SERVET 80 BALYA YAPIMI..

ARkadaşlar ben servet 80 ve ve balya makinası almayı düşünüyorum fakat rahatlık ve yakıt konusunda endişelerim var
balyada bu traktör aşşa yukarı ne kadar yakar(ortalama olarak )
balya makinası nh 5040 almayı düşünyom kendinden yağlamalı kullanışlı bi makinamıdır?

Ynt: SERVET 80 BALYA YAPIMI..

Eğer derdin yakıtsa 3 silindirli zf şanzımanlı servet almanı tavsiye ederim. 4 silindirliyi aratmaz merak etme. Balyaya hiç koşmadım ama pullukta 1,5 litreyi pek geçmiyor dönümde.
hatta intercollü alırsan daha iyi olur. Arabistan sıcağında çalıştır makinayı ;D

aslan26 link=topic=67185.msg984822#msg984822 date=1426970919' Alıntı:
New holland balya makinasını Burdurda kayhan ertuğrul makineye yaptırıyor kayhan ertuğrulun makinesi yerine galligani daha iyidir.
ellidörtc link=topic=67185.msg763021#msg763021 date=1375297686' Alıntı:
ARkadaşlar ben servet 80 ve ve balya makinası almayı düşünüyorum fakat rahatlık ve yakıt konusunda endişelerim var
balyada bu traktör aşşa yukarı ne kadar yakar(ortalama olarak )
balya makinası nh 5040 almayı düşünyom kendinden yağlamalı kullanışlı bi makinamıdır?
Ben Newholland 5040 kullandım kısacası motorun agzına s*ç*yor motoru çok yoruyo güzel sap yemiyo ve haliyle yakıt artıyo. haşbayı çok kalitesiz. Çok çabuk tıkanıyo sebebi ise kontrası çok eğri bu yüzden sapı çok çeviriyo direk içeri alamıyo

Erkunt u bilmem ama bende nh5040 balya makinesi kullanıyorum, şasesi çok sağlam bir makine bağlama gurubu aıman rapso, günde 2000 ile 2500 balya bağlıyorum, ama makineyi 0 alırsan erbap bir ustaya kontradan diş söktürmeni tavsiye ederim.