154 austin turuncu leyland hararet sorunum var

12 - 13 yildir kullandigim bakimli leylandimin hararet problemini cozemedim. Ciftte veya kuyruk mili calisirken en fazla yarim saat sonra hararet 90 I geciyo. 5 02:49:50 suyu radyatorun uzerine dokunce 60 lara iniyo. Sonra gene hararet.
Radyatoru yeniledim super denenlerle. Yine ayni. Ne yapmam lazim?
Ust kapagi sokturup kanallari temizlettim, siboplari yeniledim, ve radyatorumdeki su antifirizli. Ama genede hararet. Cozum ne olmali

Ynt: 154 austin turuncu leyland hararet sorunum var

Abi bizim mesela turbo atomizerle çalıştığında hararet 80-85 ' e geliyo rolantide 2 veya 3 dakika bahçenin ortasında dinlendiriyoruz rolanti dediğim biraz gaz ver...

Kasnaklar yeni ve gerginlikleri normak. Pervane ve devirdaim iyi calisiyor. Antifirizsiz de uzun yillar kullandim fakat hep ayni. Rolantide anca 5 - 10 dakika bekletmek lazim ama buda hhem zaman hemde yakit israfi oluyor. Tanimda 5 - 10 litre su bulundurup radyatorun disina dokuyorum anca duzeliyor.

Radyatörden antifirizli su taşıp peteklere döküldü mü ? eğer öyle bişey olduysa radyatörü tıkıyo şişletsen dahi açılmıyo. Radyatörü suyla iyice yıkayın bi deneyin bizim başımızada gelmişti

yapılacak herşeyi yapmış gibi görünüyorsunuz peki termostada baktınızmı o açmamazlık yapmasın ? motorda başka bir problem olmalı birşey motoru sıkıyor demek kiniye yarım motor yaptırdınız ki tam rektefe yaptırmanızı öneriyorum

osmankaplan74 link=topic=67167.msg762851#msg762851 date=1375260570' Alıntı:
Kasnaklar yeni ve gerginlikleri normak. Pervane ve devirdaim iyi calisiyor. Antifirizsiz de uzun yillar kullandim fakat hep ayni. Rolantide anca 5 - 10 dakika bekletmek lazim ama buda hhem zaman hemde yakit israfi oluyor. Tanimda 5 - 10 litre su bulundurup radyatorun disina dokuyorum anca duzeliyor.
Ozaman bence artık daha fazla nakit ve vakit harcamayın yaşlı kurta...O emekliliğini istiyor...

radyatör yeni ve kanallar temiz ise şunları dene
1.termostati değiştir 87 santigrat 67 santigrat olani ile degis
2. suyun antifiriz oranini düşür
3. pervaneni daha fazla kanatlı olani ile değiştir gerekirse dis tarafa viskos fan baglat
4. hava filitresini cok iyi sekilde temizlet asitli temizleyicilerle yika ve yağını ince koy
5.motor yağını castrol tectoin 20w50 ile değiştir yag filitreni değiş
tüm bunlardan sonra hararet varsa motorun gücünu fazla aşıyorsun

körsaban link=topic=67167.msg762858#msg762858 date=1375261445' Alıntı:
radyatör yeni ve kanallar temiz ise şunları dene
1.termostati değiştir 87 santigrat 67 santigrat olani ile degis
2. suyun antifiriz oranini düşür
3. pervaneni daha fazla kanatlı olani ile değiştir gerekirse dis tarafa viskos fan baglat
4. hava filitresini cok iyi sekilde temizlet asitli temizleyicilerle yika ve yağını ince koy
5.motor yağını castrol tectoin 20w50 ile değiştir yag filitreni değiş
tüm bunlardan sonra hararet varsa motorun gücünu fazla aşıyorsun
Leylandlarda termostat yok. Herdaim su devirdaimde
Pervaneyi degistirip sık kanallı olanı taktırdım.
Antıfırızı yarı su yarı ant. Olarak da ayarladım. Hatta camasırsuyu ıle kısa surelı radyator ve motor ıcını yıkadım. Ama yıne aynı.
Arkadasın dedıgı gıbı yaslı kurdun degısme zamanı gelmıs.
Motor % 70 - 80 cıvarında oldugu ıcın yarım rektefıye yaptırdım.

osmankaplan74 link=topic=67167.msg762851#msg762851 date=1375260570' Alıntı:
motorun yağı falan herşeyi tamamsa rektefe gerekebilir o durumda hararet yapması normal çunki