massey fren sesi

Ynt: massey fren sesi

yav biriniz 240 diyor biriniz 285 diyor . sıfırındada geliyor gelmiyor demiyorum. ancak tutmaması ayrı konu. arkadasın bahsettıgı asırı ses ise %100 yağdan.
etrafta eski 84 88 285ler var bosken bile bastıgında acayıp ses cıkarıyor. benim 1998 265s ancak dolu romork ıle ses cıkarıyor.

ve bahsedılen gıbı o fıtıllerı orantılı sekılde sıkıp ayarlarsan fren pedalının daha yukarda tuttugunu goreceksın

emrekaptan59 link=topic=67176.msg763710#msg763710 date=1375479507' Alıntı:
yav biriniz 240 diyor biriniz 285 diyor . sıfırındada geliyor gelmiyor demiyorum. ancak tutmaması ayrı konu. arkadasın bahsettıgı asırı ses ise %100 yağdan.
etrafta eski 84 88 285ler var bosken bile bastıgında acayıp ses cıkarıyor. benim 1998 265s ancak dolu romork ıle ses cıkarıyor.

ve bahsedılen gıbı o fıtıllerı orantılı sekılde sıkıp ayarlarsan fren pedalının daha yukarda tuttugunu goreceksın

benım dedıgım 240 da fren dıye bı sey yoktu fren yok kı ses gelsın ;D ama frenlı olanlara da bındım tam anlamıyla berbat bı fren sıstemı var. ok-*-s

tumosannn link=topic=67176.msg763715#msg763715 date=1375480132' Alıntı:
benım dedıgım 240 da fren dıye bı sey yoktu fren yok kı ses gelsın ;D ama frenlı olanlara da bındım tam anlamıyla berbat bı fren sıstemı var. ok-*-s

:D malesef öyle sonradan düzelttiler işte biraz

şu ana kadar kullandığım orta sınıf traktörlerin içinde fren sistemi hoşuma giden sadece Landini 8865 evolotion oldu . zınk dıye duruyor tabiri sanki onun için betimlenmiş:)

emrekaptan59 link=topic=67176.msg763716#msg763716 date=1375480312' Alıntı:
:D malesef öyle sonradan düzelttiler işte biraz

şu ana kadar kullandığım orta sınıf traktörlerin içinde fren sistemi hoşuma giden sadece Landini 8865 evolotion oldu . zınk dıye duruyor tabiri sanki onun için betimlenmiş:)
;D

o ses mf nin doğasında var zaten hem güzelde oluyo ben şahsen frenlere bilerek az basarak daha çok ve uzun ses çıkarması sağlıyorum hoşuma gidiyo ;D ama istediğim anda da durduruyo hiç kaçırmıyo yani senin frenler ayarsız olabilir düşükse sıkılması gerekir ok-*-s

sorunun çözümü var kardeşim işçilik dahil 750 800 tl yi gözden çıkarman lazım iyi birde usta bulman gerek benim arkadasımın 178 köşeli (yağ banyolu ) frenlerini yaptırdık.. usta yanlış hatırlamıyorsam orjinal bronz balata sessiz balata diye geçiyomus adı onlardan sipariş etti. balataları değiştirdi belki görmüşündür bide balata sacları var fren sisteminde onlarıda değiştirdi.. en son bizim fiat ve newhollanların şanzımanına koyduğumuz biraz pahalı olan transmisyon special özel yağ 2,5 tenekeydi yalan olmasın ondan koydu frenleride bi ayarladı ne ses var ne sıkıntı :) 2 yıl oldu tık yok

mf240 disk frenler kagıt balata cer sistemi yok o yüzden frenleri zayıf olur 285 in fren sistemi cerli sistem freni güçlü olur frenlerde ses gelmesi normaldir azaltmak için sesi sanzuman yagına yarım litre kaydırıcı yag koymanız gerekir sesi minimuma indirmiş olursunuz