90-100-110 Erkunt'un ön jant

bizim erkuntun ön jantına baktığımda içten takıldığını daraltıldığını gördüm.bizim phantoma baktım o dıştan takılı yani genişletilmiş halde. bugün erkuntunkini söktüm dıştan taktım. 3-4 parmak hem sağdan hem soldan genişledi. fakat dıştan takınca civata yerleri de dışa geldi. janttaki ağırlık takılmadı, oturmadı yerine. o civata yerlerini sanayide yaptırmayı düşüüyorum. sizce önü genişleyince mi iyi olur yoksa daralınca mı?????

Ynt: 90-100-110 Erkunt'un ön jant

phantomerkunt link=topic=67205.msg763403#msg763403 date=1375386077' Alıntı:
bizim erkuntun ön jantına baktığımda içten takıldığını daraltıldığını gördüm.bizim phantoma baktım o dıştan takılı yani genişletilmiş halde. bugün erkuntunkini söktüm dıştan taktım. 3-4 parmak hem sağdan hem soldan genişledi. fakat dıştan takınca civata yerleri de dışa geldi. janttaki ağırlık takılmadı, oturmadı yerine. o civata yerlerini sanayide yaptırmayı düşüüyorum. sizce önü genişleyince mi iyi olur yoksa daralınca mı?????

en ıyısı orjınalıdır ok-*-s

Bende Sizin Yaptıgınız Gibi Yaptım Tümoya..Sag Ön Tekeri İle Sol Ön Tekerinin Yerini Degıştirdim.. Buda Bana 20Cm Kadar Genislik Kazandırdı + Dönüs Kapasitesi Ve Yere Tutunması Arttı...Yani Genislemesi İyi Olmustur. ;)

şerefli1 link=topic=67205.msg763455#msg763455 date=1375392998' Alıntı:
ömerle , isamil abi onaylamıyorsa bence oynama derim...geniş dingil yan eğimlerde faydalıdır..tarlalarınızda eğim dik yamaç yoksa boş ver
Ara Açılacaksa Ön Açılıp da Arka Öyle Kalmamalı... Her İkisi de Aynı Oranda Oynanmalı Bence...

Ben servet ın on tekerlerı acmıstım hıc bı sıkıntı olmadı acmadan once arka teker on teker orta ları aynı yerden gıdıyordu actıktan sonra arka ız genıslıgı on iz genıslıgı aynı oldu guzelde olmustu faydası olur Zararı olmaz bence

cevo link=topic=67205.msg763506#msg763506 date=1375422304' Alıntı:
Ben servet ın on tekerlerı acmıstım hıc bı sıkıntı olmadı acmadan once arka teker on teker orta ları aynı yerden gıdıyordu actıktan sonra arka ız genıslıgı on iz genıslıgı aynı oldu guzelde olmustu faydası olur Zararı olmaz bence

Aynen Benim Tümounda Önler İnceydi.. Yerlerini Degitirince Dış Tataftan Esitlenmis Oldu.. Güzel Oldu Yani :)

Kış üre gübresi atıyoruz, yollar çok çamur olur bizde romorkların dingilleri sürter bazı yerlerde
Yolun çamur yerinde iki traktör ile karşılaştım yer ova çekildim kenara geçsinler diye yol verdim ikiside çift dingilli 5, tonluk romork takılı ikisinde de 5 ,6, ton üre yüklü, ,ikiside aynı kişinin.
Önden giden traktör mf 3105, arkadaki valtra 6850, mavi renk.Valtra yürüyemiyor, baktım daha iyi yürümesi lazım.Çünkü daha ağır ve güçlü .

Yanımdan geçerken iyi dikkat ettim valtra 3105 ,ten daha geniş olduğu için ize oturmuyor ikitaraftan dışlardan yeniden kendine birer karış yer ezip iz açıyor,Ezme işlemide yavaşlatıyor valtrayı , tabi romorkların dingilleri sürtüyor çamura bu arada.

