SÜPER EKİN GÜBRESİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: SÜPER EKİN GÜBRESİ

Fransız sirket tarafından yeni geliştirilen bir taban gübresi var. Fransız şirket tarafından ithal olarak getirilecek ve bizim buradaki Tarım Kredi Koop aracılığıyla da dağıtımı yapılacak. Özellikle buğday ekimi için öneriliyor ve çok iddialı olduğu söyleniyor. Fiyat olarak da 18-46 ile aynı deniyor. Alıp deneyecek olan birkaç arkadaş var. Sitemizde bu taban gübresini kullanan ve bu konuda bir bilgisi olan varmı acaba?

http://www.timaktarim.com/urun-detay.php?ID=19

Arkadaslar pH degeri yuksek olan topraklarda tercih edilmesi gerekiyor icerisinde Kukurt var. Toprak tahililinde amanyum sulfat gerektiren topraklarda yani. Super ekim biraz formul olarak dap a gore zatif size Toros Guvrenin NP adindaki gubreyi oneririm Ekim le benzer ozellikli fakat icerik oranlari cok yuksek ve fiyatida uygun.

PEHLİVAN link=topic=67168.msg763050#msg763050 date=1375302567' Alıntı:
18 46 15 kılo at hem farz hem sünnet
sizin topraklarınızın yapısı nasıl diger arkadaşın tarlası nasılda diğer kişinin tarlası için o şekil de yorum yapıyorsunkalyisum içerigi fazla olan topraklarda fosfor fiksasyonunu bilmiyorsan diğcek bişey yok
768 link=topic=67168.msg762830#msg762830 date=1375253813' Alıntı:
Fransız sirket tarafından yeni geliştirilen bir taban gübresi var. Fransız şirket tarafından ithal olarak getirilecek ve bizim buradaki Tarım Kredi Koop aracılığıyla da dağıtımı yapılacak. Özellikle buğday ekimi için öneriliyor ve çok iddialı olduğu söyleniyor. Fiyat olarak da 18-46 ile aynı deniyor. Alıp deneyecek olan birkaç arkadaş var. Sitemizde bu taban gübresini kullanan ve bu konuda bir bilgisi olan varmı acaba?
evet fiyatı 18-46-0 ile aynı gibi MPPA DUO teknolojisi sayesinde kireçli topraklarda fiksasyonu önlüyor halkın anlayacagı bişekilde yavaş salınıyor gübre uçup gitmiyor diyelim kısaca ayrıca bitki köklenmesini ciddi anlamda teşf,k ed,yor bir çeltik tarlasınd akılcak kökleri tarak gibi cok sık yapmıstı

rolly link=topic=67168.msg763062#msg763062 date=1375303743' Alıntı:
sizin topraklarınızın yapısı nasıl diger arkadaşın tarlası nasılda diğer kişinin tarlası için o şekil de yorum yapıyorsunkalyisum içerigi fazla olan topraklarda fosfor fiksasyonunu bilmiyorsan diğcek bişey yokevet fiyatı 18-46-0 ile aynı gibi MPPA DUO teknolojisi sayesinde kireçli topraklarda fiksasyonu önlüyor halkın anlayacagı bişekilde yavaş salınıyor gübre uçup gitmiyor diyelim kısaca ayrıca bitki köklenmesini ciddi anlamda teşf,k ed,yor bir çeltik tarlasınd akılcak kökleri tarak gibi cok sık yapmıstı
ben ph konusunda sıvı cok ince zerrecikli kükürt kullanıyorum toprak 1 hafta icinde sünger gibi oluyor günü birlik olarak bitkinin gelişimini görüyorsun bu yıl dane mısır kurufasulye tarlasında uygulama yaptım mısır damlama serili yüzde 60 ikinci kocan var ve dolduruyor rekolte verim bekliyorum yani kısıca kükürtsüz taban gübresi kullanmam artık fransız gübresiyle iletişime geccem verdginiz bilgiler icinde cok tşk

Super ekin gübresi iyidir.25kg dan az atmamak kaydıyla.Kükürt olmazsa olmaz artık.Çiftçi bunun bilincine varmalı. 18.46.0 yı hiç bi çiftçimin tarlasına sokmam.Verilen para yazık günah.
Fransa ' dan gübre getirtecek arkadaşlara Toros 20.32.0(15 S03)+çinko tavsiye ederim. Organomineral olarak da Nativa 12.22.0(so3)...Fransıza para vereceğinize ayağınızın dibinde 10 numara gübreler var.

