi olay... samimi söylüyorum o fiyatların bile biraz üstüne gelse Zetora bi binip deneyen bi daha inmez, süre süre direk eve gider :)

abi haritadan baktım baybur bana çok uzak değilmiş....
bir gece gelirim ansızın.... ;D

Gübreye, hafriyata DİŞLİ olsa iyidir, hatta dişlinin de kaynaklısı (vidalı gevşer düşer...)

Hiç bi kepçede olmayan bizim eklememiz bi siperlik olayı var :) Kovayı azami yüksekliğe çıkarıp epey çalıştık ön tarak farlar gübre doldu, gübrenin içinden taş..vs çıksa kıracak!

Çare kovanın diş değil öbür tarafına küçük bi ek... hem hacmi biraz artırdık da... ayrıca yükün ortalı olmasına da katkı var.. siperliği abartırsan bu sefer gece farları keser!

İz genişliğini açmanı, arka jantları ağırlıklşa tam doldurmanı tavsiye derim... 10-15 çalışma saatinde de kolları greslemeni.

Son olarak öne koruyucu boynuz şart... kamyona/tıra yanaşırken farları-kaputu vurmaz!

Fotoğraflara dikkat...

Farların sağında solunda 2 koruyucu boynuz...

Kovanın üst tarafına ufak bi ek şart, sonradan verdiğimiz siparişler fabrikasyon böyle geldi ama çok yüksek olmuş gece farı-ışığı kesiyor... kararınca olcak..

UÖZKAN.77 link=topic=67104.msg780249#msg780249 date=1380653691' Alıntı:
Farların sağında solunda 2 koruyucu boynuz...

Kovanın üst tarafına ufak bi ek şart, sonradan verdiğimiz siparişler fabrikasyon böyle geldi ama çok yüksek olmuş gece farı-ışığı kesiyor... kararınca olcak..

anlş-*s

UÖZKAN.77 link=topic=67104.msg780212#msg780212 date=1380651707' Alıntı:
Herzaman... Sivasın neresindensin Gemerek mi yoksa... oralardan da geldik-geçtik vaktiyle..

Çoğu bilmez Türkiye haritasının TAM ORTASI=GEMEREK :)

Sivas Gürünlüyüm abi...
Bende bilmiyordum tam oratası olduğunu...ama erkuntun servisi gemerekden geliyor :)

Orya açmaları çok mantıklı herkese birden yetişir :)

Gürüne de geldim merak etme...

Çok basit Murat abi alıp taktık :)

Bizim motoru aldığımız Akdeniz Tarım-Behçet bey 1-2 gün süren pazarlığımız sonrası bize şu 3 kuruşluk tepe lambasını bile vermeyecek kadar kızdı... o kadar.. aldık ama öyle. Hatta sen benden motor al sana 10 tane birden takalım dedim :)

Jant demirini güç bela tamamlattım, ön demirler yarım kaldı şimdi 50 kgx2 arıyom, Polatlıda bulduk gibi..

Peşin parayı görünce ülkede en az kazık yiyerek Zetor alan olduk galiba gene de... Az kalsın klimayı bile söküp alacaktı, zor kaçırdık:)