Demek istediğim darlık genişlık işine göre önemli ama, ön teker ile arka teker ayrı izden giderse yazıktır senin mazotuna traktörüne, buna dikkat edilmeli.

hem sağı hem solu şimdi genişlettim ve geldim. çok güzel oldu. motor şimdi daha düzgün durdu. bence geniş olmalı buna kesin karar verdim. bizim 3085 phantoma baktım onu geniş takmışlar.şimdi bu da phantom gibi oldu. bence doğru olanı bu gibi. yalnız janta takılan ağırlıklardan ilki takılmadı onun yaptırılması geekiyor. 90-100-110 erkuntu olanlara önleri açmalarını tavsiye ederim

Ön kepçeyle çalıştığımızdan arkaları genişlettim, kepçeyle çalışan, engebeli-yamaç yerlerde herkese tavsiye ederim..

Önleri genişletmedim dönüş çapının artacağını düşünüyorum.

Ama pullukta ön-arka teker aynı izden gitmezse mecbur önleri de açarız..

Yeni konu açmamayım burdan sorayım dedim.

haşmetin tekerler arka 480/70R38 önler 360/70R28 70 cm sıra aralıklı ekilmiş mısırın arasına girmiyor.Birini ortalasan diğeri sıraya basıyor yeni farkettim. Bijon bağlantı yerlerinden daraltma yapılıyormuş ama yan kollara teker yaklaşıyor ön tekerlerin çamurluklar ve ağırlıklar sökülüyormuş.Bayağı bir mesele. Mısır ekimi çapası biçimi derken mutlaka araya sığmalı tekerler.

Lastikleri eskitmeden ince jant ve lastik istesem fabrikadan araya daraltma yapmadan sığar mı acaba

omaraga42 link=topic=67205.msg832156#msg832156 date=1390399595' Alıntı:
Yeni konu açmamayım burdan sorayım dedim.

haşmetin tekerler arka 480/70R38 önler 360/70R28 70 cm sıra aralıklı ekilmiş mısırın arasına girmiyor.Birini ortalasan diğeri sıraya basıyor yeni farkettim. Bijon bağlantı yerlerinden daraltma yapılıyormuş ama yan kollara teker yaklaşıyor ön tekerlerin çamurluklar ve ağırlıklar sökülüyormuş.Bayağı bir mesele. Mısır ekimi çapası biçimi derken mutlaka araya sığmalı tekerler.

Lastikleri eskitmeden ince jant ve lastik istesem fabrikadan araya daraltma yapmadan sığar mı acaba
o lastik ölçüleri ile ne yapsan asla girmez mısır arasına.anca komple 4 jant ve 4 lastik değişecekki girsin araya.keşke baştan dar lastiklisini alsaymışın.

Cihan_özece link=topic=67205.msg832161#msg832161 date=1390400031' Alıntı:
o lastik ölçüleri ile ne yapsan asla girmez mısır arasına.anca komple 4 jant ve 4 lastik değişecekki girsin araya.keşke baştan dar lastiklisini alsaymışın.

Bayi ile pazarlık yaparken en başta konuşmuştum mısır arasına girecek lastik diye. Tamam demişlerdi. O konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Kardeşim senden ricam hangi ebatta jant ve lastik isteyeceğim araya sığması için.Sen mısır slaj işinin içindesin, jant çevirme daraltma yapmadan araya sığacak jant ve lastik ebadı ne olmalıdır??

kudret 460-85-34 arka 340-85-24 ön ölçüleri ile yine ayçiçeği sıra arası 70 cm yere girmiyordu tek çözümü ya 4 jant + 4 lastik alacaksın yada önleri daraltıp deneyip arkaya 380-85-38 jant+ lastik alacaksın en iyi ihtimal sana 5 bin tl civarı bi rakam çıkar bence masraflı bi iş, ben çözümü yanına dar lastikli başka traktör alarak buldum