1 metre boyunda diken, arazi 10 dek. neyle bicilir

Ynt: 1 metre boyunda diken, arazi 10 dek. neyle bicilir

Bizimde vardı bu sene yaşlıktan giremediğimiz otlu tarla. temizinden bi gobra çektik ona sonrada hidrolik ızgara bi döşemen bidaha hidrolik ızgara tertemiz oldu. en güzel ayçiçeği şimdi onda var :) deneyebilirsin..

ustam eskıden cukur ovada kuyruk mılıne bır aparat takarak mısır pamuk tarlarını aycıcegı tarlasında kalan sapları saman seklıne getırırlerdı cukurovalılar bılır onu ıkı tekerın arasını goturuyor en temızı o yada sacla bır dolan sonra donume 5kg taban gubresı at sonra bıdaha sacla dolan ama sacla dolanınca sıcak havada dolan kı ıyı kessın

geçen sene aynı şeyi yasamıstım 7 sene işlenmemiş tarlada önce şakşakla biçip toplayıp balya yaptım daha sonrada birazını yakıp birazını satmıstım,tabi zamanım vardı 3-4 gün içinde yaptım bu işleri tamburum tamirattaydı o yüzden şakşakla biçtim ve dik araziydi traktörü itme çekme olayıda olmadı öneririm düz arazideysen tamburla biç,goble çek,pullukla sür topraga gübre gibi olur otlar iyi olur

Cevaplariniz icin tesekkur ederim.
Dediginiz gibi tambur dikeni bicebiliyorsa tamburla bicmek ve sonrasinda pullukla surmek isimi gorur. Yonca ekecegim simdiden hazirlayayim diyorum.

Tambur dinlemez onu,gerekirse kayışları biraz gerdirirsiniz canavar gibi olur :).Düşük vites yüksek devirde on numara biçer ama aslında en güzel çözüm goble.Çünkü biçtiğiniz dikeni temizlemek var bir de,ben asla yakmayacağım için çok büyük külfet bana göre :)

ılk once bununle gec ustunden kurusun sonra pulluk veya kaz ayağı ok-*-s sakın yakayım falan deme dogal gubreyı yakmıs olursun dedıgım bunu cek bır kac gun dursun kurur zaten sonrasında pulluk veya kaz ayağı ok-*-s