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı

muyendiz link=topic=67168.msg921907#msg921907 date=1411720308' Alıntı:
Super ekin gübresi iyidir.25kg dan az atmamak kaydıyla.Kükürt olmazsa olmaz artık.Çiftçi bunun bilincine varmalı. 18.46.0 yı hiç bi çiftçimin tarlasına sokmam.Verilen para yazık günah.
Fransa ' dan gübre getirtecek arkadaşlara Toros 20.32.0(15 S03)+çinko tavsiye ederim. Organomineral olarak da Nativa 12.22.0(so3)...Fransıza para vereceğinize ayağınızın dibinde 10 numara gübreler var.
Nativa çok düşündüm ama yerim az olunca pancar ve tarım kredi kooperatifine getirtemedim ilçede de yok başka yer için peşin para gerek nakliye gerek bu ndenle süper ekinde karar kıldım
fiyat peşin 1280 harmana ne olur öderken görürüz :D

ben kullandım ama süper olmayanından 2 sene önce 10,25,5+5+15 bayiden almadan önce bir kaba az bişey koymuşlar görüntüsü kötü taşa benzeyen maddeler falan vardı ağzıma aldım ısırdım yumuşaktı taş olmadığını anlayınca almaya karar verdim ve aldım buğdayda kullandım diger tarla komşularım da 20,20 kullandılar çok yağmur yağdığı için pek bişey anlayamadık verim 20,20 ile aynıydı ben almadan önce formülünü internetten incelediğim için benim tarlalarda kireç oranı yöksek için de kükütr falan da var o yüz den aldım 25 kilo kadar uyguladım mibzerden kolay akıyordu tıkanma toz falan yoktu bitkinin ihtiyacı olan azot fosfor potasyum +kalsiyum kükürt harmanlanmış gübre oldugu için değerler biraz düşük kalıyor en az 20 25 kilo uygulayacaksınki azot ve fosfor bitkinin ihtiyacı olan değere denk gelsin ama 20,20 minimun 15 dap minimun 12 ,13 kilo uygulansa kafi geliyor yani hesap yapınca bu gübre pahalıya geliyor kireçli topraklar ın ıslahı için ilave kükürt yapmaya kalsan daha maliyetli olurtoprağınızda kireç sorunu yoksa buğdaydan önce topraktan potasyum alan bitki ekmediyseniz bugübreden 25 kilo kullanacağına aynı vazifeyi daptan 15 kilo20,20 den 15 atınca da yapar o yüzden cuvallarla hamallık yapmaya gerek yok...

umut71 link=topic=67168.msg921923#msg921923 date=1411725241' Alıntı:
ben kullandım ama süper olmayanından 2 sene önce 10,25,5+5+15 bayiden almadan önce bir kaba az bişey koymuşlar görüntüsü kötü taşa benzeyen maddeler falan vardı ağzıma aldım ısırdım yumuşaktı taş olmadığını anlayınca almaya karar verdim ve aldım buğdayda kullandım diger tarla komşularım da 20,20 kullandılar çok yağmur yağdığı için pek bişey anlayamadık verim 20,20 ile aynıydı ben almadan önce formülünü internetten incelediğim için benim tarlalarda kireç oranı yöksek için de kükütr falan da var o yüz den aldım 25 kilo kadar uyguladım mibzerden kolay akıyordu tıkanma toz falan yoktu bitkinin ihtiyacı olan azot fosfor potasyum +kalsiyum kükürt harmanlanmış gübre oldugu için değerler biraz düşük kalıyor en az 20 25 kilo uygulayacaksınki azot ve fosfor bitkinin ihtiyacı olan değere denk gelsin ama 20,20 minimun 15 dap minimun 12 ,13 kilo uygulansa kafi geliyor yani hesap yapınca bu gübre pahalıya geliyor kireçli topraklar ın ıslahı için ilave kükürt yapmaya kalsan daha maliyetli olurtoprağınızda kireç sorunu yoksa buğdaydan önce topraktan potasyum alan bitki ekmediyseniz bugübreden 25 kilo kullanacağına aynı vazifeyi daptan 15 kilo20,20 den 15 atınca da yapar o yüzden cuvallarla hamallık yapmaya gerek yok...

50kg kükürt 35TL. 4-5 sene ph ' ı istediğim seviyeye çekecek.Diğer faydaları cabası.Bence hakkını fazlasıyla verecek.

SEYİT link=topic=67168.msg763237#msg763237 date=1375347957' Alıntı:
ben ph konusunda sıvı cok ince zerrecikli kükürt kullanıyorum toprak 1 hafta icinde sünger gibi oluyor günü birlik olarak bitkinin gelişimini görüyorsun bu yıl dane mısır kurufasulye tarlasında uygulama yaptım mısır damlama serili yüzde 60 ikinci kocan var ve dolduruyor rekolte verim bekliyorum yani kısıca kükürtsüz taban gübresi kullanmam artık fransız gübresiyle iletişime geccem verdginiz bilgiler icinde cok tşk
seyit sıvı kükürtü nasıl kullanıyorsun buğday için kullanmayı düşünüyorum buğdayda verime etkisi varmı dekara ne kadar kullanılıyor fiyat nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...